Jak Kupić Najlepszy Oczyszczacz Powietrza

Są idealne do sterylizacji pomieszczeń po napadach choroby lub stosowane jako środek zapobiegawczy podczas epidemii grypy. Światło UV samo w sobie nie zajmuje się pyłkami, alergenami wytwarzanymi przez zwierzęta domowe ani zanieczyszczeniami drogowymi, dlatego ten typ oczyszczacza powietrza jest często wytwarzany z dodatkowym systemem filtrów, który zwiększa jego wydajność. Filtr wstępny jest pierwszą linią obrony i usuwa cząstki o większych rozmiarach.

Dzięki stylizacji R2D2, HoMedics 5 W 1 TotalClean (£160) jest nowoczesny i kompaktowy. Począwszy od decybeli, twierdzi, że ma cichą pracę i stwierdziliśmy, że jego najniższe ustawienie jest satysfakcjonująco niskie. Przeznaczony jest do stosowania w średnich pomieszczeniach o powierzchni do 84m2. Model 65WATT ma trzy ustawienia prędkości, a jego 360-stopniowa prawdziwa filtracja HEPA usuwa do 99,97% bakterii i alergenów w powietrzu, w tym pyłki, zapach, zarodniki pleśni, sierść zwierząt domowych, kurz i alergeny. Chorobotwórcze zanieczyszczenia są filtrowane z powietrza, dzięki czemu do pomieszczenia wraca tylko czyste i zdrowe powietrze.

Cylindryczny Oczyszczacz Powietrza Vax Pure Air 300 , wyglądający jak fantazyjny pojemnik z popielniczką dla palaczy na górze, jest atrakcyjny z błyszczącego białego tworzywa sztucznego i wystarczająco łatwy do umieszczenia. Posiada filtr HEPA-przeznaczony do trzech do sześciu miesięcy, w zależności od użytkowania – i opcji jonizacji. Przedni panel oczyszczacza jest zdominowany przez proste przyciski dotykowe, które umożliwiają włączanie Powietrza 300, kontrolowanie prędkości wentylatora, korzystanie z timera i przełączanie funkcji jonizatora. Jak można się spodziewać po Dyson, ten pięknie zaprojektowany wentylator jest nie tylko ładny – to też przydatne. Posiada filtr HEPA, który twierdzi, że usuwa do 99,97% zanieczyszczeń, zapachów i toksyn w powietrzu, a także filtr z węglem aktywnym do usuwania gazów.

Oczyszczacz Powietrza Serii 3000

Jest w kolorze czarnym lub szarym i ma zaledwie 40 cm wysokości – mniej więcej wielkości małego pojemnika na pedały – z wlotem na dole i wentylatorem wydmuchującym powietrze pod kątem u góry. Z zaledwie trzema ustawieniami prędkości, trzema ustawieniami timera i trybem uśpienia, elementy sterujące są dość podstawowe, a jedynym wskaźnikiem jest pierścień LED, który zanika od Czerwonego przez bursztynowy do zielonego, gdy filtry wykonują swoją pracę. Najlepsze oczyszczacze powietrza mogą pomóc złagodzić objawy astmy, kataru siennego i innych alergii, oczyszczając powietrze w domu, usuwając zanieczyszczenia i substancje drażniące, takie jak pyłki, kurz, sierść zwierząt domowych i dym. Z dobrej jakości oczyszczacze powietrza dostępne od £100 do znacznie ponad £1,000, istnieje wiele wspaniałych wyborów dla każdego budżetu.

  • Rodzaj i wielkość węgla jest bezpośrednio związana z tym, jak wiele zanieczyszczeń jest adsorbowanych.
  • Wyjaśniliśmy już, że oczyszczacz musi zawierać zarówno dobrej jakości filtr Hepa, jak i przyzwoity filtr z węglem aktywnym.
  • Oferując szybkie czyszczenie powietrza, Filtry w tym usuwają 99,97% alergenów w powietrzu, pyłków, drobnego pyłu, cząstek i bakterii.
  • Specjalistyczne oczyszczacze powietrza zawierają około kilo lub więcej prawdziwego węgla aktywnego.
  • Światło UV samo w sobie nie zajmuje się pyłkami, alergenami wytwarzanymi przez zwierzęta domowe ani zanieczyszczeniami drogowymi, dlatego ten typ oczyszczacza powietrza jest często wytwarzany z dodatkowym systemem filtrów, który zwiększa jego wydajność.

