Jak Wybrać Karty Graficzne Do Laptopów Do Gier

Tutaj znajdziesz mocne zalecenia dotyczące kart graficznych dla budżetowych komputerów gamingowych 1080p, aż do 4K i wysokiej częstotliwości odświeżania, oparte na naszych rozległych testach każdej karty graficznej na rynku. Przy zakupie nowej karty graficznej jedną z pierwszych decyzji będzie wybór pomiędzy kartą NVIDIA GeForce lub AMD Radeon. Obie firmy produkują najwyższej klasy układy GPU dla Twojego gamingowego komputera PC, ale istnieją subtelne różnice, które z pewnością wpłyną na Twoją decyzję. Podczas gdy zarówno najnowsze karty NVIDIA, jak i AMD obsługują Raytracing i ultra-wysoką liczbę klatek na sekundę, aby zapewnić najwyższą jakość gier 4k, zauważysz subtelne różnice między pojemnościami pamięci RAM, prędkościami zegara i ilością używanych gniazd. Pamiętaj, że wszystkie nasze porady dotyczące karty 1080p opierają się na założeniu, że będziesz używać standardowego monitora z częstotliwością odświeżania 60 hz.

Karty RTX 3090 zostaną wymienione poniżej z przyciskiem Kup w partiach, gdy dostępny będzie bezpłatny zapas. W naszym porównaniu poniżej zaczniemy od jednej z najlepszych kart graficznych na rynku i najdroższej, Nvidia GeForce RTX 2080 ti. Ponieważ RTX 2080 Ti nie jest tanią kartą graficzną, porównamy kilka tańszych i bardziej opłacalnych modeli, Nvidia GeForce RTX 2070, AMD Radeon RX 5700, AMD Radeon RX Vega 64, z których wszystkie byłyby bardziej odpowiednie dla przeciętnego użytkownika. Podobnie jak w przypadku innych elementów technicznych, Karty graficzne mogą powodować problemy ze zgodnością. Sprawdź, czy Twój komputer ma wymagany port wejściowy i czy jest w stanie obsłużyć moc zużywaną przez kartę.

Dzięki 384 rdzeniom i obsłudze wielu wyświetlaczy stanowi doskonały wybór dla domowego lub biurowego komputera PC. Podczas wyprzedaży w Czarny piątek najwięksi sprzedawcy, tacy jak Amazon i Argos, oferują duże zniżki na produkty technologiczne i zapewniają kupującym możliwość zaoszczędzenia do 25%. Ponadto oferują również oferty GPU w okresie świątecznym i inne roczne wyprzedaże latem lub wiosną.

Wyposażony w 5888 rdzeni CUDA i 8 GB pamięci GDDR6, RTX 3070 to potężna karta graficzna do gier i jest idealnym partnerem dla Monitora o wysokiej rozdzielczości lub zestawu słuchawkowego VR. RTX 3070 ti to czwarta najmocniejsza karta graficzna GeForce z serii 30, oparta na architekturze Ampere i zapewniająca płynną liczbę klatek na sekundę w grach 1440p i VR. Wyposażony w 6144 rdzeni CUDA i 8 GB pamięci GDDR6, RTX 3070 ti to wydajna karta graficzna do gier i jest idealnym partnerem dla Monitora o wysokiej rozdzielczości lub zestawu słuchawkowego VR. RTX 3080 to trzecia najpotężniejsza karta GeForce z serii 30 oparta na architekturze Ampere, która zapewnia jedwabiście płynną liczbę klatek na sekundę w grach 4K i VR.

Są to pełnowartościowe gamingowe Chipsety graficzne, które mogą zaspokoić najbardziej wymagające potrzeby w grach. Nasza linia laptopów do gier Legion została zaprojektowana przez graczy dla graczy i oferuje jedne z najlepszych konfiguracji sprzętowych na rynku. Seria Lenovo Legion Y obejmuje laptopy, które są przenośnymi potęgami, zbudowanymi z imponującą gamą specyfikacji, w tym dedykowaną kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1060 z 6 GB pamięci VRAM. Chociaż technicznie możliwe jest uaktualnienie karty graficznej laptopa, w zależności od laptopa do gier i danej karty, może to być bardzo trudne, a nawet może unieważnić gwarancję producenta.

