12 Najlepszych Zmywarek 2021

Idealnie, programy powinny trwać tak długo, jak reklamowane-więc nie trzeba czekać, aby ustawić stół. Mając to wszystko na uwadze, jest o wiele więcej do dobrej zmywarki, niż myślisz. Naprawdę nie musisz rozbijać banku, aby uzyskać wysokiej jakości zintegrowaną zmywarkę. To wysokowydajne urządzenie oferuje duży wybór ustawień, przyjazne dla użytkownika sterowanie i doskonałą wydajność czyszczenia, a wszystko to za mniej niż połowę ceny niektórych innych zmywarek, które testowaliśmy. Jeśli chcesz przyspieszyć proces każdego programu, po prostu naciśnij przycisk Vario Speed, a czas prania i suszenia zostanie skrócony o 50% bez, według firmy Bosch, „pogorszenia wyników prania”.

Warto również zauważyć, że w marcu 2021 r.etykiety energetyczne zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić szerszy rynek energooszczędnych urządzeń. Nowa skala oceny energetycznej została uproszczona i teraz przechodzi z A-G. Wiele z poniższych zmywarek do naczyń było wcześniej modelami o klasie a++, ale teraz są one klasyfikowane jako E. Ta często pojawia się na liście najlepiej ocenianych zmywarek dzięki niesamowitej klasie energetycznej A+++, wyjątkowo cichej pracy, dużej pojemności i bardzo oszczędnemu zużyciu zarówno wody, jak i energii elektrycznej.

Możesz wybrać modele ze stali nierdzewnej lub białej, aby pasowały do istniejących urządzeń. Zmywarki Slimline 45cm z ustawieniami od 8 do 10 miejsc są idealne dla mniejszych rodzin. Ale dla najlepszych funkcji, nie można pokonać pełnowymiarowej wersji 60cm. Chociaż ta zmywarka stołowa jest wyposażona w różne cykle mycia, każdy cykl oferuje pranie 360 stopni za pomocą strumieni natryskowych. Wiele zmywarek nie ma tej opcji, co oznacza, że twoje naczynia mogą mieć kawałki jedzenia utkwione w trudno dostępnych miejscach. Jeśli potrzebujesz mycia oszczędzającego wodę, opcja eco jest najlepsza dla Ciebie.Funkcja opóźnionego startu jest niezwykle przydatna, jeśli chcesz nadzorować zmywarkę na blacie podczas pracy.

Droższe modele oferują szereg opcji pozycjonowania, dzięki czemu można je dopasować do innych przedmiotów, podczas gdy tańsze mają zazwyczaj stałą pozycję kosza. BEKO DVN04320W to jedna z godnych zmywarek o pojemności 13 miejsc pozwalających zaoszczędzić koszty energii. Jest to przydatne urządzenie domowe, które może szybko umyć naczynia kuchenne i inne naczynia. Ma również znacznie więcej funkcji niż standardowe dla maszyny slimline.

  • Może pomieścić do 14 ustawień miejsca na raz, co czyni go idealnym dodatkiem do każdego średniej wielkości gospodarstwa domowego.
  • A ponieważ kosz na sztućce trzyma wszystkie noże, widelce i łyżki razem, można je chwycić za jednym razem, gdy rozładowujesz przed kolacją.
  • Dostępne są również ustawienia połowy obciążenia lub strefy, które mogą skupić pranie na górnej lub dolnej półce.
  • Istnieje kilka naprawdę fajnych funkcji w ofercie tutaj oprócz tego smukły design, nie tylko pilot zdalnego sterowania ze smartfona.

Oczywiście, jest wyposażony w kosz na sztućce zamiast tacy, ale przynajmniej wysokość górnego stojaka można regulować dla większych przedmiotów poniżej. Ogólnie zmywarki są bardzo ciche, ale może warto zapłacić trochę więcej, jeśli mieszkasz w domu na otwartym planie lub jeśli spędzasz dużo czasu w kuchni. Niektóre marki premium oferują nawet modele, które są tak ciche, że emitują światło na podłogę kuchenną, dzięki czemu można stwierdzić, kiedy pracują z bardziej zaawansowanymi modelami, wyświetlając czas pozostały na cyklu. Zmywarka to poręczne urządzenie w każdej kuchni, rozpylając gorącą wodę usuwa glebę i zarazki podczas mycia naczyń.

Najlepsza Ekonomiczna Zmywarka: Beko Dfn05r11w

Jeśli zdecydujesz się na taki, który jest certyfikowany Energy Star, jego uruchomienie będzie kosztować tylko około 35 USD rocznie, oszczędzając ogólne zużycie wody i energii. Samsung DW80R9950US jest zmywarką do naczyń, jeśli cicha praca jest dla ciebie ważna. Oceniony na zaledwie 39 dB, jest zdecydowanie najcichszy na naszej liście i byłby najlepszy do biegania przez noc.

