12 Najlepszych Książek Feministycznych, Które Powinny Przeczytać Wszystkie Małe Dzieci I Nastolatki

Jak może usprawiedliwić podążanie za swoim sercem, jeśli oznacza to doprowadzenie Belli do niebezpieczeństwa? W Midnight Sun Stephenie Meyer przenosi nas z powrotem do świata, który urzekł miliony czytelników i przynosi nam epicką powieść o głębokich przyjemnościach i niszczycielskich konsekwencjach nieśmiertelnej miłości. Dzięki wzorcowym badaniom, które pięknie integrują szczegóły czasu i miejsca, wyjątkowej charakterystyce, która brzmi empatią i autentycznością, oraz silnie rezonującym tematom, Piraci Celii Rees są prawdziwym triumfem historycznej fikcji. Jak genialnie książka przywołuje emocje i niebezpieczeństwa życia na pirackim pełnym morzu; co za niesamowita przeglądarka stron. Z pewnością jest to wszystko, to także znacznie, znacznie więcej. Po jego śmierci Nancy wyrusza na Jamajkę, gdzie spotyka Minervę na plantacji jej ojca.

I nie sądzę, żeby żaden z Harry ’ ego Pottersa był dobrym filmem. W wieku czytania 8-9, te łatwe do odczytania książki są idealne dla nastoletnich czytelników zmagających się z problemami, którzy są gotowi przejść do dłuższych książek, ale będą zastraszani pełnowymiarowymi powieściami. Inspirująca, rozświetlająca, stylowo dostępna antologia zaprasza młodych czytelników do odkrywania i celebrowania fenomenalnych przodków i współczesnych katalizatorów, jednocześnie zachęcając ich do wytyczania własnych niepowtarzalnych szlaków. Wśród pięćdziesięciu dwóch postaci, które spotykamy, znajdują się nazwiska rodowe ze współczesnej kultury (np. Michelle i Barack Obama, Oprah Winfrey i Beyoncé) oraz niezwykle ważni historyczni bohaterowie i bohaterki. We wstępie autorka i ilustratorka wypowiadają się na temat znaczenia reprezentacji – „wszystkie dzieci zasługują na to, aby widzieć siebie pozytywnie przedstawianych w opowiadaniach”.

Październik 2021 debiut miesiąca / nominowana do Nagrody Branford Boase Award 2021 / pożerająca ognistą i intensywną, ale przemyślaną debiutancką powieść o rodzinie, zdradzie i czarach. Otwierając drogę do fantastycznej historycznej serii fantasy, która jest obowiązkową lekturą dla młodych dorosłych. Osadzona podczas wojny domowej w XVII-wiecznej Anglii, 15-letnia Evey musi uciekać z młodszą siostrą Dill, gdy jej matka zostaje zamordowana. Jak w przypadku wszystkich dobrych powieści dla młodzieży, łatwo jest wsunąć się do środka i naprawdę cieszyć się jako dorosły, szczególnie dzięki wspaniałej okładce, która Cię wciąga. Wzruszająca historia, przelatuje do fantazji, gdy autor Finbar Hawkins bada znaczenie czarownicy. Evey jest złożoną postacią i jak opowiada swoją własną historię, ma zdolność refleksji własnej, nawet jeśli nie zawsze lubi to, co widzi.

Dokuczany jak świr w szkole, czuje, że nie może nawet powiedzieć swojej rodzinie. Nowy chłopiec Leo wydaje się mieć problemy też i kiedy obaj stają się przyjaciółmi odkrywają, że mają więcej wspólnego niż kiedykolwiek sądzili. Ta niezwykle czytelna, bardzo zabawna historia może również zapewnić czytelnikom bardzo potrzebne zapewnienie, że normalna jest taka, jak normalna.

  • Chociaż Arden może sugerować te strony jako odpowiednie dla nastolatków, nie może zagwarantować, że cała zawartość jest odpowiednia dla wieku – jeśli znajdziesz taką, która zawiera nieodpowiednie materiały, powiadom o tym Miss O ’ Brien w Bibliotece.
  • To, co tak pięknie ukazuje się w książce, to niezwykłe użycie głosu narracyjnego.
  • Jeśli twoje dzieci lubiły książki lub filmy o Harrym Potterze lub Narnii, fantasy jest gatunkiem, który powinieneś zbadać dalej.
  • Kiedy Edward Cullen i Bella Swan spotkali się w „Zmierzchu”, narodziła się kultowa historia miłosna.

