Korzystanie Z Oczyszczaczy Powietrza Dla Zdrowia

Pomimo tego, że jest to środkowa opcja w nowej serii oczyszczaczy powietrza Hoover, wydajność jest solidna. Istnieją trzy poziomy filtracji, a jego konfiguracja H-Trifilter zawiera filtr HEPA, który Hoover twierdzi, że może poradzić sobie z 99,97% cząstek do 0,3 mikrona. W trybie nocnym ten Cylindryczny Oczyszczacz powietrza jest co najmniej tak cichy jak Blueair, a jego rozmiar i wygląd sprawiają, że jest znacznie bardziej odpowiedni do użytku w sypialni. Wymaga jednak również znacznie większej konserwacji, ponieważ co miesiąc musisz odkurzać filtr. To nie jest dużo konserwacji, przyznaję, ale Blueair nie wymaga absolutnie żadnego.

  • Należą do nich PM10, który składa się z alergenów, takich jak pyłki, kurz, pleśń i sierść zwierząt domowych, i PM2.
  • Jedyne, co skutecznie to zrobi, to filtr z węglem aktywnym umieszczony bezpośrednio za filtrem Hepa.
  • Dorzuć kontrolę aplikacji i obsługę Amazon Alexa, a otrzymasz wysokiej jakości Oczyszczacz powietrza i kombinację wentylatorów, która bardziej niż usprawiedliwia stosunkowo wysoką cenę.
  • Oczyszczacze powietrza Expert mogą zawierać około kilograma lub więcej aktywnego węgla.
  • Jedyne, co skutecznie to zrobi, to filtr węglowy umieszczony bezpośrednio za filtrem Hepa.

Oprócz pracy nad oczyszczaniem kurzu i zanieczyszczeń z otoczenia, jest to również wentylator chłodzący i nagrzewnica, więc jest niezbędnym narzędziem przez cały rok. Mówiąc najprościej, IQAir jest najlepszym oczyszczaczem powietrza, jaki można kupić. Aby wziąć pod uwagę naszą krótką listę oczyszczaczy powietrza, przyjrzeliśmy się najlepszym wyborom z Wirecutter, Consumer Reports, Allergy Buyers Club i innych, a także odnotowaliśmy najlepiej sprzedające się i najlepiej oceniane modele na Amazon, Home Depot i Best Buy. Zawęziliśmy naszą listę do dziewięciu modeli na podstawie funkcji, ceny i innych czynników, w tym wskaźników wydajności czystego powietrza i poziomu hałasu. Niektóre nowoczesne oczyszczacze powietrza, takie jak Levoit Core 400S, można podłączyć do sieci Wi-Fi i podłączyć do aplikacji na smartfonie. W ten sposób można zdalnie sterować oczyszczaczem powietrza, w tym zmieniać prędkość wentylatora lub ustalać harmonogram.

Zauważyliśmy również, jak reagują nasze zanieczyszczenia i wrażliwe na pyłki płuca, jeśli w ogóle. Jeśli cierpisz na alergie, takie jak katar sienny lub astma wywołana przez roztocza, jest to maszyna, w którą powinieneś inwestować. Generalnie poprawiają jakość powietrza, ale są również dobre do filtrowania dymu papierosowego z atmosfery, a także zanieczyszczeń pochodzących z ruchu ulicznego, które jeśli mieszkasz w pobliżu ruchliwej głównej drogi, często są obecne w Twoim domu bez twojej świadomości.

Oczyszczacze Powietrza Uvc I Ich Skuteczność

Oczyszczacz powietrza Blueair HealthProtect 7470i jest olśniewający, nie wspominając już o wielkim. Jest również inteligentny i oferuje śledzenie w czasie rzeczywistym drobnych cząstek (PM1-2.5), a także dymu, gazów, bakterii i wirusów. Nawet jeśli nie widzisz zanieczyszczeń w powietrzu, często możesz stwierdzić, że jakość powietrza jest standardem słonecznym, gdy nieumyślnie na to reagujesz. Tego typu urządzenia zajmują się również niektórymi rzeczami, które początkowo mogą wydawać się dość obrzydliwe, ale niestety są faktem. Jeśli masz psa lub kota, zrzucają nie tylko włosy, ale małe kawałki skóry, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Okazało się, że prędkość wentylatora stała się trochę głośna, gdy przy pełnej mocy i trochę się przyzwyczailiśmy, ale byliśmy pod wrażeniem, jak szybko radził sobie z poziomami PM2.5 w powietrzu. Jego Panel sterowania ma w rzeczywistości bardzo wyraźny wyświetlacz prezentujący poziomy PM2. 5 wyraźnie z przodu urządzenia z kontrolką jakości powietrza, która zmienia się z czerwonego na zielony przy poprawie poziomu zanieczyszczenia.

