44 Książki Fantasy Dla Nastolatków, Które Każdy Powinien Przeczytać

Tam znajdują dużo ciężkiej pracy, ale także budują sobie nazwisko i wyjeżdżają na kariery w show-biznesie. Jeden idzie do kina, jeden jest tancerzem, podczas gdy trzeci uświadamia sobie, że naprawdę chce być pilotem. Książka jest świetna do pokazania, jak wykonać swoje marzenie dla młodszych nastolatków. Gary Paulsen, autor „topora”, opowiada o przygodach młodego chłopca na granicy życia i śmierci, gdzie na pełnym morzu spotyka się z nadmorską pustynią. Ta oszałamiająca historyczna przygoda, rozgrywająca się na nierównym wybrzeżu przed wiekami, robi dla Morza to, co zrobił Topór dla lasu, ponieważ opowiada historię walki młodego człowieka o przetrwanie wbrew przeciwnościom.

Le Guin i Butler, na przykład, są uważane za jedne z najpotężniejszych feministycznych opowiadaczy wszech czasów. Następnie zapoznaj ją ze współczesnymi dorosłymi pisarzami z tych gatunków, takimi jak N. Niesamowita debiutancka powieść sebolda jest bardziej odpowiednia dla starszych czytelników.

Więcej niż tylko historia miłosna i świetna dla chłopców, a zbiegły Skazaniec Magwitch dodaje wiele ludzkiego dramatu. Prawdopodobnie znają Olivera Twista zbyt dobrze, ale David Copperfield jest świetny do naśladowania, jeśli zakochują się w Dickensie jako mistrz opowiadania. Zaginiony klasyk amerykańskiej literatury, Wait Until Spring, Baldini opowiada historię Arturo Baldiniego, 14-letniego marzyciela, który nie może się doczekać, aby uciec z ograniczeń swojego życia w małym miasteczku Kolorado podczas Wielkiego Kryzysu.

Część Bardzo dobra na Kindle / EReaders za linki do Wiki, podczas czytania historycznych faktów na temat klasycznych opowiadań fantasy / sci-fi, bohaterów i autorów, które są nieodłączne dla tej narracji opowieści. Wszyscy czytelnicy Urodzeni w latach 80-tych pokochają to nostalgiczne odniesienia, mimo że jest to wciąż stosunkowo nowa książka. Miejmy nadzieję, że wizja Stevena Spielberga spełni się w przyszłym roku w wersji filmowej. Udzielam korepetycji z języka angielskiego na poziomie A od ponad 13 lat. W tym czasie pomogłem wielu młodym ludziom zrozumieć i zinterpretować książki z programu nauczania lub te wybrane do zajęć.

Charlie, który jest współczesnym kultowym klasykiem, znajduje się pomiędzy próbą życia, a próbą ucieczki przed nim. Uchwycenie dokładnie tego momentu, w którym nastolatki stają się dorosłymi doskonale na papierze, Chbosky ożywia szkolny świat wrażliwie i pięknie. Przemoc seksualna i narkotyki są powszechne, więc upewnij się, że nastolatki są na to gotowe, ale ta książka jest niezbędna, aby pokazać, jak trauma może objawiać się u dzieci i jak można ją wspólnie przechodzić. Zbiór najciemniejszych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek napisano. Dlatego twoi nastolatkowie muszą je czytać, bo wierz lub nie, ale uznają je za niemożliwe do odłożenia. Te 13 książek podąża za trójką dzieci Baudelaire ’ a – Violet, Klaus i Sunny-gdy próbują poruszać się po okrutnym świecie, docierając do sedna powodu, dla którego ich rodzice zginęli w pożarze.

