Menu

Alkohit START – jednorazowy alkomat dla 0,5 promila

Alkohit START to przełom na rynku alkomatów. Jest nie tylko dokładny, ale również bardzo prosty w obsłudze. Co najważniejsze jest on przeznaczony do jednokrotnego użytku. Poniżej przedstawiamy informacje o jakości i obsłudze, co tylko udowodni, że warto go mieć.

Skład zestawu

Alkomat składa się z dwóch podstawowych części: balonika i testera. Balonik wyglądem przypomina torebkę. Za jego pomocą gromadzimy odpowiednią ilość powietrza, która jest wykorzystana do przeprowadzenia badania i otrzymania poprawnego wyniku testu. Kolejną częścią składową alkomatu jest tester. Posiada on dwie końcówki: żółtą i niebieską. W jego środku znajduje się wysokiej jakości reagent, który zmienia kolor, w sytuacji wykrycia alkoholu w wydychanym powietrzu. Warto podkreślić, iż substancja reaguje tylko na alkohol.

Alkomat jest prosty w użyciu, nie tylko dzięki jego budowie, ale również dokładnej instrukcji jego użycia na odwrocie balonika.

Sposób przeprowadzania badania

Badanie rozpoczyna się od nadmuchania balonika jednym oddechem za pomocą umocowanego przy nim ustnika. Kolejnym etapem badania jest aktywowanie testera poprzez ściśnięcie jego końcówek do chwili, kiedy poczujemy opór. Tak przygotowany tester umieszczamy w ustniku nadmuchanego balonika, a następnie wypuszczamy z niego powietrze. Podczas tej czynności powietrze wchodzi z kontakt z reagentem znajdującym się w testerze i zachodzi reakcja chemiczna. Gdy osoba badana spożywała alkohol, kolor reagenta zmieni się na zielony.

Reagent zmieni kolor na zielony, gdy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. Alkomat skalibrowany do 0,5 promila może wskazać, czy stężenie alkoholu we krwi osoby badanej jest mniejsze, bądź większe niż ta wartość.

Wysoka jakość

O wysokiej jakości tego produktu świadczy fakt, że alkomat ten posiada certyfikaty potwierdzające jego bezpieczeństwo oraz precyzję. Należą do nich między innymi certyfikaty niemiecki TÜV, amerykański FDA, francuski NF oraz PZH.

Alkohit START jest wykonany z materiałów najwyższej jakości oraz w zastosowaniem nowoczesnej technologii. Jego produkcja została oparta o dwa systemy ISO: ISO 9001:2008 System Zarządzania Jakością oraz ISO 14001:2004 Systemu Zarządzania Środowiskiem.

Bezpieczny dla środowiska

Tester trzeźwości może po użyciu być wyrzucony do koszta z odpadami komunalnymi. Reagent zawarty w testerze nie jest niebezpieczny dla środowiska według Dyrektywy Unii Europejskiej.

Dla kogo?

Alkohit START używany jest przede wszystkim przez Policję, straż miejską, placówki służby zdrowia, a także wojsko. Jest idealny do przeprowadzana kampanii promujących trzeźwość wśród kierowców. Alkomat ten jest niezawodny, dokładny, ale także prosty w obsłudze oraz poręczny w przechowywaniu. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników.

Twórca bloga sztucceiporcelana, recenzentka sprzętów do pomiaru alkoholu we krwi.