Komercyjna Filtracja Powietrza

Przetestowaliśmy sześć najlepszych, z których wszystkie sprawiły, że jakość powietrza w pomieszczeniach jest zauważalnie świeższa w ciągu kilku minut. Oczyszczacze powietrza są w zasadzie trochę jak odkurzacze o zwiększonej skuteczności. Zasysają cząsteczki z nieprzyjemnego powietrza w pomieszczeniu, a nie z dywanu, zanim odzyskają piękne czyste powietrze, abyś mógł oddychać. Wyposażone w czułe monitory wewnętrzne, podobne do nosa psa wąchającego, są w stanie aktywnie monitorować jakość powietrza i będą działać automatycznie, jeśli trzeba je poprawić. Oczyszczacz powietrza HoMedics HEPA jest w stanie usuwać cząstki nawet z największego pomieszczenia, a także zwalczać wszelkie zanieczyszczenia, od sierści zwierząt domowych i roztoczy po zanieczyszczenia dymem. Ten produkt jest przyjazny dla alergików ECARF i jest wyposażony w karbonizowany filtr wstępny, który usuwa nieprzyjemne zapachy z twojego domu.

Po podłączeniu byliśmy jednak w stanie sterować urządzeniem zdalnie i umieścić go w trybie uśpienia, wyłączyć światło, ustawić timer – od jednej godziny do ośmiu godzin-i więcej. Dla tych, którzy chcą podłączyć i pozwolić maszynie wykonać ciężką pracę, dostępne są poręczne ustawienia Automatyczne, które sprawiają, że jest dobrze. Dzięki możliwości oczyszczenia pomieszczenia o powierzchni do 90 m2 ze skromnego korpusu o wysokości 52 cm, Prosenic A9 (£169) jest zaskakująco potężnym urządzeniem.

Zaprojektowany z filtrem powietrza HEPA, aby wychwycić 99,97% kurzu, zapachów, pleśni i sierści zwierząt domowych w każdym zakątku miejsca, w którym mieszkasz, ten oczyszczacz powietrza jest spełnieniem marzeń dla każdego, kto ma dość czynienia z powietrzem o niskiej jakości. Istnieje nawet specjalny tryb alergii, który pomoże Ci zmniejszyć kaszel i kichanie. Urządzenia te są w zasadzie wentylatorami, które zasysają brudne powietrze, czyszczą je w filtrze i przepuszczają ładne czyste powietrze po drugiej stronie.

Oczywiście wentylator na pełnym otworze jest wystarczająco głośny, aby zagłuszyć telewizor, ale przez większość czasu cicho nuci w tle. Z pewnością idealnie nadaje się do użytku w sypialni, chociaż radzę używać go w trybie uśpienia, który wykorzystuje najniższe ustawienie Prędkości wentylatora. Wewnątrz domu jest tak wiele cząstek w powietrzu, które są wdychane, jednym z nich jest kurz, filtracja powietrza zmienia życie. Kurz przyciąga bakterie, wirusy i roztocza kurzu-co prowadzi do reakcji alergicznych i powikłań zdrowotnych-wiele z nich jest poważnych.

Znajdź Najlepszy Oczyszczacz Powietrza Dla Siebie

Dobry Oczyszczacz powietrza skutecznie usunie pyłki, kurz i cząstki dymu z powietrza szybko, a także cicho. Projekt powinien być również intuicyjny w obsłudze i jak najbardziej kompaktowy — nie chcesz, aby zajmował więcej miejsca niż to konieczne. Urządzenia te są przydatne, jeśli masz zwierzęta biegają po domu, ponieważ mogą one odfiltrować sierść zwierząt domowych z powietrza. To sprawia, że są świetną inwestycją, jeśli cierpisz na alergie, czy to z powodu pyłków, czy zwierząt, i mogą złagodzić wszelkie objawy, które masz w nocy, jak również. Po prostu ustaw go w trybie Auto i będzie działać, stale dostosowując prędkość wentylatora, aż jakość powietrza pozostanie w bezpiecznej zielonej strefie przez ponad 30 minut, w którym to momencie wentylator wyłączy się.

  • Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jak długo Oczyszczacz Powietrza będzie czyścił pomieszczenie, takich jak jego rozmiar, pojemność, prędkość wentylatora i wielkość pomieszczenia.
  • W zależności od modelu, w pełni automatyczny system oczyszczania powietrza HEPA z filtrem” dual or triple protection ” zapewnia niezawodną filtrację do 95% wszystkich zanieczyszczeń powietrza do wielkości zaledwie 1,0 mikrometra.
  • Jeśli możesz, kup Oczyszczacz Powietrza z filtrem węglowym, ponieważ są one przeznaczone do zatrzymywania gazów.
  • Szczególnie podoba nam się tryb automatyczny, który oznacza, że czujniki reagują i dostosowują ustawienia w zależności od jakości powietrza w pomieszczeniu.
  • Dodatkowo są dostępne w szerokiej gamie kolorów, aby pasowały do wystroju Twojego domu.