Werdykt: Książki Dla Młodzieży

Kiedy ta niesamowita książka została wydana w 1999 roku, Oprah natychmiast wybrała ją do swojego klubu książki, co doprowadziło do tego, że stała się bestsellerem. Akcja rozgrywa się wokół relacji 12-letniej Astrid z jej matką, Ingrid, egocentryczną i ekscentryczną poetką. Kiedy Ingrid zostaje wtrącona do więzienia za otrucie swojego chłopaka, Astrid zostaje umieszczona w kilku domach zastępczych. Jest to z pewnością jeden dla starszych czytelników, a książka pokazuje złożoność relacji między matką i córką, która koncentruje się wokół tematów zdrady i porzucenia. Nie wszystkie książki „coming-of-age” są szczęśliwymi historiami, a ta ma kilka denerwujących scen, które pokazują, jak okrutne może być życie. Jej matka wychodzi za mąż po raz piąty i oddaje swoje serce każdemu, kto się nią interesuje.

Wiele wspaniałych książek może wciągnąć nastolatków do tego gatunku, takich jak trylogia Camelot Rising, Akademia wampirów, Seria Rebel of the Sands i wiele innych. Bezproblemowo bezpośredni i brutalny obraz nastoletniego cala wychodzącego z rodziny i późniejszej podróży przez życie. Prowokująca i pełna ostrych dialogów opowieść o dojrzewaniu jest poruszająca i afirmująca życie. Epicka historia miłosna, w której czytelnik przenosi się w życie Edwarda I Belli, opowiedziana tym razem z perspektywy Edwarda.

  • W tym sensie then Never Let Me Go jest kwintesencją dystopijnej powieści coming-of-age.
  • Urodziny i w końcu zamieniły się ciałami, szybko dowiadują się, że przyjaźń jest najważniejszą magią ze wszystkich.
  • To początek burzliwego związku rozwijającego się z jego dawno zaginionym tatą, gdy szukają nadawcy listu – przyjaciela grupy Playgroup Spey ’ s, który związał się z county lines organizatorami narkotyków.
  • Skutecznie czyni cię nieśmiertelnym, co oznacza, że nie ma miejsca dla dzieci, więc nikt im nie pozwala, ale jest ich kilka, buntują się i uciekają, a potem wchodzimy w Księgi 2 i 3.
  • To zawsze niesamowite, aby zarejestrować różnicę, gdy dziecko swobodnie wybiera dowolną aktywność.

W tym sensie then Never Let Me Go jest kwintesencją dystopijnej powieści coming-of-age. Jednak historie o wieku są zawsze hitem w każdej grupie wiekowej, niezależnie od tego, czy mają 13 lat, czy 19 lat. Często zdarza się, że młodzi ludzie czują się o wiele bardziej komfortowo rozmawiając o książkach bez dorosłych w zestawie, a dostępnych jest wiele stron internetowych, które pomogą im w tym – znajdziesz kilka sugestii poniżej.

Najlepsze Horrory: Najstraszniejsze Książki Wszech Czasów

Nation odbędzie się w listopadzie 2009 roku, po sukcesie poprzednich produkcji przyjaznych rodzinie, jego mrocznych materiałów, Coram Boy I War Horse. Opisywany przez dyrektora artystycznego Teatru Narodowego Nicholasa Hytnera jako „wspaniała książka i, jak podejrzewam, idealna do adaptacji Oliviera”, naród osadzony jest na bezludnej wyspie po tsunami, które zmiotło większość ludności. Kryptonim Verity Elizabeth Wein to najlepsza książka dla młodzieży, jaką kiedykolwiek czytałem. Potem wyszedłem i kupiłem kopie, aby dać wszystkim moim przyjaciołom i rodzinie (w każdym wieku!). Rozgrywająca się w czasie II wojny światowej, opowiada historię dwóch niezwykłych młodych pilotów i ich przeciwstawnej intensywnej przyjaźni.

