Menu

Breathometer – mobilny alkomat do smartfona

Rynek mobilnych alkomatów ciągle się rozwija. Wynika to z dużego zapotrzebowania i zainteresowania ofertą testerów trzeźwości w przenośnej formie. Małej wielkości i poręczne testery, które badają zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu to praktyczne i funkcjonalne urządzenie. Dzięki niemu nie tylko zmierzymy poziom alkoholu w naszym organizmie, ale również może zapobiegniemy nieprzyjemnym, a czasem nawet nieszczęśliwym obrotom wydarzeń.

 

Alkomatów mobilnych początki..

Wszystkie alkomaty przenośne współdziałają ze smartfonem. Pierwszym takim urządzeniem był Alcohoot. Kolejny model przenośnego testera trzeźwości przybrał formę zegarka noszonego na ręce. Nosił on nazwę Kisai Intoxicated. Teraz przyszedł czas na Breathometer. Jest on najmniejszym alkomatem kompatybilnym ze smartfonem.

Jak działa Breathometer?

Alkomat działa podobnie jak jego poprzednicy. Gadżet wykorzystuje port audio jack 3,5 mm. Jest to standardowy port, którego używamy na przykład do używania słuchawek podczas słuchania muzyki. Przy pomocy suwaka z urządzenia wysuwa się końcówka, którą umieszczamy w porcie. Po instalacji aplikacji, alkomat jest gotowy do użytkowania. Dodatkową opcją w jaką jest wyposażony Breathometer jest specjalne podświetlane pole znajdujące się na jego obudowie, w które użytkownik musi wdmuchać konkretną ilość powietrza. Urządzenie wyposażone jest również w uchwyt, który umożliwia przyczepienie go do kluczy jako breloczek. Dzięki temu zawsze będziemy mieć go przy sobie. Najlepiej go przypiąć do kluczy od samochodu.

Instalacja

Instalacja urządzenia jest dosyć prosta i szybka. Gadżet jest współpracuje z aplikacją na iOS, jak również Androida. Podczas instalacji, na wyświetlaczu naszego telefonu pojawią się niezbędne informacje i instrukcje obsługi alkomatu.

Dodatkowe wyposażenie

By tester mógł zacząć swoją pracę potrzeba będzie nam jeszcze jedna bateria typu AAA, tzw. paluszek. Jedna taka bateryjka wystarczy na przeprowadzenie około 75 testów trzeźwości!! Dzięki temu rozwiązaniu alkomat nie korzysta z baterii naszego telefonu.

 

Alkomat jest małym i funkcjonalnym urządzeniem. Samo badanie, czyli wdmuchanie powietrza w odpowiednie miejsce na testerze, trwa zaledwie kilka sekund. Na wynik badania również nie trzeba długo czekać. Breathometer w październiku 2013 kosztował 50 dolarów. Jest to nie wielka suma, za cenę życia. Warto takie urządzenie mieć przy sobie cały czas, nie tylko po to, by pochwalić się nim w gronie znajomych, ale również by go świadomie używać i chronić własne zdrowie i zdrowie innych.

Tester alkomatów, recenzent