Oczyszczacze są oceniane przez metr kwadratowy, więc kup taki, który jest wystarczająco duży. Niektóre – ale nie wiele-oczyszczacze powietrza są w stanie usunąć lotne związki organiczne z powietrza. Są to surowe chemikalia, które można znaleźć we wszystkim, od starych mebli po spraye do czyszczenia.

Powietrze jest naprawdę czystsze i świeższe już po kilku dniach użytkowania, dzięki czemu jest to kolejna świetna opcja oczyszczania powietrza. W przypadku oczyszczacza powietrza ten okrągły model wygląda lepiej niż większość. Chociaż nie chce posprzątać dużego pokoju (w tej wielkości, jak to możliwe?), to da powietrze w twoim bezpośrednim sąsiedztwie cholernie może szorować. Ponieważ jednak nie jest wyposażony w czujnik jakości powietrza, musisz samodzielnie dostosować prędkość wlotu powietrza. Mówiąc o tym, jest wyposażony w trzy główne ustawienia prędkości plus turbo booster do walki szczególnie brudne powietrze. Będziesz zadowolony, wiedząc, że jest wyjątkowo cichy, co czyni go doskonałym wyborem do użytku nocnego.

Istnieją nawet trzy oddzielne etapy filtracji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać proces oczyszczania. Osoby cierpiące na alergie, astmę, wiele wrażliwości chemicznych lub inne problemy z oddychaniem mogą również użyć oczyszczacza, aby uwolnić powietrze od zanieczyszczeń w powietrzu. Krótko mówiąc, oczyszczacz jest pomocnym dodatkiem, który zapewnia zdrowe, wysokiej jakości powietrze w pomieszczeniach zarówno dla użytkowników domowych, jak i biurowych. Posiada 4-stopniowy proces filtracji, który obejmuje Filtr wstępny, filtr HEPA, filtr z węglem aktywnym i generator jonów ujemnych, aby zapewnić wychwytywanie i neutralizację wszystkich cząstek powietrza w czystszym środowisku. Posiada Prawdziwy filtr HEPA, który usuwa zanieczyszczenia powietrza mniejsze niż 0,3 mikrona, a także filtr z węglem aktywnym do usuwania zapachów. Tryb automatyczny automatycznie wykrywa jakość powietrza i dostosowuje prędkości wentylatora w razie potrzeby, aby utrzymać jakość powietrza.

Ponieważ dostępnych jest kilka aplikacji Smart Life, poszukaj tej wyprodukowanej przez Yu Xiang. Jeśli zdecydowałeś, że Twoje pomieszczenie potrzebuje wspólnego czyszczenia powietrza, nadszedł czas, aby mieć mosey w naszym wyborze najlepszych oczyszczaczy powietrza. Ten ranking waha się od poważnych urządzeń z takich jak Blueair, które zadowolą Oczyszczacz powietrza, er, purystów do bardziej stylowych wysiłków od Dyson, Philips i innych. Jeśli jesteś skłonny do oczyszczania powietrza, którym oddychasz w domu, Teraz jest dobry moment, aby zainwestować w Oczyszczacz. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi recenzjami najlepszych oczyszczaczy powietrza do kupienia teraz.

Dobre urządzenie do oczyszczania powietrza poradzi sobie z tym wszystkim, a także usunie zarodniki pleśni oraz zarazki zimna i grypy z powietrza. Vax Pure Air 300 jest dobrze wyposażony i znajduje się pośrodku przedziału cenowego oczyszczacza powietrza w wysokości około £300. To, co dobre w tym modelu, to rozmiar pomieszczenia, który może pokryć-bardzo duży 120m2.

Jak Wybraliśmy Najlepsze Oczyszczacze Powietrza

W teście WIRED home, przy użyciu laboratoryjnego monitora cząstek stałych, udało nam się poprawić poziom PM 2.5 o 99% i PM10 o 99%. Z przyjemnością korzystaliśmy z aplikacji smart, która rozkłada różne zanieczyszczenia-w tym PM1 do PM2.5, PM10 i VOC. Mogliśmy od razu zobaczyć, jak zanieczyszczone pomieszczenie i użyć elementów sterujących, aby zwiększyć prędkość wentylatora lub przełączyć go na tryb automatyczny lub nocny. Możesz również użyć aplikacji, aby ustawić harmonogram, aby Oczyszczacz pojawiał się codziennie o określonej porze, co jest miłym akcentem, jeśli chcesz, aby powietrze było czyste na godzinę przed pójściem spać. Należy dodać, że wentylator Blue Pure nie jest wyposażony w Automatyczny czujnik powietrza, więc nie zwiększy prędkości wentylatora automatycznie, jeśli wujek Norman zacznie palić jedno ze swoich cygar. To, co zrobi, to skutecznie oczyści pomieszczenie o powierzchni do 28 m2 z sierści zwierząt domowych, pyłu unoszącego się w powietrzu, pyłków i innych nieznośnych mikronów w około 20 minut, szczególnie przy pełnym otworze.

