Jak Roboty Zmieniają Sprzątanie W Obiektach

Weźmy na przykład odkurzacz robotyczny Roomba, który ma teraz model z automatycznym usuwaniem brudu. Nadal wymaga opróżnienia przez człowieka, gdy osiągnie maksymalną pojemność 30 pojemników. To oczywiście różni się w zależności od modelu, ale odkurzacze robota są ogólnie zaprojektowane tak, aby były tak proste, jak to możliwe do skonfigurowania.

Na lotnisku w Marsylii czujniki stale monitorują liczbę pasażerów, wskazując, czy obszary wymagają czyszczenia. W toaletach czujniki zamontowane na dozownikach mydła w płynie i papieru toaletowego wysyłają alarmy, gdy staną się puste. W Instytucie Pasteura środki czyszczące noszą tabletki, które wyświetlają wszystkie obszary wymagające określonych produktów. Odzyskanie takich inwestycji nie powinno długo potrwać firmom, których budżety na sprzątanie mogą sięgać 60 proc. Można oczekiwać rozwoju robotów w określonych obszarach, takich jak mycie okien, czyszczenie kanałów i radzenie sobie z niebezpiecznymi obszarami, takimi jak elektrownie jądrowe. W głębokich pasażach paryskiego metra można zobaczyć Dziwacznie wyglądającą maszynę, świecącą w czarno-pomarańczowych kolorach, poruszającą się tam i z powrotem.

Roboty skupią się na utrzymaniu czystości podłogi korytarza, umożliwiając czyszczenie powierzchni przez ludzi. Ale oprócz czyszczenia, roboty są również zaprojektowane do interakcji z pacjentami. Podczas cichszych czasów sprzątania pracownicy planują regularnie przyprowadzać je na oddziały dziecięce. Przewiń do przodu do dzisiaj, a od tego czasu nastąpiły wielkie skoki do przodu w czyszczeniu, od odkurzacza robota, mopa robota i czyszczenia okien robota do czyszczenia kuchenek mikrofalowych bez chemikaliów i płuczki urządzeń elektrycznych. Robot próżniowy z boczną szczotką to niezawodna, inteligentna Pomoc domowa, która pomoże Ci w codziennym czyszczeniu.

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVIJust wybrać miejsce dostępne dla robota dla stacji ładującej, a bot powróci sam, zanim skończy mu się sok. Kiedy to zrobi, będzie tam siedział, dopóki nie będzie miał wystarczająco dużo energii, aby wrócić i kontynuować bicie kurzu od miejsca, w którym skończył. Możesz również ustawić harmonogramy dla większości botów, aby obudzić się i rozpocząć sprzątanie, dzięki czemu może to nastąpić, gdy jesteś poza domem. Oznacza to, że można potencjalnie uniknąć wszelkich interakcji fizycznych, dopóki próżnia nie będzie musiała zostać opróżniona. Niedrogi Robot próżniowy Wyze metodycznie zamyka się w Twoim domu, zasysając kurz i sierść zwierząt domowych z twardej podłogi i dywanu dzięki najwyższej klasy mapowaniu laserowemu i wydajnemu planowaniu trasy.

Niektóre nowsze modele są również kompatybilne z Wi-Fi, dzięki czemu można ustawić odkurzacz do czyszczenia, nawet jeśli nie ma cię w domu. Oznacza to, że szukasz robota, który może przemierzać różne typy podłóg lub manewrować wokół mebli bez potrzeby pomocy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz ciemną podłogę, ponieważ czujniki podczerwieni mogą pomylić czarny dywan z półką i odmówić jej przejścia.

Nie kwalifikują się do tej listy, ponieważ nie zasysają brudu i gruzu, ale dostaną ładne i błyszczące podłogi z twardego drewna. Neato Botvac D4W dodatku odkurzacze robotów osiągnęły punkt, w którym są w zasadzie tak samo wydajne i skuteczne jak zwykłe odkurzacze. Zaokrąglone tutaj roboty łączą obrotowe szczotki i szczotki boczne, aby wyczyścić twój dom tak samo, jak ich pionowe odpowiedniki. I są w stanie podróżować pod większością kanapy i stoliki, więc nie trzeba przestawiać meble. W zależności od wielkości domu próżnia robota może zaoszczędzić od minut do godzin Twojego czasu każdego tygodnia, dbając o dość niewdzięczny obowiązek. Ecovacs Deebot Ozmo T8 Aivi to niedrogi robot próżniowy i mop 2 w 1 z doskonałą żywotnością baterii, możliwością identyfikacji i unikania przeszkód oraz unikalną funkcją monitorowania domu.