Prawdopodobnie potrzebujesz kompaktowego samochodowego oczyszczacza powietrza, takiego jak ten mały model renomowanego szwedzkiego producenta Blueair. Czarne pokrycie kabiny P2i o wymiarach zaledwie 20 x 20 x 10 cm zostało zaprojektowane tak, aby komponować się z wnętrzami większości samochodów. Aby go użyć, po prostu przymocuj go do tylnej części zagłówka przedniego siedzenia i podłącz do gniazda zapalniczki 12V samochodu. Według Blueair, kabina P2i zapewnia „95% skuteczność filtracji w stosunku do PM 2.5, formaldehydu, benzenu, zużycia opon, pyłków, kurzu i emisji przemysłowych” i nie będę się z tym spierać. Zamiast pilota zdalnego sterowania model ten jest wyposażony w Łączność WiFi, która pozwala użytkownikowi włączać i wyłączać, wprowadzać zmiany w trybach, regulować prędkość wentylatora i sprawdzać stan jakości powietrza w pomieszczeniu za pomocą aplikacji Smart Life.

Oczyszczacze Powietrza I Covid

Tryb uśpienia zapewnia czyste powietrze, którego szukasz, bez nadmiernego hałasu, a nawet funkcja wyłączenia diody LED, dzięki czemu można uniknąć migających świateł w nocy. Największym problemem jest to, że może być konieczna wymiana filtra częściej niż mniej skuteczne filtry. Urządzenia z wieloma ustawieniami prędkości obrotowej umożliwiają zmianę prędkości wentylatora w zależności od poziomu zanieczyszczenia w pomieszczeniach. Pozwalają również użytkownikom umieścić wentylator w cichszym trybie do użytku nocnego. Większość oczyszczaczy ma również timery i wskaźniki ostrzegające użytkowników, gdy filtry wymagają wymiany. Posiada filtr HEPA, który czyni go doskonałym oczyszczaczem powietrza dla kurzu, bakterii, pyłków, powietrza dla zwierząt domowych i innych drobnych zanieczyszczeń powietrza, a także filtr NanoProtect, który pomaga zmniejszyć zapachy.

Większość prac polega na pobieraniu powietrza do maszyny, a następnie przepuszczaniu go przez filtr – lub czasami kilka filtrów-w celu wychwycenia małych cząstek pyłków, zanieczyszczeń, kurzu i-w zależności od filtra-wirusów i mniejszych cząstek. Niektórzy używają również czegoś o nazwie ultrafioletowe napromieniowanie bakteriobójcze „zabić” wszelkie wirusy złapane. Mówiąc prościej, aby usunąć dym papierosowy, musisz poszukać oczyszczacza powietrza z filtrem HEPA, który usuwa cząstki o wielkości 0,3 mikrona lub mniejszej. W naszych recenzjach powyżej pokazaliśmy, że większość z nich ma tę funkcjonalność. Oczyszczacze powietrza, które współpracują z technologią ultrafioletową, doskonale nadają się do zapping zarazków. Bakterie w powietrzu, które jest wciągane do maszyny, są zabijane przez światło ultrafioletowe wewnątrz.

Najskuteczniejsze oczyszczacze powietrza hepa do usuwania dymu tytoniowego będą zawierać filtry Hepa zdolne do usuwania cząstek do 0,1 mikrona. Nie oznacza to, że podstawowe oczyszczacze powietrza hepa z filtrami 0,3 mikrona nie mają roli do odegrania, nadal mogą być bardzo skuteczne w usuwaniu większych mniej szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak sierść zwierząt domowych, zarodniki roślin i pyłki. Sama jednostka ma rozsądne wymiary na wysokości 61 cm, chociaż jest dość ciężka i waży 7,7 kg. Pod względem wielkości pomieszczenia model ten nadaje się do średnich i dużych pomieszczeń o powierzchni do 79m2. Oczyszczacz powietrza ma 5 ustawień prędkości wentylatora, 3 różne tryby automatyczne, kolorową lampkę kontrolną jakości powietrza i 12-godzinny timer. Dostępna jest również aplikacja, dzięki której można monitorować jakość powietrza w pomieszczeniu, a model ten może być aktywowany przez asystenta głosowego.