Jego czterostopniowy filtr jest zaprojektowany do pochłaniania cząstek tak małych, jak 0,3 mikrona, i zawiera czujnik podczerwieni do wyświetlania jakości powietrza i dostosowywania poziomu mocy w odpowiedzi na wszelkie zmiany. Okazało się to bardzo skuteczne w testach, zwiększając prędkość wentylatora, aby poradzić sobie z dymem z otwartego spalacza drewna – jednocześnie zwiększając hałas. Właśnie w tym momencie Wybór właściwego oczyszczacza powietrza staje się najbardziej krytyczny. W dzisiejszych czasach można wejść do większości sklepów High Street, takich jak John Lewis czy Argos, i kupić coś, co wydaje się być bardzo imponującym oczyszczaczem powietrza „Hepa”.

Ta maszyna, rozwiązanie do oczyszczania powietrza znane już w USA ze swojej mocy oczyszczania powietrza, eliminuje pleśń, wirusy i bakterie. Dzięki aluminiowej konstrukcji o grubości 12 i zatrzaskowi motylkowemu z tyłu, maszyna ta oferuje łatwą konserwację i łatwy dostęp. Rozwiązania OKTOair są zgodne z oczyszczaczami powietrza HEPA, wszystkie niezależnie przetestowane i certyfikowane, aby zagwarantować lepszą wydajność niż filtry HEPA, całkowicie wolne od substancji chemicznych i ozonu znacznie przekraczające europejską normę HEPA EN 1822. Ten filtr HEPA może pozbyć się do 99,97% wszystkich pyłków, kurzu, dymu papierosowego, zarodników pleśni i zapachów. Jest doskonały dla właścicieli zwierząt domowych, osób starszych, a nawet osób z alergią. Podobnie jak inne oczyszczacze powietrza z tej listy, Levoit wyposażony jest w filtr powietrza HEPA, który może pozbyć się nieznośnych cząstek w pokoju lub domu w krótkim czasie.

Niedawna premiera firmy Dyson, jej gorący + zimny formaldehyd (£600) Model twierdzi, że oczyszcza do 99.95 procent najdrobniejszych cząstek w powietrzu tak małych, jak 01.mikronów, a także ma dodatkowe zalety bycia wentylatorem i grzałką. Wyposażony jest w dziewięć czujników do pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniu o powierzchni do 81m3 i usuwania zanieczyszczeń. Chociaż projekt jest stosunkowo duży, ma niepowtarzalny elegancki i stylowy styl Dyson ze złotą i srebrną podstawą filtra i białym wykończeniem pętli wzmacniacza. Kiedy użyliśmy monitora cząstek stałych do pomiaru zanieczyszczenia pomieszczenia, stwierdziliśmy, że zrobił to bardzo dobrze i zajęło nam zaledwie kilka minut, aby poczuć różnicę w jakości powietrza – z pokoju uczucie świeższe i czystsze po użyciu. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem tego, jak cicha jest maszyna przy najniższym ustawieniu, co oznaczało, że możemy wygodnie pozostawić ją włączoną w nocy bez przeszkadzania nam – dlatego uważamy, że jest to szczególnie dobry zakup dla pokoi dziecięcych i przedszkoli. W teście WIRED home, przy użyciu laboratoryjnego monitora cząstek stałych, udało się poprawić PM2.5 o 83%, A PM10 o 86%.

Istnieją dwa główne rodzaje „cząstek stałych”, o których powinniśmy wiedzieć, że mogą zanieczyszczać nasze domy. Należą do nich PM10, który składa się z alergenów, takich jak pyłki, kurz, pleśń i sierść zwierząt domowych, i PM2. 5, który składa się z rzeczy, takich jak drobny pył, bakterie, wirusy, odchody roztoczy, świece, emisje drogowe i opary gotowania. Poszukaj również oczyszczaczy, które zwalczają LZO, takich jak detergenty czyszczące i opary farby w powietrzu. Im droższy Oczyszczacz Powietrza, tym wyższa wydajność można się spodziewać w usuwaniu zanieczyszczeń powietrza, a także więcej funkcji można się spodziewać – w tym wbudowanych czujników, które mierzą zanieczyszczenie i zapewniają informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. Nasza technologia VitaShield IPS wykorzystuje moc naturalnego oczyszczania powietrza, aby wychwycić zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach-bez generowania ozonu lub wtórnych zanieczyszczeń w procesie.