Grafika Komputerowa I Karty Graficzne

Jeśli masz problemy z obrazami podczas grania w gry, niekoniecznie musisz kupować zupełnie nowy komputer lub monitor, po prostu Uaktualnij kartę graficzną, a będziesz gotowy do pracy w mgnieniu oka. Twoi znajomi będą pod wrażeniem oszałamiającej grafiki, gdy zaprosisz ich do zapoznania się z nową konfiguracją. Tak więc, jeśli doskonałą przyszłościową wydajność 1080p jest twoim priorytetem, RTX 3060 TI jest niezwykle zdolną kartą, która powinna dać Ci mnóstwo huku za pieniądze. Staramy się jak najlepiej znaleźć naszych czytelników najlepsze ceny kart graficznych tutaj na tej stronie, ale zdecydowanie temper swoje oczekiwania. W naszym porównaniu cen wykluczyliśmy „skalperów” na znanych portalach aukcyjnych, ale ceny nadal pozostają wysokie, a zapasy pozostają ograniczone nawet u najbardziej zaufanych sprzedawców detalicznych. Fałszywe karty graficzne są sprzedawane jako wysokiej klasy karty do gier, podczas gdy w rzeczywistości są one low-end.

  • Ta potężna karta graficzna może z łatwością obsługiwać najnowsze gry w ultra wysokiej rozdzielczości.
  • W przypadku odtwarzania w rozdzielczości 1080p wystarczy wybrać kartę 3GB lub 4GB, chyba że zamierzasz w najbliższej przyszłości uaktualnić swój monitor do ekranu 1440P lub 4K.
  • Jak wspomniano powyżej, wydaje się, że cena GPU Nvidia przybiera zauważalny spadek po tym, jak osiągnął szczyt w maju na +204% w stosunku do MSRP.
  • Gwarantuje to, że AMD Radeon RX 5600XT wykona wszystkie gry, które poprzednie karty mogą robić z nieznacznie ulepszonymi ustawieniami graficznymi, oferując tym samym lepszą liczbę klatek na sekundę.

Są teraz szybsze technicznie procesory, ale przeprowadziliśmy testy i w najlepszym razie ogólna wydajność poprawia się tylko o 1-3%, więc na razie pozostajemy przy Core i9-9900K. Nasze aktualne zalecenia odzwierciedlają zmieniający się rynek GPU, uwzględniając wszystkie powyższe szczegóły. Procesory graficzne są uporządkowane głównie według wydajności, ale cena, funkcje i wydajność są nadal czynnikami, więc w kilku przypadkach nieco wolniejsza karta może być wyższa. Na szczycie rankingów wydajności doszło już do ogromnych wstrząsów i pod warunkiem, że znajdziesz różne karty w magazynie, są to najlepsze karty graficzne. AMD uważa je za swoich najbardziej zaufanych i preferowanych partnerów, jeśli chodzi o Karty graficzne.

Karty Graficzne Gtx Geforce X 3

Jeśli naprawdę podoba Ci się konkretna estetyka danego modelu, lub wiesz z recenzji, że jest on szczególnie imponujący, sugerujemy przeprowadzenie badań zakupowych. Jako funkcja tylko Nvidia, wzrost liczby klatek na sekundę (średnio pomiędzy 5% i 40% W niektórych przypadkach) może wydawać się kuszące dla każdego, kto próbuje uzyskać jak najwięcej z karty w grach 1080p. Jednak DLSS jest często zoptymalizowany i dostrojony Po Stronie Silnika dla rozdzielczości 1440p lub 4K, ponieważ te najbardziej zyskują na technologii. Gry renderowane w 1080p nie widzą zwiększenia, bez wątpienia, ale zyski są często znacznie mniej zauważalne w 1080p i często nie robią wystarczająco, aby uzasadnić lukę w cenie między kartą marki „GTX”i kartą marki „RTX”. W większości przypadków wystarczy wybrać kartę, która ma port pasujący do tego, co jest na monitorze. Dopiero po osiągnięciu rozdzielczości wyższej niż 1080p można zacząć przekraczać możliwości niektórych interfejsów, takich jak VGA i starsze wersje HDMI.

Tam, gdzie karty GeForce są projektowane i sprzedawane głównie do gier, karty Quadro są budowane do profesjonalnych zastosowań, takich jak obliczenia naukowe, rendering 3D i w mniejszym stopniu edycja wideo. Sprzęt karty graficznej jest prawie identyczny z GeForce RTX 2070, który sam oferuje porównywalną wydajność do nowszego RTX 2060 Super. Ten ostatni to około połowa ceny Quadro RTX 4000, więc jeśli oferuje podobną wydajność, to po co płacić tak dużo więcej za Quadro? Najnowsza wersja kart graficznych GeForce firmy NVIDIA wykorzystująca architekturę „Turinga”; GeForce GTX 1660 ti to najbardziej przystępna cenowo karta, która wykorzystuje ogromny skok do nowego procesu 12 Nm. GeForce GTX 1660 ti, z 1536 rdzeniami CUDA i obsługiwanymi przez 6 GB ultraszybkiej pamięci GDDR6, zapewnia idealne połączenie surowej mocy, wydajności i technologii zmieniających grę, zapewniając oszałamiające wrażenia z gier na PC.

Zapoznaj się z poniższymi recenzjami poszczególnych kart, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju liczby klatek można oczekiwać w grach, w które możesz grać. To właśnie w tym przypadku dokładne spojrzenie na wyniki testu 1080p dla danej karty graficznej lub klasy kart robi różnicę. Idąc z kartą, która ma 6GB lub 8GB PAMIĘCI RAM jest w porządku, ale nie oczekuj cudów, ponieważ wydajność generalnie nie poprawia się o wiele w kartach w tej rozdzielczości w porównaniu do 3GB lub 4GB, Wszystko inne jest równe.

Możesz dostosować ustawienia w każdej grze, aby uzyskać najlepsze wyniki, a także w pełni korzystać z dowolnego oprogramowania dostarczonego przez producenta karty. Jeśli jesteś zapalonym graczem, niezwykle wydajny RTX 3080 nie będzie miał problemów z uruchomieniem najnowszych tytułów AAA w rozdzielczości 4K z płynną częstotliwością klatek na sekundę. Jeśli chodzi o edycję wideo, dodatkowy oomph nie zrobi tak dramatycznej różnicy w czasie eksportu w porównaniu z użyciem skromniejszej karty graficznej, ponieważ RTX 3080 może być tylko o 10% szybszy niż jego tańszy RTX 3070 dla przeciętnego projektu Premiere Pro.

Karta Graficzna Asus Geforce Gt710

Wyposażony w rdzenie 8704 CUDA i 10 GB pamięci GDDR6X, RTX 3080 to niezwykle wydajna karta graficzna do gier i jest idealnym partnerem dla Monitora o wysokiej rozdzielczości lub zestawu słuchawkowego VR. GeForce RTX 2060 to najnowsza karta graficzna Klasy średniej oparta na architekturze Turinga, która zapewnia jedwabiście płynną liczbę klatek na sekundę w grach w wysokich rozdzielczościach. Wyposażony w 1920 rdzeni i 6 GB pamięci GDDR6, RTX 2060 to potężna karta graficzna do gier i idealne połączenie z monitorem do gier lub zestawem słuchawkowym VR. RTX 3060 ti to szósta najpotężniejsza karta graficzna GeForce z serii 30, oparta na architekturze Ampere i zapewniająca płynną liczbę klatek na sekundę w grach 1080p i VR. Wyposażony w 4864 rdzenie CUDA i 8 GB pamięci GDDR6, RTX 3060 ti to potężna karta graficzna do gier i jest idealną kartą zapewniającą wspaniałe wrażenia w grach.

Surowa siła tej karty pochodzi z rdzeni 2304, które są najlepsze, jakie można uzyskać w tej cenie. To urządzenie zapewnia 4 GB pamięci GDDR6 w twoich rękach, co może nie brzmi zbyt wiele, ale jest Świetne dla tych osób, które nie chcą robić wielu hardcore ’ owych gier. Jest to wystarczająco miłe, aby zapewnić ogólną rozdzielczość wyświetlacza 7680×4320 przy odświeżaniu przy 120 Hz. Jeśli masz małą obudowę, niskoprofilowe karty mogą być praktyczne ze względu na przestrzeń. Należy pamiętać, że karta graficzna powinna być używana z równoważnym procesorem, aby była używana maksymalnie.

