57 Dobrych Książek Dla Nastolatek

W każdym razie nie przepraszaj za mnóstwo thrillerów na tej liście – są dobrze napisane, ekscytujące i sprawiają, że wracasz po więcej. Alastair Maclean jest źródłem wielu – Ice Station Zebra, strach jest kluczem, działa Navarone, Force ten z Navarone są naprawdę ekscytujące-niektóre są mniej oparte na wojnie niż inne, jeśli wolisz, i wszystkie są świetne lektury. Wybrać książki, które nie mają przygnębiającej czcionki i uczucia pingwina? Buszujący w zbożu, Zabić drozda, starzec i Morze, śmierć po południu, myszy i ludzi – to wszystko są klasyki, ale moje serce nie tonie, gdy je odbieram. Na wschód od Edenu, Wielki Gatsby, Tender is the night, perła, winogrona gniewu – jest ich mnóstwo, a większość z nich jest nieco bardziej dostępna niż Brytyjskie klasyki (a może są po prostu nowsze? W każdym razie, wszystkie będą na mojej liście.

Jest rok 1919, Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i minęły dwa lata, odkąd dziewiętnastoletnia Margot została zmuszona do oddania dziecka, aby rodzice wychowywali je jak własne. Miała tylko piętnaście lat, kiedy zakochała się z Harrym, zanim go wezwano. Magia ich wspólnego spędzania czasu jest przywoływana w całej swojej mrowiej namiętności, kontrastującej z dzisiejszymi mękami Margot. Boli, gdy mały James nazywa swoją matkę „mumią”, a ona nie wie, jak może utrzymać Jamesa w tajemnicy przed Harrym, który wrócił do wioski po rekonwalescencji na wyspie Wight. Jedna z naszych książek roku 2016 | nominowana do Branford Boase Award 2016. Laureat Nagrody Waterstones Children ’ s Book Prize 2016 w kategorii starsza Fantastyka.

  • Zdecydowałeś się napisać o dziewczynie w rodzinie zastępczej, która zmieniła się w Kadie, czy to jej postać zaczęła pisać tę historię?
  • To prosta elegancka proza, ale różnica od innych rzeczy na tej liście jest taka, że są super-współczesne.
  • Czy to prawda o Ostatniej Wieczerzy i narodzinach dziecka przez Jezusa?
  • Miałem winge na moich dzieci o filmie Igrzysk Śmierci, który myślałem, że moralnie bankructwa – naprawdę podobały mi się książki i myślałem, że film poświęcił wszystkie myśli rzeczy na rzecz fabuły, fabuły, fabuły.

W rzeczywistości, young adult fiction jest pełna ziarnistych i realistycznych historii z podobnymi głosami nastolatków. Bestsellerowa autorka Stephenie Meyer triumfalnie powraca w świat zmierzchu z wyczekiwanym towarzyszem. Kultowa historia miłosna Belli i Edwarda opowiedziana z punktu widzenia wampira. Kiedy Edward Cullen i Bella Swan spotkali się w „Zmierzchu”, narodziła się kultowa historia miłosna. W końcu czytelnicy mogą doświadczyć wersji Edwarda w długo oczekiwanej powieści towarzysz, Midnight Sun.

Zatrać Się W Porywającym Thrillerze Lub Prawdziwej Historii O Dorastaniu

Każdy może odebrać tę książkę i znaleźć radość w tej tragikomedii, upewnij się, że młodsi czytelnicy w twojej rodzinie nie przegapią. Malorie Blackman zmienia bieg historii w pierwszej z niesamowitej serii. W fikcyjnym świecie, w którym rdzenni Afrykańczycy skolonizowali Europę, Sephy, młody czarny „krzyż” i Callum, biały „Niught” muszą ukrywać swoją przyjaźń, ponieważ wszelkiego rodzaju związki Międzyrasowe są marszczone. Obracając normy społeczne na głowie, Blackman uczy małe dzieci o dynamice władzy i rasie w porywającym zestawie powieści.

Choć prześladowany przez śmierć swojej rodziny, odkrywa, że miłość i szacunek to największe rzeczy, których można się nauczyć. Teraz w trzecim wydaniu, ta książka została napisana, aby umożliwić nastolatkom zrozumienie ich własnego mózgu. Pokazuje, co dzieje się w głowach dzieci, dlaczego i dlaczego jest to ważne. Łatwy do odczytania, pomimo przekazywania złożonych pomysłów-pomoże wszystkim lepiej się zrozumieć. Czytanie ciągle tych samych historii zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa; bezpieczne miejsce, w którym mogą rozwijać logikę i umiejętności krytycznego myślenia. Gdy czytasz historię na nowo, noc po nocy rzucają wyzwanie swojej pamięci i przewidują kolejne linie postaci.