Sprzątanie, Odkurzanie i wentylacja pomieszczenia często nie wystarcza do usunięcia patogennych cząstek z pomieszczenia. Oczyszczacz powietrza w pełni automatycznie eliminuje zanieczyszczenia i dodatkowo poprawia jakość powietrza. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi, jeśli chodzi o wybór oczyszczacza powietrza. Wyjaśniliśmy już, że oczyszczacz musi zawierać zarówno dobrej jakości filtr Hepa, jak i przyzwoity filtr z węglem aktywnym. Jednak te dwa elementy są bezużyteczne, chyba że wentylator wewnątrz oczyszczacza jest wystarczająco silny, aby przeciągnąć wszystkie (nie tylko niektóre!) zanieczyszczonego powietrza w pokoju przez te dwa filtry na tyle często, aby wyprzedzić zanieczyszczenie. Oczyszczacz jest fantastyczny, jeśli masz już inteligentny dom, umożliwiając sterowanie nim za pomocą poleceń głosowych Alexa lub możesz użyć aplikacji i pilota zdalnego sterowania, aby ustawić prędkość wentylatora, przełączyć się na tryb nocny, ustawić timery i wiele więcej.

Blueair Blue 3210

Średniej wielkości, Philips AC3033 (£450) jest jednym z modeli, które testowaliśmy, ale jego konstrukcja jest nowoczesna i atrakcyjna. Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 135 m2 i zgodnie z testami firmy Philips może usunąć z powietrza do 99,9% wirusów i aerozoli, a filtr HEPA wychwytuje do 99,97% cząstek. Na pokrętle w górnej części oczyszczacza mogliśmy natychmiast zobaczyć, jak zanieczyszczone jest pomieszczenie, ponieważ pokazuje poziom alergenów, gazów i PM2, 5 na wyświetlaczu cyfrowym, a jego kolorowy pierścień staje się chłodniejszy w miarę spadku poziomu zanieczyszczeń. Główne elementy sterujące znajdują się w górnym panelu, z trzema głównymi prędkościami do wyboru oraz trybem nocnym dla cichszej pracy po zmroku. Podczas gdy prędkości 1, 2 i 3 będą oznaczać coraz głośniejszą pracę wentylatora, tryb nocny obiecuje niemal cichą pracę. Istnieje połączony filtr HEPA i węglowy, który można odkurzać w celu usunięcia kurzu i detrytusu, co dodaje dodatkowej wartości już bardzo wartościowego oczyszczacza.

Recenzja Oczyszczacza Powietrza Blueair Blue Pure 211

Tymczasem filtry HEPA i z węglem aktywnym wykonują imponującą pracę filtrowania cząstek stałych o wielkości do 0,1 um. Oczywiście nie poradzi sobie z większymi pomieszczeniami, ale trudno będzie znaleźć coś lepszego do osobistego chłodzenia i oczyszczania powietrza. Ten oczyszczacz wielkości kufla nie zawiera wielu funkcji, ale jest skuteczny tam, gdzie się liczy.

Pomimo niewielkich rozmiarów AX3 nie skąpi funkcji, dzięki trybowi inteligentnemu, który wykorzystuje laserowy czujnik cząstek do wykrywania zmian jakości powietrza i automatycznie dostosowuje prędkość wentylatora, aby uzyskać optymalne czyszczenie powietrza i poziom komfortu. Aplikacja do sterowania oczyszczaczem działa dobrze, umożliwiając zdalne sterowanie, a także aktualny odczyt jakości powietrza. Działa to szczególnie dobrze, jeśli cierpisz na alergie i chciałbyś wrócić z domu, w którym jakość powietrza jest zauważalnie lepsza; wszystko, co robisz, to włączasz je z telefonu w drodze powrotnej. Sama maszyna stoi na podłodze i ma 64 cm wysokości, co czyni ją nieznaczącym rozmiarem, ale wyglądała dobrze i nie mieliśmy nic przeciwko, aby ją wystawić.

