Najlepsze Książki Dla Nastolatków 2019

Historia przybiera formę listu, napisanego przez Gemmę do Ty ’ a, rozważającego te dziwne i niepokojące miesiące na pustkowiu. Miesiące, kiedy granice między miłością i obsesją, a miłością i uzależnieniem zacierają się, aż nie istnieją. Nominacja do nagrody Best Of The Orange Best 2010 przez panel Młodzieżowy Orange Prize.Laureat Nagrody Orange Prize za fikcję w 1996 roku. To wspaniała powieść o zakazanych namiętnościach i udaremnionej miłości jednego z najlepszych brytyjskich pisarzy. Czar zimy zdobył prestiżową nagrodę Orange Prize i zasłużył sobie na liryczne pisanie bez słowa na miejscu.

Szesnastoletnia Gemma zostaje porwana z lotniska w Bangkoku i zabrana na australijskie Pustkowie. Ten dziki i opuszczony krajobraz staje się niemal postacią w książce, tak obrazowo jest opisany. Pod gorącym blaskiem australijskiego słońca, odciętego od świata zewnętrznego, czy siła jego miłości sprawi, że Gemma znów go pokocha?

To All The Boys Ive Loved Before Jenny Han

Nadszedł czas, aby Czarnokrwiści zjednoczyli się przeciwko gildiom, ale lojalność zrodzona z krwi zostanie przetestowana przez ogień. Gdy otaczają ją morderstwa i złośliwość, Ena musi udowodnić swoją niewinność lub zaryzykować los gorszy niż śmierć. Stawienie czoła wrogom przetestuje każdą przyjaźń i zaryzykuje serce, które zdobyła. Seeds of Anger opowiada o życiu licealisty, którego ojciec policjant został zastrzelony na służbie, a matka umiera na raka. Co najgorsze, nieruchomość, która była w jego rodzinie od trzech pokoleń, jest podzielona na cele rozwojowe.

Ale rozważałem rozbicie ich na krótsze książki i serializację od samego początku, ponieważ w ten sposób wydałem wszystkie inne długie serie. (Saga Darrena Shana, Demonata, Zom-B.) nuciłem i nuciłem decyzję przez wieki, i nadal nie byłem w 100% pewien, kiedy nadszedł czas, aby je uwolnić! Obecnie czytam Ballet Shoes by Noel Streatford andHarriet The Spby Liz Fitzhugh.Balet Shoesis klasyczna opowieść o siostrach i walce o pieniądze, i myślę, że spodoba się małym dziewczynkom, które lubią czytać wyzwania. Jednak nadal będzie to atrakcyjne dla Nastoletnich Dziewcząt, jeśli lubią fikcję historyczną. W 2009 roku została nominowana do Nagrody Penguin Orange Readers ’ Group Book of the Year.

Pobiegłem wiele promując „receptury na cud”, i planuję zrobić to samo z „cudownych maszyn”. To naprawdę satysfakcjonujące patrzeć, jak rodzice i ich dzieci pracują razem, aby wykonywać czynności w moich książkach. Właściwie wycofałem się z trasy, odkąd skończyłem serię Zom-B. Po wielu latach spędzonych w drodze, chciałam spędzać więcej czasu w domu, zwłaszcza, że pani Shan i ja zdecydowaliśmy się na biznes dziecięcy!

Joe załamuje się pod ekstremalną presją, po czym poznaje dziewczynę z jej mrocznymi sekretami. Ta niezwykle porywająca i inteligentna powieść przedstawia zagubione poczucie tożsamości Ty / Joe w poruszającej i zabawnej historii, z którą identyfikują się nastoletni chłopcy i dziewczęta – niezwykły debiut wielkiego talentu pisarskiego. Różni autorzy, tacy jak Sabaa Tahir, Jason Reynolds i Tomi Adeyemi, stali się gwiazdami, których fani z niecierpliwością czekają na kolejną książkę i witają ich z zachwytem podczas publicznych wystąpień. Bez względu na płeć, seksualność czy pochodzenie etniczne nastolatka może czerpać korzyści z czytania książek różnych autorów, o różnych postaciach, odzwierciedlających świat, który dzisiejsi młodzi ludzie dziedziczą. Ta powieść coming of age jest chwytającą lekturą dla młodych i starszych nastolatków, a także dorosłych, ponieważ śledzi podróż bohatera do samopoznania, gdy porusza się po szkole, miłości, seksie i wielu innych aspektach życia. Aby wprowadzić przyszłych fanów fantasy do tego gatunku, przygotowaliśmy listę książek fantasy, które każdy nastolatek powinien przeczytać.