Przeglądaj Książki

Holden Caufield jest ostatecznym outsider; zostaje wyrzucony ze szkoły, wypada z przyjaciółmi i w końcu przechodzi załamanie nerwowe. Książka jest złośliwym atakiem na amerykańskie społeczeństwo w latach 50. Widzianym oczami jednej z najbardziej fascynujących głównych postaci, jakie kiedykolwiek stworzono. Pierwotnie zakazane z powodu liberalnego używania wulgaryzmów i potężnego portretu nastoletniego gniewu, Buszujący w zbożu został uznany za niezbędną lekturę dla dorastania. Ostatniej nocy Śniło mi się, że znowu pojechałem do Manderley…

Teen & Young Adult

Opowiedziana wyjątkowo magnetyczną i płynną prozą powieść jest współczesną interpretacją dzieci Lira – mrocznej irlandzkiej opowieści ludowej, w której dzieci króla zostają zamienione w łabędzie przez zazdrosną czarownicę. Nieoczekiwanie opowiedziana z punktu widzenia czarownicy, ta przełomowa książka bada jej myśli i pragnienia w fascynującej podróży, która da starszym nastolatkom przerwę na myślenie. Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi postami w mediach społecznościowych na temat czytania, książek dla dzieci i umiejętności czytania. Przyciągająca wzrok i ultra-prawdziwa opowieść o rasizmie, niesprawiedliwości i mizoginii; zmieszana z magią i rozpryskami fantazji-a wszystko to w nastoletnim świecie zastraszania, zauroczenia, sekretów i nadziei. Jeśli Twoje nastoletnie dziecko kiedykolwiek zastanawiało się, czy ich letnie życie miłosne mogłoby okazać się lepsze, gdyby mogło zmienić tylko jedną rzecz – to jest to letnia lektura dla nich.

Są szanse, że chcesz, aby Twoje dziecko doświadczyło wszystkich naturalnych, ponadczasowych, zatrzymujących czas radości czytania. To zawsze niesamowite, aby zarejestrować różnicę, gdy dziecko swobodnie wybiera dowolną aktywność. Poczucie celu wydaje się emanować z prawdziwego, szczęśliwego miejsca. Wychowanie czytelnika jest okazją do wprowadzenia wspaniałych rzeczy do życia dziecka. Rola rodzica w zachęcaniu czytelnika jest pod wieloma względami bardziej interesująca, radosna i otwarta niż szkolna część projektu, która koncentruje się na rzeczach takich jak FONIKA, oceny i Benchmarki. To pierwsza historia o Reggie, młodym szczurze, który ma na celu przekonanie wszystkich, że szczury mogą być dobrymi przyjaciółmi i nie są tak, jak zawsze wydają się być przedstawiane w opowieściach lub w telewizji.

Nie jestem pewien, czy jest klasyfikowany jako YA, ale Alice Network przez Kate Quinn była niesamowita. Łączy dwie kobiety we wspaniałej historii o nieprawdopodobnej przyjaźni i dojrzewaniu. Gdy twoje dziecko wkracza w nastoletnie lata, otwiera się przed nim cały świat ekscytującej nowej fantastyki, a książki mogą dać mu bezpieczne miejsce do odkrywania złożonych uczuć. Jednak życie młodych ludzi jest bardziej ruchliwe niż kiedykolwiek, i łatwo jest przeczytać, aby zsunąć ich listę priorytetów.

Co Rodzice Powinni Powiedzieć Swoim Dzieciom Po Nieudanym Egzaminie

„Ale za każdym razem, gdy wpisywałem „koniec”, miałem wrażenie, że historia Nicky 'ego i Kenny ’ ego jest niedokończona”, mówi. Lark jest czwartym z serii i widzi Duet wyruszający na wędrówkę przez wrzosowiska Yorkshire w mroźnych warunkach. Akcja filmu rozgrywa się w latach 80.W Zimbabwe podczas powstania Roberta Mugabe, czasy szybko się zmieniają w nowej szkole z internatem Roberta.