To wymaga klasycznej historii, że znasz tak dobrze, ale tym razem Kopciuszek jest geek dziewczyna, która ma obsesję na punkcie serii sci-fi Starfield . Przekraczanie granic to, na pozór, typowa historia miłosna złego chłopca / dobrej dziewczyny. Anna i francuski pocałunek to skomplikowana opowieść o miłości, a ty przechodzisz między pragnieniem wczucia się w bohaterów, a następnie omdleniem ich kwitnącego romansu. Wina naszych gwiazd to jedna z najbardziej wstrząsających książek dla młodych dorosłych, jakie kiedykolwiek napisano.

Wojna Światów H G Wells

Po egzaminach w wieku 15 lat reszta zostaje wysłana na mokradła i prawie pewna śmierć (więc wiele ECHA presji wywieranej tam na uczniów GCSE!). Bohaterka Noa jest bystrą dziewczyną dorastającą w niesprawiedliwym świecie z przeciwnościami losu. Ten pierwszy tom jest dość oswojony, ale drugi widzi, jak Noa upada i brudna, gdy próbuje uratować swojego przyjaciela Jacka z mokradeł. Jakby dla usprawiedliwienia jednoznacznego tytułu Daniel’ Skippy ’ Juster umiera na początku znakomitej drugiej powieści Paula Murraya. Obecny jest jego najlepszy przyjaciel, portly niedoszły Naukowiec Ruprecht Van Doren. Obaj są studentami prestiżowego Seabrook College w Dublinie, a nagła śmierć Skippy ’ ego mocno uderza Ruprechta i jego kolegów.

Myśli o planie obejmującym, po pierwsze, rozweselanie ludzi darmowymi smakołykami, a następnie ciężką pracę, aby ułatwić wszystkim życie, wykonując wszystkie swoje wybitne dorywcze prace. Prowadzi to do zaproszenia na publiczne wystąpienie w lokalnej szkole, które Reggie przyjmuje natychmiast, ale potem ma wątpliwości i walczy o zasnięcie martwiąc się strasznie, że może wszystko zepsuć i nawet nie być w stanie mówić. Na szczęście kilka zabawnych rodzinnych filmów pomaga przełamać lody, a na koniec jego prezentacji, nie tylko dzieci i nauczyciele naprawdę lubią Reggiego, on i cała jego rodzina są zaproszeni na piknik, który dla szczurów jest jak wygrana na loterii!

Seria Archibald Lox

Wypróbuj te sugestie, aby zachęcić ich do utrzymania nawyku czytania przez całe życie. To nie jest tak lekkie, jak inne romantyczne książki nastolatek na tej liście, ale jest to lektura wymagana. Pozwól nastolatkom zabrać się do niezapomnianych miejsc pełnych magii i akcji. Ich wyobraźnia mogła zwariować, gdy czytali o fantastycznych opowieściach o czarujących krainach, krainach, czarodziejach i różnych mitycznych stworzeniach. Jeśli twoje dzieci lubiły książki lub filmy o Harrym Potterze lub Narnii, fantasy jest gatunkiem, który powinieneś zbadać dalej.

Wszystko to powinno sprawiać, że zastanawiasz się, dlaczego ktoś miałby sprzedawać książkę samopomocy demograficznej, która coraz częściej odwraca się od czytania, w ogóle, a książek, w szczególności. Oczywistą odpowiedzią jest to, że te książki nie są przeznaczone dla dzieci; są przeznaczone dla rodziców, przynajmniej na początku. Rutger Bregman stał się wirusowy na początku tego roku po wywołaniu zamieszania na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Bregman mówił o podatkach, a mianowicie o unikaniu opodatkowania przez wielkie korporacje i bogatych oraz o poważnym negatywnym wpływie, jaki ma on na społeczeństwo. Przemówienie bregmana wywołało pewne naciski ze strony publiczności w Davos, szczególnie ze strony byłego dyrektora finansowego Yahoo, Kena Goldmana, który żałował pogardy Bregmana dla systemu, który odnotował globalny wzrost zatrudnienia. Ale Bregman również uderzył akord z wielu ludzi; klipy z jego przemówienia w Davos zebrały miliony wyświetleń w mediach społecznościowych, stając się trochę sensacją mediów społecznościowych.

