Menu

ALKOHIT X100 – alkomat z drukarką

Alkohit X100 jest to profesjonalne urządzenie służące do diagnozowania poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkową jego zaletą jest możliwość mobilnego wydruku wyniku badań wraz z wprowadzonym wcześniej danymi badanego
i osoby przeprowadzającej badanie. Jest to innowacyjne urządzenie idealnie spełniające swoją funkcję.

Wyposażenie alkomatu

Alkohit X100 posiada wbudowany moduł bluethooth. Nie potrzebny nam już kabel łączący drukarkę i alkomat! Wydruk wyniku badań może być w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz niemieckiej. Alkomat i drukarka posiadają baterie Li-lion, pokrowce oraz ładowarki. Obudowa alkomatu wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa ABS,a cały zestaw umieszczony jest w poręcznej skrzynce.

Główną zaletą alkomatu jest czujnik elektrochemiczny. Jest taki sam jak w modelu AH69, który był stosowany do kontroli kierowców i dopuszczony przez Krajowy Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Portugalii.

Urządzenie posiada również system kontroli jakości, system kontroli długości pomiaru, a także system kontroli, który uniemożliwia przeprowadzenie badania, w sytuacji, gdy na czujniku znajduje się alkohol z poprzedniego pomiaru. Alkomat wyposażony jest również w pneumatyczny system podawania na czujnik ściśle określonej dawki wdmuchiwanego powietrza.

Szybkie pomiary i niskie koszty eksploatacji

Urządzenie jest w stanie dokonać 350 pomiarów w ciągu jednej godziny. Alkohit X100 wyróżnia się również wyposażeniem w baterię litowo-jonową, którą można ładować w gniazdku elektrycznym lub przez port USB w komputerze. Czas pracy takiej baterii wynosi około 20 godzin.

Dodatkowe funkcje

Tester trzeźwości posiada wiele funkcji, tj. licznik, pamięć dokonanych pomiarów, sygnalizację rozładowania baterii, możliwość pomiaru w dwóch trybach: manualnym i automatycznym, datę oraz zegar czasu rzeczywistego, czy funkcję automatycznego wyłączenia.

Alkohit X100 posiada system umożliwiający badania osób nieprzytomnych. Wbudowany moduł bluetooth pozwala natomiast na bezprzewodowy wydruk pomiarów z kilkunastu alkomatów Alkohit X100 na jednej drukarce termicznej.

Skład zestawu

W skład zestawu wchodzi alkohit X100, bezprzewodowa drukarka termiczna, baterie do alkomatu i drukarki, kabel łączący alkomat z komputerem, rolki papieru do drukarki, dwie sztuki nasadek lejkowych oraz 10 ustników, ładowarkę do alkomatu i drukarki, etui na każde urządzenie, skrzynkę, instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną testera i drukarki termicznej.

Serwis i gwarancja

Producent urządzenia oferuje gwarancję na alkomat oraz sensor elektrochemiczny na okres 3 lat. Gwarancja drukarki wynosi 24 miesiące. Użytkownik alkomatu ma opcję skorzystania z błyskawicznej usługi serwisowej oraz możliwość uzyskania urządzenia zastępczego w przypadku awarii. Producent również oferuje usługę przypominającą klientowi o zalecanej kalibracji lub o przeglądzie Alkohitu, a także opcję zamiany urządzenia na nowszy model przy niewielkiej dopłacie.

Alkohit X100 z drukarką to profesjonalny tester trzeźwości skierowany na potrzeby firm prywatnych, placówek zdrowia i oddziałów ratunkowych oraz instytucji rządowych i pozarządowych. Jest dokładny i wygodny w użyciu dzięki czemu jest uznanym urządzeniem na rynku alkomatów.

Twórca bloga sztucceiporcelana, recenzentka sprzętów do pomiaru alkoholu we krwi.