Kiedy śmiertelna plaga zdziesiątkuje jego wioskę rybacką, sierota o imieniu Leif jest zmuszona zabrać do wody cedrowym kajakiem. Ucieka na północ, podążając za dzikim, rozczłonkowanym fiordem brzegiem, nawigując od jednego niebezpieczeństwa do następnego. Im głębiej wędruje w swoją podróż, tym bliżej przychodzi do swojego najprawdziwszego ja, gdy łączy się z biciem serca Oceanu, pulsem krajobrazu. Z nutami mitologii nordyckiej i nieodpartą narracją, Northwind jest Gary Paulsen w jego urzekające, przygody najlepsze.

Te dwa zostały napisane pierwotnie jako dwie pierwsze części trylogii-weirdstone został opublikowany w 1960 roku, księżyc Gomrath wkrótce potem. Część 3 została opublikowana w zeszłym roku i jest bardzo dziwna. Alan Garner jest często uważany za największego żyjącego powieściopisarza dziecięcego. Serwis Sowa jest kolejnym z jego – to naprawdę przerażająca historia, która jest dość trudna do odczytania, ale naprawdę dobry serial telewizyjny. To także fantastyczny film, który nie tylko pomaga, jak można kupić zarówno na prezent, ale także zachęca czytelników / widzów do zapoznania się z różnymi wymaganiami dwóch różnych form.

Ale jeden uczeń jest zdeterminowany, aby oprzeć się zmianie, zdeterminowany za wszelką cenę. Kiedy Amir ucieka do Rzymu po tym, jak licealiści dowiadują się, że jest gejem, nie ma pojęcia o Gehennie po jednym incydencie w samolocie, który wywraca życie jego i jego rodziny do góry nogami. Sprytnie utkana historia, opowiedziana z różnych perspektyw i osi czasu, jest łatwą, ale prowokującą do myślenia lekturą, która rozbudzi dyskusję w klubach książkowych.

Wilson uczy dzieci o realiach życia, wykorzystując wzruszające historie opowiedziane oczami jej dziecięcych bohaterów, a Tracey Beaker opowiada o porzuceniu i nadużyciach. Wrażliwie opowiedziane, te trzy historie uczą dzieci znaczenia kochającego domu i pomagają dzieciom zrozumieć znaczenie niezależności. Te ponadczasowe opowieści o przygodach, idealne dla najmłodszych, przeniosły dzieci ze wszystkich pokoleń do niesamowitych miejsc. Te zestawy dzieci mają prawdziwe przygody, o których czytelnicy mogą tylko pomarzyć, badając sekretne Wyspy, rabunki i rozwiązując różnego rodzaju zachwycające tajemnice. Dzięki wspaniałej prozie Blytona możesz zapewnić, że przedszkolaki zakochają się w czytaniu.

Penny bloguje o wszystkich problemach w jej życiu, szkolnych dramatach, przyjaciołach, rodzinie, chłopcach i jej atakach paniki. Gdy wyjeżdża z matką do Nowego Jorku, poznaje muzyka Noah i zakochuje się w nim. To powoduje, że blog Penny staje się wirusowy, co oznacza, że musi poradzić sobie z całą masą nowych problemów. Pierwsza książka z genialnej serii Adrian Mole, opowiedziana z perspektywy pamiętnika Nastolatka Adriana, Nastolatki mogą odnosić się do niego, ponieważ czuje, że jest traktowany jak dziecko przez wszystkich dorosłych wokół niego.

Sorry-więcej zdjęć, ale nawet jako nastolatek bardzo ważne jest, aby chcieć czytać dalej, a dobrze napisane Thrillery robią to jak nic innego. Nawet przerzucający Kod Da Vinci jest świetnym czytnikiem stron, którego ani ja, ani moja 14-letnia córka nie potrafilibyśmy odłożyć. Czy to prawda o Ostatniej Wieczerzy i narodzinach dziecka przez Jezusa?