Specjalna technologia została wyprodukowana przez wiodącą firmę zajmującą się robotyką Lionsbot w Singapurze, a trzy z robotów zostały pomyślnie przetestowane w szpitalach partnerskich Medirest od ponad roku. Nie ma potrzeby wykonywania czynności, więc personel może skupić się na głębokim sprzątaniu lub innych podstawowych zadaniach. Ponieważ zrobotyzowane maszyny czyszczące są wyposażone w technologię przechwytywania danych, będziesz mieć spokój ducha i możesz łatwo sprawdzić, czy czyszczenie zostało wykonane i wykonane prawidłowo. Zamiast tego zajmują się przyziemnymi, rote zadaniami, pozwalając pracownikom skupić się na zadaniach o wysokiej wartości, głębokim czyszczeniu, uzupełnianiu półek, pielęgnacji obiektu lub celowym czyszczeniu. Na przykład pandemia COVID-19 postawiła priorytet dezynfekcji powierzchni o wysokim dotyku.

Pasta do ssania 350dia X H91mm może dostać się bezpośrednio pod wszystkie, ale najniższe meble, a kiedy porusza się z twardych podłóg do dywanów i dywanów, zwiększa prędkość silnika dla lepszych wyników czyszczenia. Twin rubber brush bar jest łatwy do rozplątania i wyjątkowo dobry w zbieraniu sierści zwierząt domowych. Ten pasek nie rozciąga się na krawędź próżni, jak to robią na Dyson, ale dwie wirujące szczotki zamiatają kurz na jego ścieżkę, dzięki czemu może czyścić aż do listew przypodłogowych. Chociaż nie sugerujemy, że najnowsze odkurzacze robotów mogą polerować srebro i pył szyny dado, stają się coraz bardziej biegli w zasysaniu kurzu i eliminowaniu sierści zwierząt domowych bez konieczności poruszania mięśniami. Chociaż dość kosztowny zakup, odkurzacz robota jest świetnym dodatkiem do Twojego domu, ponieważ może wykonywać codzienne zadania czyszczenia bez konieczności samodzielnego podnoszenia próżni, oszczędzając zarówno czas, jak i energię. Ponadto, jeśli brakuje Ci miejsca, dzięki kompaktowym rozmiarom nie zajmie zbyt dużo miejsca w Twoim domu.

Dzięki europejskiej jakości, niezawodności i doskonałej wydajności, ta gama środków do czyszczenia basenów jest solidną długoterminową inwestycją dla Twojego centrum. Dolphin S100 jest wyposażony w aktywną szczotkę PCV, która jest umieszczona z przodu robota basenowego. Szczotka ta obraca się z podwójną prędkością w porównaniu do kół napędowych, co zapewnia precyzyjne i wydajne czyszczenie dna basenu i ścian. W wzruszającym hołdzie, pierwszy robot został nazwany na cześć przeciętnego kolegi Hanzela Gardenera, który niestety stracił życie podczas pandemii Covid. Hanzel wykonał znaczną część pracy nad rozwojem technologii robotycznej dla organizacji i był bardzo lubianym członkiem zespołu Medirest. Obecnie roboty pomagają w kilku brytyjskich szpitalach, w tym Sherwood Forest Hospitals NHS Foundation Trust i University College London Hospitals NHS Trust.

  • Ten robot próżniowy konsekwentnie znajduje drogę z powrotem do małej stacji ładującej i nie musisz całkowicie czyścić pomieszczenia z przeszkód, aby skutecznie odkurzał brud i kurz.
  • Ale niektóre przyjazne dla budżetu roboty odkurzają wciąż przypadkowo ping-ponga od ściany do ściany, nieefektywnie przechodząc przez tę samą przestrzeń wiele razy, gdy czyszczą.
  • Cechą, którą byliśmy pod największym wrażeniem, były sprytne, wysuwane szczotki boczne, które działały naprawdę dobrze, wychwytując brud z trudno dostępnych narożników każdego pokoju i spod mebli.
  • W ostatnim badaniu opublikowanym przez Health and Safety Executive, poślizgnięcia, potknięcia i upadki są nadal najczęstszą formą wypadków nie śmiertelnych w pracy .
  • Mapy tworzone przez robota będą następnie wyświetlane w Twojej aplikacji i zazwyczaj możesz zmienić granice Mapy i przypisać każdej mapie nazwę – na przykład główną sypialnię, Biuro i jadalnię.
  • Neato Botvac D7 Connected oferuje interaktywne mapy czyszczenia, długą żywotność baterii i lepszą integrację Inteligentnego Domu innych firm niż jakakolwiek inna próżnia robota.