Jak Długo Wytrzymuje Filtr Hepa?

Gazy takie jak NO2 są również problemem i nie mogą być filtrowane ze względu na to, że są zbyt małe. Jeśli możesz, kup Oczyszczacz Powietrza z filtrem węglowym, ponieważ są one przeznaczone do zatrzymywania gazów. Blueair Blue 3210 (£159) jest lekki, waży 1,68 kg i zaskakująco wydajny w porównaniu do wysokiej klasy modelu HealthProtect. Może filtrować powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 17 m2 w ciągu 12 minut i usuwać 99% cząstek, takich jak kurz, pyłki, pleśń i sierść zwierząt domowych, co zapewnia niezły cios i czyni go idealnym do sypialni. Dzięki poziomowi hałasu w zakresie od 34 do 66 decybeli, Philips AC3033 jest stosunkowo cichym modelem.

Chociaż musisz dość często wymieniać filtr, ten produkt może być niezbędny dla każdego, kto ma problemy z alergią. Wbudowany generator jonów ujemnych pomaga neutralizować wszelkie zanieczyszczenia w powietrzu, takie jak kurz, pyłki lub sierść zwierząt domowych. Pro Breeze jest również bardzo łatwy w użyciu, z podstawową konstrukcją jednego przycisku. Możesz wybrać tryb wysokiej lub niskiej mocy, aby uzyskać najczystsze powietrze w miejscu, w którym mieszkasz lub pracujesz. Jest wyposażony w Prawdziwy filtr HEPA do wychwytywania potencjalnie szkodliwych cząstek powietrza, Filtry z węglem aktywnym do wychwytywania zapachów i wbudowane światło UV do zabijania bakterii, wirusów i zarazków. Tutaj badamy korzyści z zastosowania systemów filtracji i oczyszczania powietrza w klasach szkolnych, obok obecnie zalecanych środków, takich jak dystansowanie społeczne, mycie rąk i stosowanie maski na twarz.

A tam, gdzie nie jest możliwe prawidłowe przewietrzenie pomieszczenia w domu z powodu złej jakości powietrza na zewnątrz, dobry Oczyszczacz powietrza może pomóc. W tym kontekście dobry produkt może oczyścić powietrze w pewnym stopniu i potencjalnie pomóc w problemach z oddychaniem poprzez zmniejszenie poziomu alergenów. Większość oczyszczaczy powietrza jest wyposażona w timer, za pomocą którego można włączyć lub wyłączyć Oczyszczacz powietrza po określonej liczbie godzin.

Charakteryzuje się wysoką szybkością kadr wynoszącą 520 m3 / h i zapewnia oczyszczanie 20 metrów w czasie krótszym niż sześć minut. Kiedy go włączyliśmy, natychmiast zauważyliśmy, jak potężna jest maszyna – szczególnie, gdy włączyliśmy ją w tryb „Turbo”. Szczególnie uspokajającym i użytecznym ustawieniem jest tryb uśpienia, który przyciemnia światła i zapewnia cichą pracę, co jest przydatne, jeśli chcesz mieć Oczyszczacz włączony 24/7 w sypialni. Nie tylko osoby z alergią i astmą mogą korzystać z lepszej jakości powietrza w domu. Badania wykazały, że poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach – które często może być do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz – może pomóc zarówno w zasypianiu, jak i skórze i natychmiast odczujesz rezultaty. Istnieją również dowody UNICEF sugerujące, że dzieci – szczególnie w pierwszych 1000 dniach – potrzebują czystego powietrza w pomieszczeniach dla optymalnego rozwoju mózgu i płuc.