  • Pewna ręka prowadzi tę odyseję, gdy Spey szuka przyjaciela, a jednocześnie pełen własnych sprzecznych emocji o swoim ojcu.
  • I tak Ruthie jest zmuszona podjąć się zadania o wysokiej stawce w towarzystwie przyjaciół, zadania, które sprawią, że staną w obliczu bezpośredniego konfliktu z reżimem i jego mroczną armią.
  • Więcej niż tylko historia miłosna i świetna dla chłopców, a zbiegły Skazaniec Magwitch dodaje wiele ludzkiego dramatu.
  • Epicka historia miłosna, w której czytelnik przenosi się w życie Edwarda I Belli, opowiedziana tym razem z perspektywy Edwarda.
  • Różni autorzy, tacy jak Sabaa Tahir, Jason Reynolds i Tomi Adeyemi, stali się gwiazdami, których fani z niecierpliwością czekają na kolejną książkę i witają ich z zachwytem podczas publicznych wystąpień.

Była nawet udana kampania humanistów w Wielkiej Brytanii, aby zebrać pieniądze, aby wysłać je do każdej biblioteki szkół średnich w Wielkiej Brytanii. Istnieją również badania, które silnie sugerują, że postawa rodziców wobec nauki odgrywa kluczową rolę w sukcesie dzieci lub jego braku w nauce w szkole. Myślę, że rodzice nie powinni zostawiać dzieciom pierwszych spotkań z edukacją przyrodniczą w szkołach – chcę zachęcić rodziców, aby zostali pierwszymi nauczycielami przedmiotów przyrodniczych ich dzieci. Rodzice to zazwyczaj ci, którzy wprowadzają swoje dzieci do czytania, liczb, malarstwa i rysunku, grania muzyki i tak dalej, a ja chciałem dać im pewność siebie i narzędzia, aby zrobić to samo z nauką.

Przed nami krwawe bitwy, stoczone w obecności bogów Akan, napędzane braterstwem i nadzieją dla tej krainy marzeń. Klarownie liryczny i surowy, nie mogę pochwalić dość trzcinowych wojowników. Pierwsza z dwóch powieści graficznych o jej dzieciństwie, a akcja w Iranie wokół czasu rewolucji islamskiej. Satrapi mówi, że ” obrazy są sposobem pisania. Kiedy masz talent do pisania i rysowania, szkoda wybrać tylko jeden. Myślę, że lepiej zrobić jedno i drugie.”I nie mogliśmy się bardziej zgodzić.

Nastolatka Czyta Serię 1

Ta nowoczesna wersja Romeo & Juliet jest jedna dla starszych czytelników, ale jest koniecznością, aby pomóc im zrozumieć, co to znaczy być ostracyzowanym za kochanie kogoś. Książka opowiada historię Elle Evans, która jest ładna, popularna, ale nigdy nie została pocałowana. Kiedy postanawia prowadzić budkę do całowania na szkolny karnawał, nigdy nie spodziewa się, że będzie musiała w niej siedzieć, nie mówiąc już o pierwszym pocałunku ze szkolnym niegrzecznym chłopcem Noahem Flynnem. Od tej pory jej życie jest odwrócone do góry nogami, ponieważ doświadcza zmian w swoim ciele, niepewnych chłopców i doświadcza znaczenia przyjaźni. Mockingbird w tej historii to Tom Robinson, czarny mężczyzna oskarżony o gwałt na białej kobiecie. Kiedy prawnik Atticus Finch, ojciec dzieci, zostaje wyznaczony do obrony Robinsona, dzieci są zmuszone do doświadczania niesprawiedliwości świata z pierwszej ręki.

Byłem żarłocznym czytelnikiem, przeglądając kilka książek tygodniowo w kwiecie wieku, a także czytając mnóstwo komiksów i powieści graficznych. Czytam też inne gatunki, ale to były moje ulubione jako dziecko i nastolatek. Klasyki Science fiction wielkich mistrzów-Isaac Asimov, Jules Verne, Octavia E. Butler, H. G. Wells, Ursula K. Le Guin, Ray Bradbury – są szczególnie atrakcyjne dla dzieci, które dążą do nauki i technologii.

Wypełniają tę lukę, aby przedstawić Ciebie i Twojego nastolatka autorom, którzy piszą dla tego wczesnego czytelnika nastolatków, ale także dorosłych autorów, którzy również piszą dla nastoletniej / młodej publiczności dorosłej. Książki w tej sekcji mogą również mieć średni przedział wiekowy. Niektóre są odpowiednie dla osób w wieku 11+ czytających powyżej swojego wieku. Literatura faktu w tej sekcji jest często fascynująca i edukacyjna dla szerszego przedziału wiekowego. Napisana przez autorkę, gdy miała 13 lat, jest to lektura niezbędna dla nastolatków, aby zrozumieć horror wojny, a w szczególności wpływ nazistowskich Niemiec na życie Żydów.