Niektóre projekty można połączyć ze smartfonem przez Wi-Fi lub Bluetooth, dzięki czemu można sterować nim zdalnie i uzyskać dostęp do aplikacji, która dostarcza w czasie rzeczywistym dane na temat jakości powietrza w domu i wokół niego. W teście WIRED home, przy użyciu laboratoryjnego monitora cząstek stałych, udało nam się poprawić PM2.5 o 94%, A PM10 o 96%. Podobnie jak najlepsze modele domowe, prędkość wentylatora kabiny P2i wzrasta, gdy wbudowane czujniki wykrywają wyższe poziomy cząstek w powietrzu i na szczęście jest dość cichy, więc raczej nie usłyszysz go, nawet gdy bezpośrednio za głową. Dzięki aplikacji Blueair Friend można również przesyłać informacje o jakości powietrza do telefonu.

Rzeczywistość jest jednak taka, że tylko niewielka ilość zapachu może zostać zaadsorbowana przez tak niewielką ilość węgla, a zatem ich korzyść jest praktycznie znikoma. Aby mieć pewność również usuwania gazów, musisz upewnić się, że wybrany Oczyszczacz powietrza ma nie tylko filtr HEPA, ale także filtr z węglem aktywnym. Węgiel aktywny jest jedynym rodzajem filtra, który może adsorbować szkodliwe gazy i trzymać je zamknięte. Wiele podstawowych oczyszczaczy powietrza, które twierdzą, że mają te filtry wewnątrz, ma prawie znikomą ilość węgla aktywnego w środku i dlatego naturalnie stanowią tylko symboliczny gest ochrony. Szwedzka firma Blueair ma w kolekcji wiele oczyszczaczy powietrza HealthProtect (£839), które mogą pracować w różnych rozmiarach pomieszczeń, a model 7740i, który wypróbowaliśmy, MOŻE Filtrować do 62m2 co 12 minut. Badania wykazały również, że udowodniono, że radzi sobie z Covid – 19 w pomieszczeniach.

Wentylator nie jest zbyt głośny w użyciu, ale prawdopodobnie będziesz chciał utrzymać go na najniższym ustawieniu prędkości, jeśli używasz urządzenia w sypialni na noc. Jak można się spodziewać w tym wyższym punkcie cenowym, Levoit ma trzystopniowy system filtracji, który odprowadza powietrze przez drobny filtr wstępny, Prawdziwy filtr HEPA i wreszcie filtr z węglem aktywnym. * Naładowane cząstki są następnie ekstrahowane w specjalnie skonstruowanych filtrach w początkowych warstwach, wychwytujących większe cząstki zanieczyszczeń, takich jak pyłki i kurz, gdy przechodzą dalej do mediów. Gdy powietrze jest nadal wciągane do filtra, nawet najdrobniejsze cząstki, takie jak dym papierosowy i spaliny, są usuwane.

Zapewniają one ochronę przed Covid-19 i ogólnie poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach. Wszystkie oczyszczacze powietrza używają wentylatora o pewnym opisie, więc poszukaj takiego, który działa wystarczająco cicho, aby spełnić twoje przeznaczenie. Mierzymy dźwięk przy maksymalnych i minimalnych ustawieniach, aby pomóc Ci wybrać. Tryb automatyczny, który podnosi wentylator, gdy Oczyszczacz wykryje brudne powietrze, jest przydatny, ponieważ Oczyszczacz może wykonywać swoją pracę. Musisz dopasować zakupiony Oczyszczacz powietrza do wielkości pomieszczenia lub przestrzeni, które chcesz utrzymać w czystości.

Oczyszczacz z wynikiem 250 dla cząstek pyłu jest równie skuteczny, jak dodanie 250 stóp sześciennych czystego powietrza na minutę. Kupujący powinni skupić się na wynikach konkretnych zanieczyszczeń, które mają wyeliminować, niezależnie od tego, czy są to pyłki, dym czy kurz, a wielu producentów dostarczy dane CADR dla najbardziej popularnych. Kup niewłaściwy Oczyszczacz powietrza, a zauważysz niewielką lub żadną różnicę w jakości powietrza w Twoim domu. Oczyszczacz powietrza po prostu nie będzie wystarczająco mocny, aby szybko i skutecznie usunąć zanieczyszczenia, takie jak pyłki, kurz, dym i sierść zwierząt domowych. Jeśli masz zamiar używać zegara, warto pamiętać, że nie można po prostu ustawić oczyszczacza powietrza na kilka godzin dziennie i oczekiwać, że będzie to miało duży wpływ na jakość powietrza, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby działać praktycznie bez przerwy. Im częściej powietrze przechodzi przez filtr oczyszczacza powietrza, tym czystsze będzie powietrze w twoim pokoju.