Inspirujące Książki Dla Nastolatków

Faktycznie czują się napisane dla współczesnych czytelników YA, nie będąc protekcjonalnymi lub irytująco samoświadomymi i to rzadko. Oto niektóre z rzeczy, które młodzi ludzie zaangażowani w grupę czytelniczą w Warrington, która spotyka się w bibliotece, w szkole i w projekcie młodzieżowym o nazwie LaunchPad mówią o swojej grupie czytelniczej i książkach, które przeczytali. A LoveReading4kids „Great Read” być może przegapiłeś wybór 2011. Laureat Newbery Medal 2010, nominowany do Waterstones Children ’ s Book Prize 2011.

Pierwsze szkice były prawie jak podróże, które następnie postanowiłem przekształcić w historie pełne akcji. Część akcji rozgrywa się w naszym świecie – są ważne sceny rozgrywające się w Londynie, Moskwie i Nowym Jorku – ale większość historii rozgrywa się w połączeniu. Myślę, że nie ma sensu tworzyć Wielkiego fantastycznego wszechświata i nie spędzać tam większości czasu. Jako ryba bez wody, Archie za każdym razem uczy się nowych rzeczy — i odkrywa nowe rzeczy o sobie za każdym razem. Właściwie zaplanowałem tomy jako bardzo długie pojedyncze książki i napisałem je w ten sposób.

Transmisja Na Żywo Z Wydarzenia Booker Prizes Shortlist W Twojej Bibliotece

Renegat botanik na polowaniu na nowe leki ziołowe wprowadza się po drugiej stronie ulicy i wykorzystuje dużą otwartą posiadłość do uprawy roślin, których potrzebuje do swoich badań. Zabiera chłopca i kilku jego przyjaciół do pracy jako asystentów i szkoli ich na naukowców. Jeśli jesteś jedną z tych super zorganizowanych osób, które mają książki ułożone alfabetycznie według autora, kodowane kolorami lub odkładane według tematu, gratulacje. Jeśli jesteś jak reszta z nas, posiadanie Nastolatka w domu może dać szansę na lekkie uporządkowanie swoich książek. Twoje dziecko może być bardziej skłonne do rozważenia przeskoczenia do bardziej wymagających książek, jeśli znalezienie odpowiedniej nie jest samo w sobie wyzwaniem. Może to być tak proste, jak trzymanie fikcji w jednym obszarze, literatura faktu w innym, a może Tworzenie sekcji tylko dla książek poniżej trzystu stron, lub odłożenie półki książek, które uważasz, że szczególnie by mu się spodobały.

To powiedziawszy, zacząłem teraz tęsknić za tą stroną rzeczy – zawsze cieszyłem się bliskimi relacjami z moimi fanami i uwielbiam spotykać się z nimi na imprezach, rozmawiać z nimi i podpisywać ich książki. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat będę mógł wrócić w trasę. Miałem szczęście, że dostałem w tym tygodniu dowód wydania amerykańskiego, który właśnie skończyłem czytać.

To dlatego, że ma rzadką chorobę genetyczną znaną jako SCID, lub „bubble baby” choroba, musi żyć w środowisku wolnym od zarazków. Kiedy Olly wprowadza się do domu obok, chce zostać jej przyjacielem, a rzeczy zaczynają się rozplątać, gdy się zakochują. To pięknie napisana historia, która pokazuje opisywany bogato świat oczami Madeleine, kogoś, kto pierwszy raz doświadczy jej otoczenia jako dorosły. W 2014 roku debiut sensacji internetowej Zoelli był najszybciej sprzedającą się książką i wprowadził młodych dorosłych do romansu w znany i nowoczesny sposób. Książka uczy dzieci, że muszą być ostrożni w swojej aktywności online, ponieważ widzimy świat oczami Penny Porter, 15-letniej dziewczyny mieszkającej w Brighton.

Nie oznacza to, że powinieneś przestać rozmawiać o książkach z nastolatkami – tylko, że młodzi ludzie mogą docenić wiele różnych osób, z którymi możesz podzielić się swoimi przemyśleniami. Pamiętaj również, że młodzi ludzie muszą postrzegać czytanie jako zabawną rzecz do zrobienia. Nie martw się, jeśli uważasz, że ich osobiste czytanie nie stanowi dla nich wyzwania – Szkoła dba o to. Nie zmuszaj ich do czytania czegokolwiek – to pewny sposób na skojarzenie czytania z presją. Alyssa Gardner słyszy szepty robaków i kwiatów, dokładnie ten problem, który przed laty wylądował jej matkę w szpitalu psychiatrycznym. Z pewnością mówi sobie, że nie ma to nic wspólnego z faktem, że jest bezpośrednio potomkiem Alice Liddell, prawdziwej inspiracji życiowej dla przygód Alicji w Krainie Czarów.