Książka, która zainspirowała wyreżyserowany przez Tima Burtona film i cztery sequele. Historia jest nowoczesnym klasykiem, który wykorzystuje słowne fotografie wraz z narracją, aby pomóc namalować niesamowity obraz dla nastolatków, aby szaleć z ich wyobraźnią. Akcja powieści rozgrywa się na wsi w Walii, po śmierci dziadka. Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez dziadka, Jacob trafia do domu panny Peregrine, a następnie do magicznej opowieści, w której przeważa siła i siła młodości.

Stuart: A Life Backwards

To powiedziawszy, myślę, że Shadavia była trudną postacią do napisania i właściwie nie jestem z niej w 100% zadowolony. Nie jestem pewna, czy jest przyjaciółką czy wrogiem, co jest odpychające, bo chyba chciałam, żeby była albo albo. Deklaracja Gemmy Malley to fantastyczna trylogia osadzona w niedalekiej przyszłości, w której stworzyli pigułkę, która radykalnie spowalnia proces starzenia. Skutecznie czyni cię nieśmiertelnym, co oznacza, że nie ma miejsca dla dzieci, więc nikt im nie pozwala, ale jest ich kilka, buntują się i uciekają, a potem wchodzimy w Księgi 2 i 3. Miałem winge na moich dzieci o filmie Igrzysk Śmierci, który myślałem, że moralnie bankructwa – naprawdę podobały mi się książki i myślałem, że film poświęcił wszystkie myśli rzeczy na rzecz fabuły, fabuły, fabuły. Więc może to wystarczy – Igrzyska Śmierci i deklaracja to dobre trylogie, ale obie bardzo łatwe do odczytania-Brave new World i 1984 to bardziej wymagające klasyki w tym obliczu.

Wydaje mi się, że postanowiłem najpierw napisać o rodzinie zastępczej, z której wyszła Kadie – ale minęło tyle czasu, odkąd miałem wstępny pomysł, że nie mogę sobie przypomnieć, jaki był ten proces. Myślę, że to, co naprawdę mnie poruszyło, gdy dowiedziałem się o realiach opieki zastępczej, to ból, przez który przechodzi wielu młodych ludzi, którzy są oszukani przez system. Szybko przekonałam się, że to nie jest takie proste, jak bycie z rodziną i pozostanie tam. Obie są rzekomo Książki Dla Dzieci, ale tylko w taki sposób, że Hobbit lub Władca Pierścieni są. Są przerażające, ekscytujące i historycznie zabawne, ponieważ dotykają Króla Artura, ale w nowoczesny sposób.

Opowiada o Katherine i Michaelu oraz rozwoju ich historii miłosnej, a w szczególności ich relacji seksualnych. Dyskusje pary i ich przyjaciół na temat seksu jako aktu fizycznego i emocjonalnego są niuansowe i oferują pokoleniom nastolatków wgląd, którego brakowało w nauczaniu edukacji seksualnej w szkołach. The best ya fiction omawia rzeczy, z którymi mają do czynienia Nastolatki, od pierwszej miłości do rozpadu przyjaźni, od rosnącej fali uprzedzeń do natury śmiertelności. I YA nie jest tylko dla nastolatków; może również rozmawiać z Dorosłymi, jak również, pomagając im powspominać o swoich własnych nastolatków lat, a nawet cieszyć się, że nie są tam z powrotem. Ta urocza i podnosząca na duchu opowieść o sile i poczuciu humoru w obliczu przeciwności losu zasługuje na miejsce w każdej bibliotece szkół ponadgimnazjalnych.

Ich nieznajomość tego, co robi bibliotekarz i jak ważne mogą być-zwłaszcza tam, gdzie dzieci są zaangażowane – zdumiała mnie i zniesmaczała. Spędziłem dużo czasu planując książki, zanim zacząłem je pisać, znacznie więcej niż kiedykolwiek zrobiłem w żadnej z moich innych serii. Większość akcji w mojej innej długiej serii miała miejsce na naszym świecie, więc byłem w stanie zanurzyć się w nich i wcielić się w różne rzeczy. Po połączeniu wiedziałem, że większość historii będzie miała miejsce w tych równoległych światach, więc musiałem włożyć wiele myśli i pracy w to, jak te światy będą i jak będą funkcjonować. Napisałem też o wiele więcej, niż potrzebowałem w moich pierwszych szkicach, zwłaszcza tomie 1, pakując mnóstwo obcych szczegółów, które chciałbym wyciąć podczas edytowania książek, ale które musiałem poinformować siebie o połączeniu.