Asus Geforce Gtx560 2gb Ti Top

Te Karty graficzne kosztują nieco więcej niż niektóre mniej znane Karty graficzne, takie jak Zota, które są chińskimi markami. Możesz łatwo kupić te nie markowe Chińskie Karty graficzne z chińskich sklepów internetowych, takich jak Aliexpress. Tak imponujące, jak te oszukane karty mogą być, mogą być głośniejsze niż wersje giełdowe i wycenione wyżej.

Amd Radeon Rx 6900 Xt

Nvidia GTX 1660 Super była zdecydowanym atakiem na RX 5500 XT firmy AMD i skutecznie go zabiła. Za nieco więcej gotówki (czasami nie ma między nimi nic), ulepszony GTX 1660 z łatwością przewyższa go pod względem wydajności w grach. Podkreśla również, jak bardzo liczy się pamięć w tym środkowym rzędzie najlepszych kart graficznych. A potem działa tak samo dobrze, jak droższe rodzeństwo, przewyższając RTX 2060 Super i zapewniając doskonałą wydajność gier 1440p.

Karty graficzne Średniej klasy — jeśli grasz w gry lub filmy, które wymagają wydajniejszego procesora GPU, takiego jak GTA 5, Red Dead Redemption 2 lub Far Cry 5, warto przyjrzeć się kartom graficznym Średniej klasy. Urządzenia z technologią Sapphire firmy AMD są szczególnie przydatne, jeśli lubisz używać większego monitora lub wyświetlacza, którego rozdzielczość wynosi około 1080p lub 4K. Są bardziej zaawansowane opcje, ale jeśli wszystko, co robisz, to granie w Gry HD z istniejącą konfiguracją, to powinno wystarczyć. Zakładając, że Twój komputer ma wolne gniazdo PCIe, ten typ karty może zmieścić się bardzo łatwo i zapewnić natychmiastowy impuls do rozgrywki.

Wykorzystanie dodatkowej pamięci ma zastosowanie tylko w niektórych grach i w pewnych okolicznościach. W przypadku odtwarzania w rozdzielczości 1080p wystarczy wybrać kartę 3GB lub 4GB, chyba że zamierzasz w najbliższej przyszłości uaktualnić swój monitor do ekranu 1440P lub 4K. Ale jeśli tak jest, Będziesz potrzebował karty wyposażonej w mocniejszy procesor graficzny. Ta rozdzielczość jest de facto standardem dla gier od jakiegoś czasu i pozostanie w ten sposób, dopóki tanie monitory 1440p nie staną się znacznie powszechniejsze, lub Karty graficzne obsługujące 4K nie staną się przystępne cenowo. W przeciwieństwie do zwykłej pamięci RAM, pamięci VRAM laptopa nie można uaktualnić, więc musisz upewnić się, że wybrana karta graficzna ma wystarczającą ilość pamięci VRAM, aby zaspokoić Twoje potrzeby w grach. Przy zakupie laptopa z kartą najwyższej klasy, taką jak GTX 1080, ilość VRAM jest zwykle już zmaksymalizowana (w tym przypadku jest to 8GB).

Jeśli uważasz, że będziesz chciał jeszcze więcej mocy graficznej w przyszłości, najlepiej będzie kupić laptop Z portem Thunderbolt 3 lub beznarzędziową konstrukcją, taką jak seria gier Legion. Dzięki technologii Lenovo Thunderbolt możesz podłączyć zewnętrzną kartę graficzną do laptopa. Ta opcja Skutecznie zapewnia laptopowi moc przetwarzania grafiki na komputerze stacjonarnym, zapewniając lekką moc, gdy jesteś w drodze, i niesamowitą szybkość gier, gdy jesteś w domu. Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1650 oparte są na architekturze Turinga i wykonane w zaawansowanym procesie 12nm. GTX 1650 jest wyposażony w 896 rdzeni CUDA i 4 GB pamięci, co czyni go doskonałym wyborem do gier w rozdzielczości 1080p.