Jak Się Wyspać

Intuicyjnie będziesz wiedział, czego potrzebujesz, co działa dla Ciebie. Zazwyczaj śpi więcej, ale może funkcjonować bardzo dobrze na 5 godzin. Ja z drugiej strony, a to delikatnie ujmując, nie jestem zabawny być w pobliżu na mniej niż 6 godzin. Światło z telefonu i innych urządzeń może utrudnić mózgowi wyłączenie się w nocy. Spróbuj przełączyć telefon w „tryb nocny” lub całkowicie go unikać przez godzinę przed snem. Naukowcy odkryli, że istnieje silny związek między wystarczającym snem a poczuciem się dobrze i szczęśliwym.

Problemy ze snem mogą być spowodowane niewygodą, niepokojem,lękiem,depresją, chorobą lub leczeniem. Zażywanie narkotyków i alkoholu może prowadzić do problemów ze snem. Stres i niepokój stają się wyzwalaczami bezsenności i, z kolei, są również przez nią spowodowane. Fizycznie zły sen prowadzi do zwiększonego ryzyka poważnych chorób, a także wpływa na funkcje psychomotoryczne, powodując m.in.

Prowadź Dziennik Snu

Myślenie o zbyt dużym śnie lub próba zmuszenia się do snu tylko nie pozwoli Ci zasnąć. Uczenie się, jak zrelaksować ciało i umysł, zamiast tego pomoże Ci znacznie łatwiej zasnąć. Unikanie picia kofeiny lub alkoholu w godzinach wieczornych, i dążyć do pozostawienia przerwy 2-3 godzin po jedzeniu przed pójściem spać. Badania sugerują nawet, że zły sen może przyczynić się do chorób serca, cukrzycy i Alzheimera. Większość z nas wie, że dobry sen jest ważny, ale zbyt niewielu z nas rzeczywiście zrobić zalecane siedem do dziewięciu godzin priorytetem. Kiedy nie śpimy dobrze, jesteśmy mniej w stanie skoncentrować się, spokojnie radzić sobie z codzienną presją i czuć się dobrze o sobie.

  • To mit, że każdy potrzebuje ośmiu godzin nieprzerwanego snu, ale kilka godzin głębokiego snu są potrzebne każdej nocy, aby czuć się w pełni wypoczęty.
  • Na przykład, próbując zwiększyć poziom energii i zachęcić do picia wody, zakazaliśmy napojów energetycznych w naszej szkole.
  • To sprawia, że jesteśmy bardziej impulsywni i mniej zdolni do podejmowania dobrych decyzji.

Podobnie jak w przypadku zdrowej diety, ćwiczenia są świetne dla ogólnego zdrowia. Dodatkowo ćwiczenia mogą poprawić nastrój i poprawić sen. Podczas ćwiczeń pomaga promować głęboki sen, który jest częścią snu bardziej powszechne w pierwszej połowie nocy. Ponadto, jeśli możesz ćwiczyć na świeżym powietrzu, otrzymasz dodatkową korzyść w postaci zwiększenia rytmu dobowego za pomocą światła dziennego. Spanie jest tak samo ważne jak zdrowe odżywianie i ćwiczenia.

Wytyczne sugerują, że ludzie powinni dążyć do uzyskania między 7 a 9 godzin snu na noc. Jeśli nie śpisz później niż planowałeś oglądać Netflixa lub przewijać w telefonie, możesz ustawić przypomnienie o snach, aby przypomnieć ci o pójściu spać. Są ludzie, którzy są całkowicie szczęśliwi i zdrowi, coraz mniej lub potrzebują nieco więcej snu. Jeśli dajesz sobie mnóstwo okazji do snu i dobrze sypiasz, to robisz świetną robotę.

Priorytetowe Zarządzanie Objawami Fizycznymi

Zespół niespokojnych nóg jest bardziej powszechne u kobiet niż mężczyzn, i bardziej powszechne w średnim wieku. Osoby żyjące z HIV są bardziej narażone na zespół niespokojnych nóg niż osoby bez HIV. Problem ze zdrowiem psychicznym powodujący długotrwały niski nastrój, który zakłóca codzienne życie.

Odpowiedni sen ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego, a także jakości życia, ogólnego samopoczucia i funkcji poznawczych. Wystarczająca ilość snu nie odnosi się wyłącznie do braku snu lub niewystarczającej ilości snu, ale obejmuje również zbyt długie spanie, co również okazało się szkodliwe dla naszego zdrowia. Na to, jak długo śpimy każdej nocy, wpływają czynniki stylu życia, w tym palenie tytoniu, spożywanie alkoholu i to, czy ćwiczymy, czy nie. Podobnie zbyt mało lub zbyt dużo snu wiąże się z większym ryzykiem chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy typu 2, otyłości i gorszych funkcji poznawczych. Aby zapobiec tym problemom, kluczem jest przyjęcie odpowiedniej procedury przed pójściem spać, która pozwoli Ci poprawić jakość snu.

Najlepszym sposobem na ustalenie zdrowych nawyków snu dla Twojego malucha jest regularna codzienna rutyna. Kładź go na drzemkę o określonej porze każdego dnia, nawet jeśli nie wygląda na zmęczonego. Staraj się nie trzymać go do późnych godzin wieczornych, nawet jeśli chcesz spędzić z nim więcej czasu.

Wielu z nas lubi leżeć w weekend, ale twoje ciało lubi rutynę. Więc staraj się nie budzić zbyt dużo później niż zwykle i unikać wstawania późno w weekendy, gdzie to możliwe. Staraj się też nie drzemać w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli masz problemy ze snem w nocy.

