Menu

Nowość na rynku - alkomat z drukarką!

Producent alkomatów Alkohit, jest jednym z najlepszych producentów na rynku tych produktów. Kolejnym urządzeniem jakim może się on pochwalić jest Alkohit X600. Jest on zaawansowany technologicznie. Klient również może uzyskać świadectwo świadectwo wzorcowania wydane przez Laboratorium Wzorcujące posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.

Najnowsza technologia

W produkcji Alkohitu X600 zastosowano dwuwylotowy czujnik elektrochemiczny wysokiej jakości, który stosowany jest w alkomatach policyjnych. Gwarantuje on dokładność i precyzję pomiaru. Wyposażony jest również w baterię wielokrotnego ładowania, dzięki której wykonamy ponad kilkadziesiąt tysięcy pomiarów! Co ważne urządzenie posiada również system umożliwiający przeprowadzenie badania u osoby nieprzytomnej, z objawami POChP. Jest to szczególnie przydatna opcja, wykorzystywana szczególnie przez jednostki ratunkowe i placówki medyczne.

Wygląd i budowa

W skład zestawu oprócz alkomatu i drukarki wchodzi m.in. rysik do ekranu dotykowego, bateria, kabel do podłączenia alkomatu do komputera, rolki do drukarki, 2 nasadki lejkowe, zapas ustników, ładowarka do gniazdka elektrycznego, etui na Alkohit, skrzyneczkę, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. Sam alkomat posiada aluminiową obudowę, która ma za zadanie chronić urządzenie w razie upadku.

Dodatkowe zalety

Alkohit X600 dowodowy wyróżnia się od swoich krewniaków kilkoma istotnymi udogodnieniami. Mianowicie, urządzenie posiada innowacyjne mocowanie ustnika, dzięki czemu może on obracać się o 360 stopni. Zastosowanie ustnika lejkowego również znacznie ułatwia przeprowadzenie badania. Urządzenie wyposażone jest również dodatkowy wyświetlacz i wiele zaawansowanych funkcji. Na przykład, po każdym wykonanym badaniu mamy możliwość wprowadzenia danych osoby badanej, tj. imię i nazwisko osoby poddanej badaniu, jak osoby przeprowadzającej badanie, miejsce wykonania pomiaru itp. Urządzenie skalibrowane jest w promilach ‰. Klient jednak może sobie zażyczyć kalibracji w innych jednostkach, np. mg/L.

Alkomat jest zintegrowany z drukarką. Dzięki temu w dowolnej chwili możemy dokonać wydruku wyniku badania. Darmowe oprogramowanie daje możliwość zgrania pomiarów na komputer.

Certyfikaty i gwarancja

Urządzenie uzyskało certyfikat CE, które dopuszcza alkomat do sprzedaży na Tereniu Unii Europejskiej. Producent daje trzyletnią gwarancję na tester oraz takiej samej długości gwarancję na sensor elektrochemiczny. W Alkohit są instalowane tylko przetestowane europejskie, bądź amerykańskie sensory, które zapewniają wysoką jakość i stabilność pomiarów.

Serwis i wymiana na nowy

Każdy użytkownik alkomatu ma prawo do błyskawicznej usługi serwisowej 24h oraz możliwość uzyskania urządzenia zastępczego w przypadku awarii pierwszego. Producent również oferuje usługę przypominającą klientowi o zalecanej kalibracji lub o przeglądzie Alkohitu, a także opcję zamiany urządzenia na nowszy model przy niewielkiej dopłacie.

Dla kogo?

Alkohit X 600 dowodowy polecany jest szczególnie policji oraz innym służbom mundurowym, jak również firmom prywatnym, instytucjom rządowym i pozarządowym do dowodowych kontroli.

Tester alkomatów, recenzent