Ten typ zmywarki wygląda bardziej opływowo, ale jest trudniejszy do zabrania ze sobą, jeśli kiedykolwiek chcesz przenieść się do domu. Kochaj je lub nienawidź ich, zmywarki szufladowe dają możliwość ustawienia jednej połowy biegu podczas ładowania drugiej i wybrać inny cykl prania dla każdej połowy w zależności od zawartości. Małe czynności, takie jak pełne ładowanie zmywarki przed włączeniem i skrobanie nadmiaru żywności z talerzy, pomogą poprawić wydajność wody i zużycia energii w zmywarce. Najpopularniejszą z dwóch opcji jest wolnostojący, ponieważ można je umieścić i zainstalować niemal w dowolnym miejscu w domu.

Polecane Produkty Do Zmywarek

Oszczędza to energię i wodę, jeśli nie trzeba czyścić pełnego ładunku. Trzecie stojaki są również bardzo przydatne i stają się obecnie coraz bardziej dostępne. Można je znaleźć nad górnym stojakiem i zasadniczo zastępują kosz na sztućce, dając więcej miejsca na talerze. Cicha praca jest również przydatną opcją — dzięki temu możesz łatwo prowadzić otwarte rozmowy w kuchni podczas cyklu. Pojemność zmywarki, mierzona w Ustawieniach miejsca, odnosi się do ilości przedmiotów, które można myć w jednym ładowaniu. Ustawienie miejsca w przybliżeniu odpowiada 10 elementom, więc typowa Zmywarka z ustawieniami miejsca 13 pozwala umyć 130 elementów.

Ich VarioDrawer to pozioma szuflada na sztućce na trzecim poziomie, która tworzy dużo dodatkowej przestrzeni w dolnym koszu na garnki i patelnie. Może pomieścić do 14 ustawień miejsca na raz, co czyni go idealnym dodatkiem do każdego średniej wielkości gospodarstwa domowego. Jeśli spodziewasz się gości, ale brakuje Ci misek i szklanek, po prostu Włącz szybkie pranie, a pozostawi je bez skazy w ciągu zaledwie 30 minut.

Dzięki ośmiu różnym programom i pięciu opcjom funkcyjnym możesz wprowadzać niezliczone korekty, aby dostosować je do swoich konkretnych potrzeb. Od kontroli hałasu po krótsze czasy cyklu, maszyny te oferują niezrównaną wszechstronność.

A ponieważ kosz na sztućce trzyma wszystkie noże, widelce i łyżki razem, można je chwycić za jednym razem, gdy rozładowujesz przed kolacją. Nigdy nie będziesz musiał sięgać po ręcznik, dzięki statycznemu systemowi suszenia-który osusza talerze i miski za pomocą wbudowanego ciepła z prania. Wolnostojąca zmywarka to idealny rozmiar dla osób lub par, którym brakuje miejsca w kuchni. Posiada sześć regulowanych programów, a także tryb ECO do wydajnego i energooszczędnego czyszczenia, a także imponującą ocenę A+. Ta zmywarka ma pojemność ustawienia 13, więc jest idealna dla średniej wielkości rodziny.

Ile Wody Zużywa Zmywarka Do Naczyń?

Dzięki temu można wyjąć górny kosz, aby zmieścić się w nim wszystko o wysokości do 53 cm, a sprytne czujniki przekierowują wodę do górnej części zmywarki. Ciesz się bezproblemowym czyszczeniem po posiłkach dzięki tej srebrnej zmywarce Electra. Dzięki przestrzeni na 13 miejsc jest to doskonały wybór dla średnich gospodarstw domowych.

Kosz na sztućce zachowa wszystkie te elementy z dala od dań głównych, ale może nadal trzeba umyć wszelkie wyższe przedmioty, takie jak długie Noże do chleba, ponieważ nie jest wystarczająco głęboka. Podobnie, jeśli masz większe talerze obiadowe – mogą one siedzieć na przechyleniu, zmniejszając przestrzeń dostępną na cokolwiek innego. Są one mniejsze niż tradycyjne zmywarki pełnowymiarowe, co nie jest zaskakujące. Jeśli masz małą kuchnię lub nie ma zbyt dużo miejsca, są one idealne dla Ciebie. Będziesz jednak musiał pójść na kompromis w kwestii pojemności, ponieważ prawdopodobnie zajmuje to około 90 do 100 elementów na pranie.

Większość modeli wolnostojących jest w zestawie o wysokości 85 cm, szerokości 60 cm i głębokości 60 cm, więc powinny siedzieć równo ze standardowymi jednostkami kuchennymi. Minusem jest to, że jeśli się ruszysz, będziesz musiał zostawić zmywarkę. Skorzystaj z poniższego przewodnika po najlepszych zmywarkach dostępnych na rynku i sam zdecyduj! Wszystkie mają nieco inne funkcje, więc powinno być coś w sam raz dla Ciebie i Twojego domu.

Ważne jest, aby między każdym naczyniem a szklanką była szczelina, aby woda mogła skutecznie przepływać. Upewnij się, że wentylator może się swobodnie obracać i nie jest zablokowany przez wysokie tace. Nie ma potrzeby płukania żadnych płyt przed ich załadowaniem, po prostu marnujesz wodę. Staraj się używać najlepszego programu do ładowania, aby uniknąć marnowania energii i wody-użyj cyklu eco, jeśli go masz. Bez odkładania wiązki, zapewnia najwyższą wydajność czyszczenia, trwałą i przestronną wannę ze stali nierdzewnej oraz trzeci stojak na sztućce.

Niezależnie od tego, jest to nadal świetna opcja, jeśli jesteś zabawny i musisz umyć pierwszy ładunek, aby blat kuchenny nie był ułożony do sufitu z brudnymi garnkami, talerzami i szklankami. Niektóre marki premium, takie jak Bosch, Neff i Siemens, oferują inteligentną funkcjonalność, dzięki czemu możesz otrzymywać aktualizacje cyklu na smartfonie, dzięki czemu możesz pracować z lepszymi rzeczami. Zmywarki mogą polecić idealny program do każdego obciążenia, wystarczy wpisać poziom zabrudzenia oraz rodzaj i ilość przedmiotów do prania. Zmywarka może nawet powiedzieć, kiedy jesteś w dół do ostatnich 5 tabs.

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej zmywarki do naczyń muszą posiadać unijną etykietę energetyczną, pokazującą ich ocenę energetyczną od A+ + + (super wydajne) do G . Sprawdzanie oceny energetycznej zmywarki daje dobre wskazanie kosztów energii urządzenia i poświadczeń ekologicznych. Naszym zdaniem najważniejszym punktem poza typem i ustawieniami zmywarki jest energooszczędność. To określi twoje koszty eksploatacji przez cały okres użytkowania urządzenia, który prawdopodobnie wyniesie około dekady. Przydałaby nam się pomocna dłoń, zwłaszcza jeśli chodzi o zmywanie naczyń.

Uwielbialiśmy strefę extra clean, obszar wewnątrz zmywarki o wyższym stężeniu strumieni wody, idealny do czyszczenia uporczywych zabrudzeń. A funkcja speedperfect+, która wykrywa obciążenie zmywarki i odpowiednio dostosowuje ustawienia mycia, była genialna. Dzięki łączności Wi-Fi zmywarka może być obsługiwana za pomocą aplikacji na smartfonie, gdziekolwiek jesteś. W rzeczywistości możesz skonfigurować kosze w tej maszynie w dowolny sposób. Seria 2 wykorzystuje niezawodny bezszczotkowy silnik, który jest bardzo cichy, co czyni go idealnym wyborem do otwartych przestrzeni mieszkalnych. Z zaledwie 12 ustawieniami miejsca – droższe zmywarki mieszczą wystarczająco dużo naczyń i sztućców dla 13 lub 14 osób – Ten model jest świetnym rozmiarem dla większości z nas.

Jak Testujemy Zmywarki

Wśród cykli jest jeden, który myje i suszy w ciągu godziny, a drugi dezynfekuje. Bosch 300 jest tak cichy, że emituje wiązkę światła na podłodze, aby poinformować Cię, że działa. Oczywiście, nie może po prostu siedzieć i wyglądać pięknie cały dzień. Wykonuje również solidną pracę mycia naczyń, z funkcjami, w tym systemem suszenia resztkowego i 27-minutowym trybem szybkiego mycia, aby ułatwić życie użytkownika. Pod względem wydajności zmywania naczyń jest skuteczny i imponująco wszechstronny. A 20-minutowy tryb szybkiego mycia jest przydatny, gdy kilka przedmiotów wymaga szybkiego czyszczenia.

To nie jest fantazyjna maszyna—jej elementy sterujące są z przodu i ma ograniczoną liczbę cykli. Jednak ustawienia, które ma, są potrzebne, w tym szybkie mycie i wysokotemperaturowe. Najwyższa efektywność energetyczna dla każdej maszyny jest oceniana od A do G, A Naklejka wyraźnie pokazuje ilość wody zużywanej na pranie i czas jej prania.