Są to dwie książki, które poruszają problem coming out jako nastolatków w szczery i szczery sposób i są doskonałe w pomaganiu nastolatkom zrozumieć trudności dorastania w queer we współczesnym społeczeństwie. Kolekcja lektur dla nastolatków borsuka – licząca obecnie łącznie 46 lat-okazała się bardzo popularna zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z wieku czytania około dziewięciu te książki hi-lo są idealne dla zmagających się nastoletnich czytelników, którzy są gotowi przejść do dłuższych książek, ale byłby zastraszony przez powieści pełnej długości. Kiedy ty jest świadkiem dźgnięcia nożem, jego własne życie jest zagrożone przez przestępców, których nazywa, a on i jego mama muszą przejść do ochrony policyjnej. Ty ma nowe imię, nowy wygląd i fajny nowy wizerunek-życie jak Joe jest dobre, zwłaszcza gdy ma talent dostrzeżony jako potencjalna gwiazda lekkoatletyki, specjalne treningi od atrakcyjnej lokalnej gwiazdy i dużo kobiecej uwagi. Ale jego mama nie może poradzić sobie z jej nowym życiem, a gangsterzy nie zatrzymają się przed niczym, aby wypłoszyć ich z ukrycia.

Nastolatka Czyta I

Renegat botanik na polowaniu na nowe leki ziołowe wprowadza się po drugiej stronie ulicy i wykorzystuje dużą otwartą posiadłość do uprawy roślin, których potrzebuje do swoich badań. Zabiera chłopca i kilku jego przyjaciół do pracy jako asystentów i szkoli ich na naukowców. Jeśli jesteś jedną z tych super zorganizowanych osób, które mają książki ułożone alfabetycznie według autora, kodowane kolorami lub odkładane według tematu, gratulacje. Jeśli jesteś jak reszta z nas, posiadanie Nastolatka w domu może dać szansę na lekkie uporządkowanie swoich książek. Twoje dziecko może być bardziej skłonne do rozważenia przeskoczenia do bardziej wymagających książek, jeśli znalezienie odpowiedniej nie jest samo w sobie wyzwaniem. Może to być tak proste, jak trzymanie fikcji w jednym obszarze, literatura faktu w innym, a może Tworzenie sekcji tylko dla książek poniżej trzystu stron, lub odłożenie półki książek, które uważasz, że szczególnie by mu się spodobały.

Poruszenie wywołane przez Bregmana nie było zaskoczeniem dla wszystkich, którzy przeczytali jego pierwsze opublikowane dzieło Utopia dla realistów. Od latania na wojnę do stawania się żywym placem zabaw dla 30 dzieci, smok zwany smokiem rośnie w dzisiejszych czasach na wiele nieoczekiwanych sposobów. Jeśli chcesz odwiedzić strony internetowe, które zawierają recenzje książek, wywiady z autorami i rekomendacje-oto lista stron, które mogą Cię zainteresować. Chociaż Arden może sugerować te strony jako odpowiednie dla nastolatków, nie może zagwarantować, że cała zawartość jest odpowiednia dla wieku – jeśli znajdziesz taką, która zawiera nieodpowiednie materiały, powiadom o tym Miss O ’ Brien w Bibliotece. Chcielibyśmy wysłać Ci ekscytujące pomysły na pełen zabawy rodzinny weekend. Wpisując swój adres e-mail zapisujesz się na e-mail raz w tygodniu w czwartkowy wieczór z przepisami, rzemiosłem i wydarzeniami, które zainspirują Twój weekend.