  • Opowiedziana przez tajemniczego narratora, czytelnik podąża za rodzinnym wakacyjnym zwrotem akcji i zmienia się z wietrznej letniej idylli w bliski i toksyczny psychologiczny punkt kulminacyjny.
  • Jeśli chcesz pomóc swoim nastolatkom nauczyć się zmian klimatu, ten zbiór 16 najsłynniejszych przemówień Grety Thunberg jest idealnym miejscem na początek.
  • Obracając normy społeczne na głowie, Blackman uczy małe dzieci o dynamice władzy i rasie w porywającym zestawie powieści.
  • W miarę narastania i zbliżania się groteskowych okoliczności młode kobiety uciekają przed życiem, jakie świat im wyznaczył, stając się piratami.
  • O ile nie współpracuję, to piszę w ten sam sposób, bo mam pomysł, a potem nie planuję.

Książka, która zainspirowała wyreżyserowany przez Tima Burtona film i cztery sequele. Historia jest nowoczesnym klasykiem, który wykorzystuje słowne fotografie wraz z narracją, aby pomóc namalować niesamowity obraz dla nastolatków, aby szaleć z ich wyobraźnią. Akcja powieści rozgrywa się na wsi w Walii, po śmierci dziadka. Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez dziadka, Jacob trafia do domu panny Peregrine, a następnie do magicznej opowieści, w której przeważa siła i siła młodości.

Richard & Judy Przedstawić Ostatni Dom Na Needless Street Catriona Ward

Zanurz się w tej niesamowitej powieści romantycznej inspirowanej nawykiem autorki Hana do pisania listów do chłopców, w których zakochała się jako nastolatka. Podążamy za Larą Jean, która musi poruszać się po świecie randek z chłopcami w liceum i tym, jak staje się bardziej niezależna od swojej rodziny, im starsza się staje. Jej tematy pracy wokół „bez wysiłku perfekcja”, gdzie młode dziewczyny mają mieć wszystko w swoim życiu razem i sprawiają, że wyglądają łatwo. Dessen pokazuje im, że dorastanie nie zawsze jest łatwe, a my wybraliśmy nasze dwie ulubione prace, które mogą pokazać młodym kobietom, jak trudne może być dorastanie.

Zevlin używa swoich literackich mocy, by uczyć nas o przebaczeniu, żalu i o tym, jak pozwolić ludziom się tobą zająć, gdy stracisz wszystko. Naprawdę piękny i orzeźwiający sposób radzenia sobie ze śmiercią dla młodych dorosłych. Książka zaczyna się, gdy Liz ginie w wypadku z potrąceniem i ucieczką. Budzi się na łodzi w drodze do innego miejsca, gdzie wszyscy starzeją się do tyłu, dopóki nie osiągną wieku 7 lat, i zostaje odesłana z powrotem na ziemię jako dziecko, aby się odrodzić.

Książki Fantasy Dla Nastolatków, Które Każdy Powinien Przeczytać

Przywodząca na myśl czasy z wielkimi podobieństwami do naszych, powieść Fante wspaniale przedstawia młodzieńczą mękę i młodą miłość. Znudzony, ale nigdy nudny; pretensjonalny, ale interesujący; i szukając sensu w życiu, gdy sens jest tym, co dzieje się wokół niego, Caulfield żyje do dziś. W niektórych miejscach jest to dość ciężkie, ponieważ obie postaci niosą ze sobą dużo bagażu, ale z czasem obserwujesz, jak rosną, uczą się na nowo ufać i odchodzą od przeszłych Traum. Chociaż założenie jest tak głupie, okazało się, że to wspaniała historia romansu między dwoma sławnymi nastolatkami z dużą odpowiedzialnością na swoich barkach.

Ziewanie

Skupiona wokół czterech sióstr-Meg, Jo, Beth i Amy-ta klasyczna powieść jest przezabawna, czasami smutna i uczy młodszych kobiet, że dorastanie nie zawsze jest takie łatwe. Podkreśleniem w tej powieści jest to, że będąc dobrą i moralną osobą, możesz prowadzić satysfakcjonujące życie, niezależnie od tego, ile masz pieniędzy. Poprzez ciągłe przypominanie, że bogactwo nie jest gwarancją szczęścia, a wsparcie rodziny jest jedną z najważniejszych i cennych części życia, nastolatki mogą naprawdę uczyć się złożonych i ubogacających lekcji od dziewcząt z marszu. Właśnie skończyłam wszystkie nasze ukryte dary Caroline O ’ Donoghue, która jest nowoczesną, rzemieślniczą opowieścią o dziewczynie, która odkrywa zagubiony zestaw kart tarota. Uderzyło mnie w to, że jest to również bardzo dużo o współczesnej Irlandii i pushback przeciwko queerness, które widzimy wokół nas ze strony fundamentalistów i transfobów, szczególnie przeciwko osobom transpłciowym.

Jak może usprawiedliwić podążanie za swoim sercem, jeśli oznacza to doprowadzenie Belli do niebezpieczeństwa? W Midnight Sun Stephenie Meyer przenosi nas z powrotem do świata, który urzekł miliony czytelników i przynosi nam epicką powieść o głębokich przyjemnościach i niszczycielskich konsekwencjach nieśmiertelnej miłości. Dzięki wzorcowym badaniom, które pięknie integrują szczegóły czasu i miejsca, wyjątkowej charakterystyce, która brzmi empatią i autentycznością, oraz silnie rezonującym tematom, Piraci Celii Rees są prawdziwym triumfem historycznej fikcji. Jak genialnie książka przywołuje emocje i niebezpieczeństwa życia na pirackim pełnym morzu; co za niesamowita przeglądarka stron. Z pewnością jest to wszystko, to także znacznie, znacznie więcej. Po jego śmierci Nancy wyrusza na Jamajkę, gdzie spotyka Minervę na plantacji jej ojca.

Dokuczany jak świr w szkole, czuje, że nie może nawet powiedzieć swojej rodzinie. Nowy chłopiec Leo wydaje się mieć problemy też i kiedy obaj stają się przyjaciółmi odkrywają, że mają więcej wspólnego niż kiedykolwiek sądzili. Ta niezwykle czytelna, bardzo zabawna historia może również zapewnić czytelnikom bardzo potrzebne zapewnienie, że normalna jest taka, jak normalna.

Świat Mau jest wstrząśnięty i zmieciony przez potężne Tsunami. Jego poprzednie życie zniknęło i musi zbudować nowe życie z resztek, które zostawił. Na szczęście ktoś inny też przeżył i wkrótce Daphne, czyli Trouser-Man Jak nazywa ją Mau, tworzą nowy naród opierający się na kawałkach wiedzy z przeszłości, które nie umrą. Powieść została zaadaptowana na scenę Olivier Theatre w Teatrze Narodowym w Londynie przez kontrowersyjnego dramaturga Marka Ravenhilla.

O ile nie współpracuję, to piszę w ten sam sposób, bo mam pomysł, a potem nie planuję. Uwielbiam to ekscytujące uczucie, jakbym był czytelnikiem odkrywającym tę historię po raz pierwszy. Czasami mam początek i zakończenie, ale to, gdzie idzie pomiędzy, jest dla mnie w dużej mierze tajemnicą, kiedy zaczynam. Cóż, mówię cokolwiek-przeczytałem trzy z nich, te trzy w rzeczywistości, i kochałem wszystkie z nich. To prosta elegancka proza, ale różnica od innych rzeczy na tej liście jest taka, że są super-współczesne.

Są to często rodzaje książek, które kiedyś były określane jako”powieści problemowe” —książki, które zajmują się trudnymi problemami życiowymi w realistyczny sposób, który pozwala czytelnikom pracować nad własnymi. Jeśli ty lub twój nastolatek przeczytałeś tylko jedną książkę z tej listy, sugerowałbym, że nigdy nie pozwól mi odejść powinien być tą jedyną. Został napisany przez autora nagrodzonego Bookerem i sam został nominowany do Nagrody Bookera w 2005 roku. Opisywana jest jako dystopijna powieść science fiction, ale jest również tajemniczą historią i wzruszającą historią miłości, przyjaźni i straty. Nastoletni Felix Love pozwala nam niefiltrowany zajrzeć do jego świata gniewu, romantycznej tęsknoty i zastraszania, gdy dociera do wniosku, że może nigdy nie znaleźć miłości, której pragnie. Ze złożonymi tematami transfobii, rasizmu, destrukcyjnych relacji i samopoznania, ta nowoczesna powieść coming of age jest idealna do dyskusji klubu książki z uczniami Y11-13.

Zebraliśmy tę listę ya Summer reades i jest zdrowa mieszanka thrillerów, prescient CLI-FI, nastrojowe historie coming of age, powieści empatia, przygody, romanse nastolatek i fantasy dla lat – i może rodzice, jak również. Autorzy to Holly Race, Meg Rosoff, Sarah Holding, Alice Oseman, Harry Cook, Patrick Ness i Jennie Englund. Powszechnie postrzegane jako jedne z największych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek napisano, seria książek o Harrym Potterze to pozycja obowiązkowa na półce dla każdego miłośnika czytania.

Czy to złamane serce zabiło Skippy ’ ego, czy tylko tragiczny wypadek? Jak Murray łączy wskazówki razem, to, co wyłania się jest doskonale uformowana książka, która przedstawia nastoletnie lata jako bolesne, wysoce naładowane i cudownie Zabawne. Ruth, Tommy i Kathy nawiązują bliską przyjaźń podczas uczęszczania do szkoły z internatem w bukolicznym East Sussex pod koniec lat siedemdziesiątych. Jednak szkoła nie jest zwykłą placówką edukacyjną, zamiast tego zamieszkują ją klony, których zadaniem jest zapewnienie istotnych organów dla świata zewnętrznego. Kiedy wyłania się trójkąt miłosny, prawda zaczyna wpływać na każdą przyszłość, jaką może posiadać ich trójka.