Możesz również podłączyć oczyszczacz do sieci Wi-Fi i sterować nim za pośrednictwem telefonu. Ten model nie ma wbudowanego czujnika jakości powietrza, więc nie ma trybu auto. Jeśli masz czujnik jakości powietrza, możesz użyć IFTTT do automatycznego sterowania oczyszczaczem. Ale nawet jeśli nie doświadczasz żadnych ograniczeń zdrowotnych w tym momencie, jakość powietrza w pomieszczeniu jest kluczowym czynnikiem dla zachowania zdrowia.

Gospodarstwo Domowe I Sprzątanie

Jeśli jesteś nowy w świecie oczyszczaczy powietrza, Aeris może być właśnie dla Ciebie modelem. Swiss engineered Air purifier działa cuda w usuwaniu zanieczyszczeń, alergenów, pyłków, zapachów, kurzu, bakterii i zapachów farb z powietrza, aby złagodzić cierpienie i chronić przed zewnętrznymi agresorami. Warto wspomnieć, że żaden Oczyszczacz powietrza nie usunie całkowicie wszystkich zanieczyszczeń powietrza, a wynik nie jest zamiennikiem czystego, zewnętrznego powietrza, według Agencji Ochrony Środowiska. Jednak najlepsze oczyszczacze powietrza wpłyną na jakość powietrza w Twoim domu i poprawią zdrowie układu oddechowego. Podobnie jak Hot+Cool i Pure Cool Me, wentylator może używać filtra z węglem aktywnym do usuwania gazów i zapachów, a filtr HEPA wydobywa z powietrza drobne cząstki o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. CADR ma na celu zapewnienie obiektywnej miary skuteczności przenośnego oczyszczacza powietrza w radzeniu sobie z różnymi rodzajami alergenów.

Oczyszczacze powietrza są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, marek, kolorów, wzorów i tak dalej. Wszystkie oczyszczacze powietrza są w stanie usunąć cząstki stałe z powietrza, które są małymi cząsteczkami odpowiedzialnymi za wywoływanie alergii, takich jak katar sienny i astma. Sprytnie, przedni wyświetlacz pokazuje aktualną jakość powietrza, dzięki czemu można zobaczyć, kiedy powietrze jest brudne, a kiedy czyste. Umieść wentylator w trybie automatycznym, a rozwali się, gdy powietrze wymaga czyszczenia, ale wyłącz, gdy wszystko jest dobre.

W końcu Oczyszczacz powietrza nie jest najbardziej złożonym urządzeniem w domu. W rzeczywistości wszystko, czego potrzebujesz, to silnik, łopatka wentylatora, złożony trójstopniowy filtr HEPA i, jeśli jest to sprytny model, Czujnik Jakości Powietrza. Wbudowany inteligentny czujnik H13 jest bardzo wrażliwy na jakość powietrza w pomieszczeniu, a odczyty cząstek stałych na elegancko zaprojektowanym interfejsie były dokładne w porównaniu z sprawdzonym modelem Philips. W jednym teście zapalony kij kadzidła został umieszczony około 10 stóp od urządzenia i zajęło mniej niż minutę, zanim wentylator podskoczył, a liczba PM wzniosła się do maksimum 500.

Zamiast uciążliwego wyglądu, te oczyszczacze wyglądają bardziej jak system dźwiękowy, który będzie trudno zauważalny w studio, restauracji, biurze lub domu. Co najważniejsze, są ciche i skuteczne-usuwają 99,9% wirionów covid za pomocą technologii suchej filtracji bez potrzeby stosowania chemikaliów. Nie wymagają filtrów zamiennych, a powłoka nadaje się do recyklingu, więc stanowi przyjazną dla środowiska opcję. Blueair jest prawdopodobnie liderem klasy w domowych oczyszczalniach powietrza – zaczął produkować modele na długo przed większością konkurencji, być może Philips. Ten model, składający się z zewnętrznego filtra tkaninowego, filtra węglowego i standardowego filtra cząstek stałych dla najmniejszych cząstek, takich jak pyłki i kurz, oczyszcza pomieszczenie o powierzchni 17 m2 co 12 minut.