Jest wyposażony w pojemnik na śmieci XL o pojemności 500 ml, a jego boczne szczotki mieszają wszelkie głęboko zakorzenione zabrudzenia. Jeśli masz zawodne Wi-Fi w domu, mogą wystąpić problemy z niektórymi z najbardziej zaawansowanych odkurzaczy robotów, takich jak Dyson 360 Heurist. Raporty o przerwach w dostawie Wi-Fi są dość powszechne w tym modelu i nie zawierają samodzielnego pilota, więc potrzebujesz połączenia z telefonem, aby uzyskać pełną kontrolę. Bardziej zaawansowane odkurzacze robota wyposażone w Wi-Fi zwykle wymagają Wi-Fi tylko dla niektórych funkcji związanych z aplikacją towarzyszącą w telefonie.

Dyson 360 Heurist Robot Vacuum

Za kompleksowe czyszczenie i rozsądną cenę Roborock S5 max wygrał nasz najlepszy zakup. Jeśli wolisz wydać mniej na swój pierwszy wypad w świat odkurzaczy robotów i masz twarde podłogi, Eufy G10 hybrid jest doskonałym wyborem. Jeśli jesteś gotowy na inwestycję, wybierz iRobot roomba i3+ ze względu na mocne ssanie i automatyczne usuwanie brudu.

VR301 rozwiązuje ten problem, ponieważ cicho odkurza podłogi między czyszczeniem. Vileda VR 201 PetPro-niedrogi robot próżniowy do wszystkich rodzajów podłóg, a szczególnie dla każdego właściciela zwierząt! Dzięki zoptymalizowanej szczotce dla zwierząt, ten robot próżniowy do włosów dla zwierząt z łatwością podnosi i uwalnia włosy i brud do kosza na śmieci XL.

S7 Aleax Robot Odkurzacz Mop Samoładujący 2000pa Max Sucation

Nic dziwnego, że wiele innych szpitali w Wielkiej Brytanii zapisało się do korzystania z tej technologii i uzyskania własnych robotów czyszczących, obecnie wyłącznych dla Medirest. Co ważne, czyszczenie zrobotyzowane jest na ogół bardziej wydajne i ma wyższą jakość niż czyszczenie wykonywane metodami ręcznymi i właścicielami majątku trwałego, zmniejszając straty produkcyjne o 1% do 2%, powiedział Lahuerta. Cena maszyny Exosun wynosi około 15% ceny wózka do mycia paneli, który może kosztować w regionie $100,000, powiedział Lahuerta. Roboty Exosun uruchamiają akumulatory, które trzeba wymieniać raz dziennie, a koszty utrzymania technologii mogą wynosić średnio około 2500 USD rocznie, dla dwóch robotów, według szacunków firmy.

Sprzęt Agd

Niektóre wymagają tylko początkowego naładowania baterii, podczas gdy inne proszą o zainstalowanie bocznych szczotek i baterii. W przypadku podłączonych botów projektowanie aplikacji i niezawodna łączność Bluetooth lub Wi-Fi to główne czynniki wpływające na twoje wrażenia. Większość odkurzaczy robotów jest niezawodna, jeśli chodzi o pozbycie się standardowych detrytusów domowych, więc tak naprawdę nie musisz się martwić, czy będą w stanie ssać kłaczki, brud lub włosy. Ponieważ testujemy wszystkie odkurzacze robota w tym samym środowisku domowym, sprawdzamy, jak pełne są pojemniki na śmieci i czy widoczne zanieczyszczenia, takie jak sierść zwierząt domowych i widoczne króliczki kurzu są zbierane. W pełni zautomatyzowane roboty do samodzielnego programowania podłóg przemysłowych do czyszczenia dużych stanowisk przemysłowych i magazynów. Całkowicie autonomiczne Maszyny do szorowania robotów i zamiatarki do podłóg Do Wynajęcia lub zakupu wraz ze specjalistycznymi chemikaliami czyszczącymi dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Dzięki próżni robota po prostu uruchom maszynę i pozwól jej wykonać zadanie za Ciebie. Możesz zaprogramować harmonogram sprzątania i wrócić do domu, który jest wolny od kurzu. Podczas gdy programowanie go do czyszczenia w określonym czasie powinno być łatwe w teorii, w praktyce to zapamiętywanie może być trudne. Jeśli jesteś typem zapominalskim, warto zainwestować w model, który można zsynchronizować z aplikacją, abyś mógł sterować nim z telefonu.