Nasze testy pokazują, że użycie oczyszczacza powietrza w domu zmniejszy liczbę zanieczyszczeń w powietrzu, takich jak kurz, pyłki i cząstki dymu. Wszystkie testowane przez nas modele usuwały z powietrza przynajmniej część cząstek, ale różnica między najlepszym a najgorszym jest ogromna. Korzystanie z oczyszczacza powietrza może być tak proste, jak podłączenie go i włączenie, a wszystko, czego potrzebujesz, aby sterować nim na wyświetlaczu. Przydatne będą wskaźniki wizualne, takie jak światło z zielonego na czerwone, które informuje, czy należy zwiększyć moc w zależności od jakości powietrza.

Wychwytuje I Niszczy Zanieczyszczenia*

Powietrze przechodzi przez wysokiej jakości wielowarstwowe filtry, w tym węgiel aktywny w celu redukcji gazów i zapachów, a filtr HEPA wychwytuje 99,97% cząstek unoszących się w powietrzu, tak małych, jak 0,3 mikrona. Obejmuje to pyłki, kurz, roztocza, sierść zwierząt domowych i zarodniki pleśni. ProScenic A9, tani, Kompaktowy Oczyszczacz Powietrza, oferuje wiele funkcji, a także jest w stanie obsłużyć przestrzenie o powierzchni do 90 m2.

W zależności od modelu, w pełni automatyczny system oczyszczania powietrza HEPA z filtrem” dual or triple protection ” zapewnia niezawodną filtrację do 95% wszystkich zanieczyszczeń powietrza do wielkości zaledwie 1,0 mikrometra. Wysoce skuteczne filtry HEPA stosowane we wszystkich oczyszczaczach powietrza z serii AirgoClean®są testowane metodą DOP. Filtry te mogą mieć niższą cenę zakupu, ale ich zastosowanie szybko ujawnia wady. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z biogenicznymi i antropogenicznymi drobnymi cząsteczkami o wielkości poniżej jednego mikrometra tańsze imitacje nie mogą wykazać prawie tak dobrej zdolności filtracyjnej, jak prawdziwe filtry HEPA. Wysokiej jakości filtr powietrza powinien zdecydowanie zatrzymywać kurz, a jeszcze bardziej drobne cząstki. Zapobiega to przedostawaniu się cząsteczek infinitezymalnych do płuc i krwiobiegu.

Jeśli więc chodzisz po domu kichając, świszcząc lub po prostu czując się nosowo wypchany, oznacza to, że jakość powietrza w twojej nieruchomości jest słaba i musisz rozważyć zainwestowanie w jeden z następujących produktów. TheRadic8 Hextio i Viruskiller Bluedestroy szeroki zakres zapachów i zanieczyszczeń. Należą do nich opary i chemikalia, cząstki dymu, zapachy, opary drogowe, w tym dwutlenek azotu, pet, alergeny i pyłki roztoczy kurzu i pleśni, bakterie i wirusy. Są one w stanie niszczyć zanieczyszczenia, których nie można usunąć za pomocą filtra HEPA. Czy wiesz, że powietrze w Twoim domu może mieć od 2 do 5 razy więcej alergenów i zanieczyszczeń niż powietrze zewnętrzne?

Antybakteryjny Oczyszczacz Powietrza Pm2 5 Hepa Z Wyświetlaczem Jakości Powietrza I Timerem

Filtry powietrza z fazy gazowej wykorzystują węgiel aktywny do usuwania gazów i zapachów( są rzadkie), podczas gdy filtry UV wysyłają światło, aby zabić pleśń i bakterie (nie ma wątpliwości, czy działają). Jest niedrogi ze względu na to, jak dobrze działa, jest to jedna z cichszych maszyn swojej wielkości i ma większość funkcji, których chcielibyśmy w oczyszczaczu powietrza, w tym programowalny timer, kilka prędkości wentylatora i lampkę kontrolną filtra. To, co naprawdę lubimy w tym oczyszczaczu, to fakt, że jest on zarówno skuteczny, jak i dość cichy.

Może to być przydatne, jeśli rutynowo zmieniasz ustawienia każdego dnia o tej samej porze. Możesz na przykład chcieć, aby Oczyszczacz powietrza działał z dużą prędkością wentylatora przez cały dzień, jeśli jesteś w pracy, a następnie z niższą prędkością wieczorem i w nocy. Możesz również pobrać aplikację Dyson Link, która jest również kompatybilna z usługami głosowymi, dzięki czemu możesz sterować nią bez użycia rąk. Sparowanie aplikacji z oczyszczaczem przez Bluetooth i WiFi było proste i w ciągu kilku minut mogliśmy uzyskać dostęp do danych o temperaturze, wilgotności i jakości powietrza w pomieszczeniu. Szczególnie podoba nam się tryb automatyczny, który oznacza, że czujniki reagują i dostosowują ustawienia w zależności od jakości powietrza w pomieszczeniu. W ciągu pięciu minut aplikacja odnotowała również poprawę jakości powietrza, co jest satysfakcjonującą cechą.

To, czy jest to jedyny powód, aby rozpryskać model, zależy od osoby, ale oczyszczacze powietrza naprawdę doskonale usuwają cząsteczki kurzu, dym, sierść zwierząt domowych, pyłki, bakterie, pleśń, komórki skóry i inne mikroskopijne cząstki z domowego środowiska. Ponieważ Levoit Core 400s testuje jakość powietrza, może automatycznie dopasować prędkość wentylatora. Urządzenie z obsługą Wi-Fi można sterować za pomocą aplikacji na smartfona, która umożliwia zmianę prędkości wentylatora lub ustawienie timera lub harmonogramu, zarówno w domu, jak i zdalnie.

Niektóre zawierają filtry z węglem aktywnym, które pomagają absorbować zapachy, podczas gdy inne mają system światła UV, który szybko zabija bakterie, grzyby i wirusy. Jeśli umieścisz urządzenie w pokoju dziecięcym lub sypialni, poziom hałasu generowany podczas oczyszczania powietrza ma decydujące znaczenie. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie, obejmują moduły, takie jak funkcja zegara i tryb uśpienia, które uzupełniają cichy model. Oczyszczacze powietrza mają korzystny wpływ na alergie – zwłaszcza w sypialni kurz domowy może w przeciwnym razie być bardzo szkodliwy dla zdrowia. Jest moc, prędkość góra /dół i nasz ulubiony – tryb inteligentny a – a, w którym maszyna automatycznie testuje jakość powietrza i dostosowuje prędkość wentylatora do harmonogramu. Kilka hacki warto zauważyć, najniższa prędkość jest tryb uśpienia, jeśli przytrzymać mały o dla ósemek sekund, można zainicjować funkcję blokady dziecka i można połączyć się z WiFi, naciskając przycisk smart a na 10 sekund.

Całkowicie oczyszcza powietrze w pomieszczeniach pięć razy na godzinę i ma filtr HEPA, dzięki czemu ponad 99% alergenów zostanie usuniętych. Ma również stylową, kolorową powłokę, która jest czymś więcej niż tylko modą – to również zmywalny filtr. Ten oczyszczacz powietrza jest jedną z bardziej przystępnych opcji, dzięki czemu można go dostać do wielu pomieszczeń w domu. Powód, dla którego go potrzebujesz– jeśli szukasz oczyszczacza do filtrowania zapachów, poszukaj tych z filtrem z węglem aktywnym, ponieważ wchłonie nieprzyjemne zapachy. Jeśli potrzebujesz pomocy w przypadku alergii i astmy, poszukaj filtrów HEPA i produktów zatwierdzonych przez Allergy UK. Jeśli potrzebujesz go na astmę, unikaj jonizatorów, które emitują Ozon, ponieważ może to pogorszyć stan. Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jak długo Oczyszczacz Powietrza będzie czyścił pomieszczenie, takich jak jego rozmiar, pojemność, prędkość wentylatora i wielkość pomieszczenia.

Austin Air Healthmate Hm

Ta progresywna struktura materiału filtracyjnego z milionami ultra cienkich włókien w różnych rozmiarach i warstwach. Gdy filtr wymaga wymiany, po prostu otwórz pokrywę, usuń stare filtry i wymień na nowe. Jest to bardzo prosta i prosta procedura, a do wykonania tego zadania nie są potrzebne żadne narzędzia. Dodatkowym faktem jest to, że filtry nie wymagają cotygodniowego mycia ani dodatków. Filtry HEPA usuwają z powietrza cząstki powyżej określonej wielkości – w tym Covid -. Jednak filtry te mają dodatkowe zalety usuwania „nieprzyjemnego zanieczyszczenia powietrza pyłu zawieszonego”, co może pomóc dzieciom z chorobami, od astmy po katar sienny.

Oczyszczacz Powietrza Philips stale przekazuje dane dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach do aplikacji Air Matters. Jest to połączone z lokalnymi zanieczyszczeniami i danymi o pyłkach, aby uzyskać pełny obraz całkowitej jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Na tej podstawie aplikacja dostarcza przydatnych porad, które pomogą poradzić sobie z alergią. Unikalna, światowej klasy technologia sensing AeraSense wykrywa nawet najmniejsze zmiany jakości powietrza. Numeryczny indeks alergenów, od 1 do 12, a także kolorowy pierścień, zapewniają jakość powietrza w czasie rzeczywistym.