Aplikacja będzie również promować różne wyróżnione Kolekcje co miesiąc. Co więcej, ten wybór książek dla młodych dorosłych zawiera szereg różnych postaci, w tym różne cechy płciowe, etniczne, klasy społeczne i niepełnosprawności. Te książki dla młodych dorosłych są jednymi z najlepszych i najbardziej wzruszających książek i Gorąco polecam je wszystkie. Zwykła reakcja Nastolatka w obliczu książki jest szokiem na jej wielkość. Dla tych, którzy przeszli przez szkołę z wybranymi dla nich najkrótszymi książkami, wielkość Testamentu młodości jest zaskoczeniem. Kolejna historia wojenna, ale tym razem osadzona w 1941 roku, w czasie II wojny światowej, na pięknej greckiej wyspie Cefallonia podczas okupacji przez żołnierzy włoskich i niemieckich podczas II wojny światowej.

Choć niektóre z tematów poruszanych w książce są dość dorosłe, opowiedziane są z ciepłem i humorem dziecka, dlatego ta historia jest niezbędna dla tych, którzy chcą poznać okrucieństwa świata. Klasyczna powieść dla dzieci, która została po raz pierwszy opublikowana w 1908 roku, podążamy za Anne Shirley, sierotą z fikcyjnej społeczności Bolingbroke w Nowej Szkocji. Gdy przez przypadek trafia na farmę Maryli i Mateusza Cuthbert – rodzeństwo chciało, aby chłopiec pomógł Mateuszowi na ziemi – postanawiają pozwolić jej zostać. W pierwszej z ośmiu wspaniałych książek dowiadujemy się, że Anne jest pomysłową i ognistą młodą dziewczyną i w końcu jest w stanie zdobyć to, czego zawsze pragnęła, Dom.

Adelaide bada każdą możliwość i zakochuje się tysiąc razy w tej wyjątkowej powieści, która łączy prozę i poezję, równoległe światy i styl odwracania stron. W rzeczywistości jest to idealne rozwiązanie do czytania i wdrażania podczas dłuższych wakacji od szkoły lub w trakcie semestru, szczególnie ROZDZIAŁ CZWARTY, który przedstawia szeroką gamę pomysłów na ponowne podsłuchiwanie własnego skrawka świata. Larwy mogą na przykład usuwać i dezynfekować gnijące mięso, pijawki mogą zatrzymywać skrzepy, a miód wytwarzany przez pszczoły ma właściwości przeciwzapalne. Aby odegrać rolę w inicjatywie autorskiej, czytelnicy mogą znaleźć inspirację do budowy pałacu bug, kupowania przyjaznego robakom jedzenia od bug-buddy farmerów i wielu innych. Jest to mnóstwo sposobów na lepsze życie robaka,co z kolei oznacza życie na lepszej planecie.

Będziesz również całkowicie oczarowany umiejętnie wykonanymi postaciami, historią miłosną i ostatecznym odkupieniem. Ta historia śledzi życie dwóch kobiet w Afganistanie, które są pokolenia od siebie i prowadziły zupełnie inne życie, ale przez zwrot losu kończy się żonaty z tym samym mężczyzną. Jest to powieść o przyjaźni i sile charakteru i jest fascynującą lekturą. Zwycięzca konkursu Best Of The Orange Best 2010, wyłonionego przez Młodzieżowy Panel Orange Prize. Kiedy młody ocalały z Holocaustu zostaje znaleziony w lesie przez greckiego archeologa, jego życie ulega przemianie.

Kiedy miałem telemetrię wideo, zwróciłem się do Twittera dla komfortu i przyjaźni, ale aby porozmawiać o moich doświadczeniach – to było z powrotem w 2008 roku. Myślę, że ponieważ od dawna otwarcie i szczerze mówię o moich napadach, ten aspekt spowiedzi nie był zbyt trudny. I naprawdę zacząłem się martwić o to, jak to będzie, gdy rzeczy zaczęły się otwierać, czy ludzie pomogą mniej lub bardziej.

Książka, która zainspirowała film Stevena Spielberga i nagrodzony Grammy musical. Kolor Fioletowy opowiada tragiczną historię dwóch sióstr-Celie i Nettie – i nadużyć, z jakimi borykają się przez całe życie na głębokim południu między pierwszą a drugą wojną światową. Ta niesamowita historia uczy młode kobiety o tym, jak powinny zawsze pozostać silne i walczyć.

/ To wrażliwa, często zabawna i wciągająca historia nastolatków godzących się z tym, kim są. Łatwo jest myśleć w tych liberalnych czasach, że wszystko idzie, ale Nastolatki szybko zauważą, że dorastanie jest tak trudne, jak kiedykolwiek było. Jest to szczególnie trudne dla Davida, jednego z dwóch głównych bohaterów tego pewnego debiutu.