Lovereading Top 10

Zevlin używa swoich literackich mocy, by uczyć nas o przebaczeniu, żalu i o tym, jak pozwolić ludziom się tobą zająć, gdy stracisz wszystko. Naprawdę piękny i orzeźwiający sposób radzenia sobie ze śmiercią dla młodych dorosłych. Książka zaczyna się, gdy Liz ginie w wypadku z potrąceniem i ucieczką. Budzi się na łodzi w drodze do innego miejsca, gdzie wszyscy starzeją się do tyłu, dopóki nie osiągną wieku 7 lat, i zostaje odesłana z powrotem na ziemię jako dziecko, aby się odrodzić.

Mali Liderzy: Odważne Kobiety W Czarnej Historii Vashti Harrison

Jej życzliwy, odnoszący sukcesy adwokat tata jest „wysokim, przystojnym mężczyzną, który wyglądał trochę jak budżet Obama”, choć ich dom i styl życia to nic innego jak budżet. Kiedy Aniya postanawia zrozumieć, jak to jest żyć w butach cesarzowej, rzucają zaklęcie, które widzi, jak zamieniają się ciałami, wprowadzając w życie szereg zmieniających się okoliczności. Szczera, ciepła i całkowicie chwytająca, ta serdeczna przeglądarka stron zapewnia również hojny wgląd w zarządzanie emocjami i wspieranie empatii. Osadzona w 2000 roku powieść graficzna opowiada historię pierwszej miłości autora Thrasha na letnim obozie dla dziewcząt.

Nie mogę powiedzieć, że tak było, ponieważ zacząłem tę serię kilka lat przed tym, jak większość z nas kiedykolwiek słyszała o koronawirusie! Świat często może wydawać się dziwnym, nieprzyjaznym miejscem, kiedy dorastasz. Myślę, że książki fantasy i horrory mogą pomóc dzieciom zrozumieć, że mogą triumfować bez względu na to, jak dziwne i mroczne będą rzeczy. Wiele wspaniałych prac artystów komiksowych było i jest pisanych dla dorosłych, ale nastolatki są doskonale przygotowane, aby je docenić. Maus Art Spiegelmana i Persepolis Marjane Satrapi, pisane z myślą o DOROSŁYM widzu, znajdują się w wielu szkolnych programach nauczania. Jak zawsze, bardziej wizualny młody czytelnik zareaguje na powieści graficzne z zainteresowaniem, które rzadko pokazuje dla książek o dużej zawartości tekstu.

Świat Mau jest wstrząśnięty i zmieciony przez potężne Tsunami. Jego poprzednie życie zniknęło i musi zbudować nowe życie z resztek, które zostawił. Na szczęście ktoś inny też przeżył i wkrótce Daphne, czyli Trouser-Man Jak nazywa ją Mau, tworzą nowy naród opierający się na kawałkach wiedzy z przeszłości, które nie umrą. Powieść została zaadaptowana na scenę Olivier Theatre w Teatrze Narodowym w Londynie przez kontrowersyjnego dramaturga Marka Ravenhilla.

Podnosząca na duchu łza, jej historia zostanie opowiedziana na zawsze w tej książce. Wzruszająca, prawdziwa historia dwójki nastolatków, których ścieżki nigdy nie powinny się krzyżować. Jednym z nich jest Sasha, agender nastolatek, który uczęszcza do prywatnej szkoły, drugi jest Richard, biedny Afroamerykanin z szorstkiej części Oakland. Spędzają razem 8 minut każdego dnia w tym samym autobusie w drodze do szkoły, a pewnego dnia Richard zapala spódnicę Sashy. Książka opowiada o następstwach i doskonale podkreśla siłę bycia wiernym sobie, odwadze oraz dobra i zła w każdym z nas. Wybór jednej książki Jaqueline Wilson był prawie niemożliwy, więc zdecydowaliśmy się na jedną z jej najbardziej kultowych trylogii.

Faktycznie czują się napisane dla współczesnych czytelników YA, nie będąc protekcjonalnymi lub irytująco samoświadomymi i to rzadko. Oto niektóre z rzeczy, które młodzi ludzie zaangażowani w grupę czytelniczą w Warrington, która spotyka się w bibliotece, w szkole i w projekcie młodzieżowym o nazwie LaunchPad mówią o swojej grupie czytelniczej i książkach, które przeczytali. A LoveReading4kids „Great Read” być może przegapiłeś wybór 2011. Laureat Newbery Medal 2010, nominowany do Waterstones Children ’ s Book Prize 2011.