Druga Zasada: Priorytet Snu

Jeśli jesteś zestresowany lub występują problemy ze zdrowiem psychicznym sen jest często dotknięte. Świąteczna kolacja to czas na pobłażliwość i oczywiście nie chcesz czuć się pominięty. To nie znaczy, że nie możesz dokonać kilku ostrożnych wyborów i pozbyć się zmartwień. Elementy, które podnieść swoje cukry we krwi są węglowodany, więc są rzeczy do kontrolowania.

Uważa się również, że ma kluczowe znaczenie dla uczenia się i stymulowania mózgu do uczenia się nowych rzeczy. Możesz czuć, że nie chcesz mówić ludziom o swoich złych snach ze strachu przed wyglądaniem na dziecinne. Albo możesz być skłonny martwić się, że Twoje marzenia są omenem czegoś złego, co stanie się z Tobą w przyszłości. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że koszmary są bardzo powszechne i, jak wszystkie sny, są one po prostu nieświadomym mózgiem przetwarzającym wydarzenia i uczucia dnia.

Uśnij Swoją Sypialnię

Jest to o wiele trudniejsze, aby dostać się do dobrych nawyków snu, jeśli są chwile trzeba nie spać całą noc. Upewnij się, że idziesz do łóżka i wstajesz w czasach, które pasują do rytmu dobowego. Zaburzone wzorce snu mogą mieć poważny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. W tej świątecznej porze roku, istnieje wiele osób, które czują się zestresowani na myśl o ponad oddając się bogatej żywności, napojów i czekoladek. Być może starają się kontrolować swoją wagę lub co bardzo ważne, kontrolować swoje cukry we krwi z powodu problemów z cukrzycą. Co możesz zrobić, aby upewnić się, że poziom cukru we krwi pozostanie tak spokojny, jak to możliwe, zwłaszcza jeśli zamierzasz jeść w cudzym domu?

Rutyna przed snem zapoznaje dzieci z czasem snu i czasem czuwania. To zależy od ciebie, co zrobić, ale staraj się zachować to samo każdej nocy-nawet jeśli sen staje się trudny z powodu ząbkowania, choroby lub zrywu wzrostu. Twoja rutyna może obejmować kąpiel, czytanie historii, przyciemnianie świateł lub śpiewanie kołysanki. Co ważniejsze, ważne jest, aby poinformować młodych ludzi, że nie ma „szybkiego naprawiania” zmęczenia, a najlepszym sposobem walki z brakiem snu jest budowanie lepszych nawyków snu. Uczniowie w wieku od 10 do 16 lat potrzebują od dziewięciu do dziewięciu do trzech czwartych godzin snu na noc .

Powoduje to uczucie głodu i konieczności jedzenia więcej jedzenia, zanim poczujesz się pełny. Istnieje wiele innych wskazówek dostępnych – chodzi o znalezienie najlepszych, które pracują dla Ciebie. Jeśli nadal masz problemy ze snem, nie wahaj się porozmawiać z lekarzem lub znaleźć specjalistę od snu. Jak wspomniano wcześniej, spróbuj i nagraj swój sen w dzienniku snu, aby pomóc lepiej ocenić typowe wzorce i nawyki snu. Istnieje pięć etapów snu, Etap 1 do etapów 2 i 3 do etapu 4 znany jako szybki sen ruch oczu. Sen NREM zazwyczaj zajmuje 75-80% całkowitego snu każdej nocy.

Jednak jeśli często czujesz się zmęczony przez cały dzień, brak snu może być problemem. Dla każdego złapanego w tym cyklu, spróbuj przeczytać „książkę snu” Guy Meadows. Po kilku nieprzespanych nocach efekty psychiczne stają się poważniejsze. Twój mózg zamgli, co utrudnia koncentrację i podejmowanie decyzji.

Podczas snu nasze mózgi ciężko pracują nad naprawą i odbudową. To sprawia, że jesteśmy bardziej podatne na rozwój problemów zdrowia fizycznego i psychicznego. To sprawia, że jesteśmy bardziej impulsywni i mniej zdolni do podejmowania dobrych decyzji. Unikaj pikantnych potraw, alkoholu i dużych posiłków przed snem.

Psychologicznie, gdy brak snu staje się nawykiem, może powodować choroby, takie jak depresja lub lęk. Jest wiele osób, które mają problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości snu. Czują się zmęczeni i oszołomieni rano, brakuje im energii, aby uzyskać produktywny dzień. A gdybyś mogła obudzić się wypoczęta i gotowa na nowy dzień? Poniższy artykuł daje kilka wskazówek, które mogą pomóc uzyskać lepszy sen w nocy.

Kiedy nadmiernie rozmyślasz i stajesz się niespokojny w nocy o plany następnego dnia, zakłócasz swój sen. Zastosuj krótkie ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne, aby utrzymać poziom stresu pod kontrolą. Niedostateczny sen powoduje, że organizm wytwarza więcej greliny i leptyny, co z kolei prowadzi do przejadania się i przyrostu masy ciała. Niezależnie od tego, ile snu potrzebuje twoje ciało, nie uzyskanie wystarczającej ilości może mieć szereg skutków dla Twojego samopoczucia. Powody, dla których może się to zdarzyć, obejmują przejadanie się przed snem, picie kawy późno w ciągu dnia lub drzemkę zbyt późno lub zbyt długo przed snem. Z drugiej strony, jeśli śpisz, jak tylko trafisz na poduszkę, możesz nie wyspać się wystarczająco. Badania pokazują, że dorośli potrzebują co najmniej siedmiu do ośmiu godzin snu każdej nocy, aby być dobrze wypoczętym.

Tags: