Menu

Mobilny alkomat do Twojego smartfona

Alkomat to praktyczne urządzenie, które przyda się każdemu kierowcy. Nie tylko temu zawodowemu, ale również „niedzielnemu”.

Coraz więcej słyszy się o pijanych kierowcach, którzy przyczynili się do spowodowania wypadku, a nawet śmierci innych uczestników ruchu. Poziom alkoholu we krwi należy również sprawdzać na drugi dzień po zakrapianej imprezie. Wtedy, gdy czujemy się trzeźwi, nie znaczy, że nie mamy alkoholu w organizmie. Dlatego też prawo staje się coraz bardziej surowe, a kary za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości są coraz wyższe.

DrinkMeate

Stąd właśnie rozpoczęła się nowa moda na alkomaty mobilne. Są przenośne, proste w użyciu, a co najważniejsze – zawsze pod ręką! Mobilny alkomat DrinkMeate to alkomat niewielkich rozmiarów, który komunikuje się ze smartfonem.

Sposób działania

DrinkMeate to małe urządzenie, które podpinamy do naszego smartfona poprzez port microUSB. Aplikacja współdziała z systemem Android. Po podłączeniu urządzenia do naszego telefonu zyskujemy kompletne urządzenie do mierzenia promili w wydychanym powietrzu. Przed wykonaniem badania oczywiście należy zainstalować specjalną aplikację umożliwiającą korzystanie z alkomatu. Na ekranie smartfona wyświetlą się instrukcje instalacji i używania urządzenia. Pomiar trwa około 7 sekund. Wyniki badania pojawiają się na wyświetlaczu naszego telefonu.

Optymalne rozwiązanie

Alkomat mobilny DrinkMeate to małe urządzenie. Wielkością i wyglądem przypomina nieco baterię typu AA, czyli tak zwanego paluszka. Sądzi się, że jest najmniejszym alkomatem na świecie. Pobór mocy alkomatu z portu USB telefonu też jest niski. Tester pobiera tylko około 30-80 mAh z akumulatora telefonu. Pomiar wykonywany podczas badania trwa bardzo krótko, dlatego też nie musimy się obawiać o niski stan naszej baterii w smartfonie.

DrinkMeate można przypiąć do kluczy lub innego przedmiotu, z którym się nie rozstajemy. Dzięki temu będziemy zawsze mogli sprawdzić stan poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, niezależnie od sytuacji i pory dnia, czy nocy. Urządzenie
w kampanii przedsprzedażowej kosztowało 22 dolary.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tester trzeźwości DrinkMeate może być nie tylko ozdobą naszych kluczy, czy gadżetem, którym możemy pochwalić się znajomym. Najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkownika alkomatu. Dzięki temu małemu urządzeniu będziemy czuć się bezpiecznie i będziemy bardziej odpowiedzialni. Nosząc go przy sobie, będziemy analizować sytuację i w momencie przekroczenia dopuszczalnej normy poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, nie wsiądziemy do samochodu na miejscu kierowcy.

Właściciel bloga i sklepu z alkomatami, bogata wiedza z zakresu działania alkomatów.