Jednym ze sposobów jest regularne dezynfekcja powierzchni, których dotyka wiele osób, takich jak włączniki światła, przyciski windy lub klamki. W celu opracowania robota, który samodzielnie zajmie się tymi zadaniami dezynfekcji, 12 instytucji Fraunhofer-Gesellschaft łączy swoje doświadczenie w projekcie. Powstaną dwa roboty serwisowe, które w razie potrzeby umożliwią dezynfekcję potencjalnie zanieczyszczonych powierzchni w budynkach i środkach transportu.

Odkurzacz Robot Proscenic M7 Pro

Roboty czyszczące, używane do wspierania pracowników, eliminują potrzebę wykonywania przez pracowników wielu pracochłonnych i powtarzalnych zadań i pozwalają im skupić się bardziej na złożonych, przemyślanych zadaniach. Roboty te rewolucjonizują przyszłość czyszczenia, eliminując potrzebę wykonywania przez personel sprzątający czasochłonnych zadań dzień po dniu. Roboty nie są przeznaczone do zastąpienia ludzkich środków czyszczących, ale do działania jako ich asystentów. Pomagają przyspieszyć zadania czyszczenia, zapewniając jednocześnie większą spójność czyszczenia.

Proscenic M7 Pro to inteligentny, wydajny robot próżniowy, który może również myć małe przestrzenie. Opcje są bardziej wydajne i niedrogie niż kiedykolwiek, a my zebraliśmy najlepsze odkurzacze robota, aby pomóc Ci wybrać taki, który jest odpowiedni dla Twojego domu. W porównaniu z czyszczeniem ręcznym, użycie robotów może zmniejszyć ryzyko infekcji wśród personelu sprzątającego, zapewniając jednocześnie, że czyszczenie odbywa się niezawodnie i identyfikowalnie. Ponieważ roboty są zdolne do ciągłego czyszczenia i dezynfekcji, nawet w nocy, czyszczenie może być przeprowadzane częściej i konsekwentnie niż w przypadku obsługi ręcznej. Korzystanie z robotów pomaga również zaradzić rosnącemu brakowi personelu, z którym obecnie muszą zmierzyć się dostawcy usług sprzątania. Głównym celem projektu badań nad mobilną dezynfekcją jest zminimalizowanie rozprzestrzeniania się infekcji, niezależnie od tego, czy jest to koronawirus, czy jakiekolwiek inne bakterie lub bakterie, które są szkodliwe dla ludzi.

Modele niższej klasy często są wyposażone w pilot zdalnego sterowania podobny do klasycznego pilota do telewizora. Szybki i łatwy w konfiguracji, ten robot ma poręczną aplikację mobilną, której możesz użyć do sterowania maszyną, ale nie potrzebujesz tego, aby ją właściwie obsługiwać. Okazało się, że to skutecznie czyści każde pomieszczenie i łatwo nawiguje po różnych powierzchniach . Skonfigurowaliśmy tę próżnię za pośrednictwem aplikacji Dyson Link, gdzie możesz zobaczyć robota mapującego strefy, które chcesz wyczyścić, który następnie zapamiętuje za pomocą ogromnej pamięci 10GB. Możesz ustawić harmonogram czyszczenia dla swojego robota, przeglądając dokładnie, gdzie został wyczyszczony i jak długo to trwało. Ten robot próżniowy konsekwentnie znajduje drogę z powrotem do małej stacji ładującej i nie musisz całkowicie czyścić pomieszczenia z przeszkód, aby skutecznie odkurzał brud i kurz.

Konieczne jest przeszkolenie robota przed jego pierwszym użyciem w nowym środowisku pracy. Oznacza to, że użytkownik porusza robotem, aby umożliwić mu automatyczną rejestrację mapy jego przyszłej przestrzeni roboczej. Robot rozpoznaje również wszystkie klamki, włączniki światła i inne powierzchnie wymagające czyszczenia, a także materiał, z którego są wykonane. Na podstawie tych informacji robot może samodzielnie zaplanować wszystkie niezbędne sekwencje czyszczenia.