Menu

Breathometer Breeze - alkomat w nowej odsłonie

Do czego służy alkomat – każdy wie. Nie jednokrotnie jest w stanie uchronić nas od mandatu, czy nawet groźnego wypadku, który może zagrażać naszemu życiu. Warto mieć przy sobie alkomat, by sprawdzić, czy po imprezie lepiej wziąć taksówkę,
czy ryzykować.

Testery trzeźwości dobrej jakości jednak są dosyć drogie i niekiedy duże. Jednak od listopada 2014 roku na rynku alkomatów zaszły pewne rewolucyjne zmiany. Firma Breathmeter wynalazła pierwszy miniaturowy alkomat, który można zawsze mieć przy sobie!

Alkomacik

Alkomat firmy Breathmeter jest malutki. Może nawet służyć nam jako breloczek do kluczy do mieszkania, czy do samochodu. Dzięki specjalnemu klipsowi można również przypiąć go do spodni, czy paska. Jest mały i lekki, dzięki czemu nie odczujemy jego ciężaru oraz wymiarów. Dzięki swoim cechom został mianowany ubieralnym alkomacikiem.

Jak działa?

Pierwszy model Breathometer Breeze był podłączony do portu audio smartfona. Dzięki temu można było go synchronizować z aplikacją mobilną na smartfon. Nowa wersja testera trzeźwości jest bezprzewodowa i łączy się z iPhonem lub Androidem za pomocą Bluetooth 4.0. Po wdmuchaniu do niego powietrza przez użytkownika, informacje na temat stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu pojawią się na wyświetlaczu telefonu. Poprzez specjalną aplikację dowiemy się również w jakim czasie powinniśmy wytrzeźwieć.

Dodatkowe zalety aplikacji

Kolejną zaletą aplikacji jest to, że zawiera ona usługi programu Uber, czyli wzywanie taksówek. Umożliwi to użytkownikom szybszy i bezpieczniejszy powrót do domu. Producenci mają również w planach wyposażyć oprogramowanie tak, by sugerowała użytkownikowi skorzystanie z pobliskich restauracji wraz z menu, czy skorzystanie z hotelu. Jak wiadomo, dzięki posiłkowi i nawet krótkiej drzemce człowiek trzeźwieje szybciej. Dodatki te jednak są przeznaczone głównie na amerykański rynek.

Nie tylko pomiar trzeźwości

Breeze jest w stanie nie tylko zmierzyć poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, ale również świeżość oddechu, czy odwodnienie organizmu!!

Breathometer Breeze miał być dostępny na amerykańskim rynku od 1 listopada 2014 roku i miał kosztować około 100 dolarów. Alkomat ten ma dokładniejsze wyniki odczytów, ciekawszy design od swojego poprzednika, a co najważniejsze mniejszy rozmiar.

Warto mieć przy sobie takie urządzenie codziennie. Dzięki niemu i aplikacji na telefon, będziemy mieć bieżące dane na temat naszego stanu trzeźwości, co może nawet uratować nasze życie, bądź życie naszych bliskich.

Tester alkomatów, recenzent