To w dużej mierze historia miłości, ale także historia wojny, oporu i dynamiki płci. Jest więcej niż jedna książka na tej liście, która będzie szarpać za sznurki serca, niektóre mogą Cię zredukować do łez, są książki z akcentami humoru, i kręgosłup mrowienie opowieść o duchach. To, co wszystkie mają ze sobą wspólnego, to to, że sprawią, że czytelnik pomyśli i zachęcą do dyskusji.

Książki Dla Młodszych Czytelników

Wydarzenia dają czytelnikom wgląd w to, co autor myślał, gdy pisał książkę, a także mogą dać zapalonym pisarzom świetne rady do wykorzystania we własnym piśmie. Wydarzenia NA ŻYWO dla autorów Scottish Book Trust przedstawiają takie nazwiska jak Jacqueline Wilson, Marcus Sedgwick, David Almond i Patrick Ness. Możesz oglądać te wydarzenia w dowolnym momencie na naszym kanale Watch on Demand. Jest to pamiętnik very Brittain przedstawiający jej doświadczenia z I wojny światowej, gdzie opiekowała się rannymi żołnierzami we Francji, na Malcie i w Anglii. Została wydana w 1933 roku, w okresie międzywojennym, i jest niezwykła, ponieważ opowiada historię tych, którzy zostali. W tej książce mamy wgląd w wpływ wojny na życie kobiet z klasy średniej w Wielkiej Brytanii.

To sprawia, że Remy nienawidzi myśli o zakochaniu się, ale kiedy Dexter wpada w jej życie, znacznie trudniej jest jej przestrzegać własnych zasad. Ta Kołysanka pokazuje, jak ludzie mogą obniżyć swoje bariery, aby ufać ludziom, zawierać przyjaźnie, a nawet pozwolić się zakochać. Buszujący w zbożu, pierwotnie przeznaczony dla dorosłych, został przeczytany przez nastolatków na całym świecie, ponieważ są one w stanie odnieść się do głównych tematów książki, która koncentruje się wokół buntu i niepokoju dorastania.

Kiedy Georgia zaczyna Durham University-nigdy nie miała nawet zauroczenia w swoich nastoletnich latach – podąża za romantycznym spojrzeniem na świat, dołączając do Shakespeare society i poszukując miłości. To, co następuje, jest nieoczekiwane, skomplikowane, czasami komiczne i fascynujące dla czytelnika. Porywająca historia przetrwania rasy ludzkiej, napędzana katastrofalnymi zmianami klimatu i inżynierią genetyczną. Przełomowy gatunek-CLI-FI-to idealna wakacyjna lektura dla nastolatków zainteresowanych nauką i ochroną przyszłości planety. Wraz z odejściem Rzymian i Sasów grożących zajęciem ich gospodarstwa, Rodzina Mai musi uciekać i uniknąć schwytania przez walczące lokalne frakcje.

Jesteś Emocjonalnie Przywiązany Do Swoich Książek?

Myślę, że esej dany, który nadaje ton książce jest naprawdę świetny, a utwór Adiby Jaigirdar o rasizmie w feministycznych „bezpiecznych przestrzeniach” naprawdę rezonował ze mną. Zasadniczo wszystko jest niezwykle dobrze napisane, ciekawe i ważne. Jestem zaszczycony, że mogę być częścią tak kluczowego tekstu aktywistycznego. Jako sojusznik używasz swojej mocy-bez względu na to, jak duża lub mała-aby wspierać innych. W tym zbiorze prawdziwych historii 17 uznanych i bestsellerowych autorów ya staje się prawdziwymi o byciu sojusznikiem, potrzebie sojusznika i pokazywaniu się dla przyjaciół i nieznajomych. Jeśli chodzi o zapisywanie rzeczy, nie znalazłem żadnych fragmentów książki, które są trudne do napisania, ale sporo scen przeszło poważne remonty, które wymagały małej burzy mózgów, zanim je dobrze zrozumiałem.

Autor sprytnie przełącza się między głosami Nicka i Amy, trzymając nas w niepewności, nigdy nie pozwalając zadomowić się w naszej strefie komfortu. Skomplikowana fabuła, intrygujące postacie i z lekkim wyczuciem godnym najlepszego Magika, Flynn trzyma nas w niepewności aż do końca. Jest szorstki, ziemisty, czasami zabawny, dobrze napisany i prowokujący do myślenia. Niezwykle biografia napisana jest od tyłu, począwszy od strasznego, brutalnego, bezdomnego bałaganu, jakim stało się życie Stuarta, aż po jego dzieciństwo. Gdy ujawnia się więcej jego dzieciństwa, staje się bardziej widoczne, w jaki sposób skończył na ulicy, a jego często niewytłumaczalne zachowanie zaczyna mieć o wiele więcej sensu. Podążamy za Kathy, Tommy ’ m i Ruth, najpierw jako dzieci w pozornie uprzywilejowanym, ale z pewnością dziwnym otoczeniu szkoły mieszkalnej, przez wczesną dorosłość i do nieznanej przyszłości.