Menu

Alkohit START – alkomat jednorazowy

Rodzajów alkomatów na rynku jest coraz więcej. Począwszy od tych tradycyjnych używanych przez Policję i inne służby mundurowe, poprzez urządzenia kompatybilne z naszymi smartfonami, po te najprostsze w użyciu – alkomaty jednorazowe. Dzięki temu urządzeniu sprawdzimy poziom alkoholu we krwi i świadomie podejmiemy decyzje, które niekiedy może uratować nasze życie.

Alkohit START

Jednorazowy tester trzeźwości Alkohit START to nowość wśród swoich kolegów w branży. Jest on dokładny i niezwykle prosty w obsłudze oraz jednokrotnego użytku. Bada zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dla wartości 0,2 promila.

Sposób użycia

Alkohit START to torebka z niebieskim ustnikiem oraz testera. Po odpakowaniu zestawu i wyciągnięciu testera z balonika należy nadmuchać torebkę jednym dmuchnięciem. Następnie należy ścisnąć końcówki testera aż do wyczucia oporu. Po tej czynności umieszczamy niebieską końcówkę testera w ustniku przymocowanym do balonika. Następną czynnością jaką musimy wykonać to spuścić całe powietrze z torebki przez około 10 sekund. Na wynik badania należy czekać do około 15 minut.

Należy zwrócić uwagę, iż badanie powinno się wykonywać co najmniej 20 minut po ostatnim spożyciu alkoholu.

Interpretacja wyniku

W środku testera znajduje się żółty reagent, a na jego obudowie narysowana jest pionowa kreska. Jeśli osoba badana spożywała alkohol, po przeprowadzeniu badania zabarwi się on na kolor zielony. W sytuacji, gdy zielona barwa przekroczy znajdującą się na testerze kreskę, wówczas poziom alkoholu we krwi przekracza 0,2 promila.

Nagrody za jakość

O tym, że alkomat jest wysokiej jakości świadczą nagrody jakie otrzymał tester. Należą do nich między innymi nagroda Złotego Godła w kategorii QI PRODUCT Najwyższa Jakość Quality International 2011. Wygrał on z takimi konkurentami jak BUMAR, czy ORLEN ASFALT. Warto tutaj podkreślić, iż patronami Quality International mjest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jakość alkomatu potwierdzona jest wieloma certyfikatami: niemieckim TÜV, amerykańskim FDA czy francuskim NF.

Kto z niego korzysta?

Potwierdzeniem skuteczności alkomatu jest również systematyczne wykorzystywanie go w pracy przez Policję w różnych krajach na świecie. W Europie np. korzysta z niego policja w Belgii, Francji, czy we Włoszech. Tester używają również takie instytucje jak wojsko, straż miejska, a także placówki służby zdrowia.

Główne zalety Alkohitu START

Do niezaprzeczalnych zalet alkomatu należy wyjątkowa precyzja oraz wysoka dokładność pomiaru. Tester jest prosty w obsłudze, jest wygodny i poręczny w przechowywaniu. Co ważne składniki testera reagują wyłącznie na alkohol, dlatego nie ma mowy o pomyłce. Alkohit posiada wiele certyfikatów jakości i jest produkowany w zgodzie ze standardami systemów ISO: ISO 9001:2008 System Zarządzania Jakością oraz ISO 14001:2004 Systemu Zarządzania Środowiskiem. Dodatkową zaletą produktu jest jego cena. Jest on dosyć tani w porównaniu do innych alkomatów.

Dla kogo?

Alkomat polecany jest szczególnie instytucjom państwowym oraz organizacjom, które prowadzą kampanie edukacyjne przestrzegające przed konsekwencjami prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Oferta skierowana jest również dla osób prywatnych, które w prosty sposób chcą sprawdzić swój stan trzeźwości po upojnej nocy.

Właściciel bloga i sklepu z alkomatami, bogata wiedza z zakresu działania alkomatów.