Najlepsze Odważne Powieści Inspirujące Nastoletnią Córkę

W miarę narastania i zbliżania się groteskowych okoliczności młode kobiety uciekają przed życiem, jakie świat im wyznaczył, stając się piratami. Istnieje ogromne napięcie, epicka Akcja, i wspaniałe poczucie siostrzanego jako kobiety żeglują po świecie zdeterminowane, aby żyć życiem, na które zasługują. Niech ta reedycja trafi do Legionów nowych czytelników-nastolatków, młodych dorosłych i dorosłych.

Interes miłosny, Roe, to nie-binarna femme, którą całkowicie kocham. Następna książka YA na moim stosie to Ace of Spades Faridah Àbíké-Íyímídé, którą tak się cieszę. Poza Tobą słucham wielu wspomnień, które poruszają temat niepełnosprawności i są przepełnione humorem. Uwielbiam trzy eseje Samanthy Irby, a teraz jestem zakochana w pięknej Keah Brown. Miałem napady w zasadzie całe moje dorosłe życie i byłem na Twitterze prawie od tego czasu.

Fascynująca historia osadzona w 454AD z silnymi kobiecymi postaciami i dużą ilością historycznej atmosfery. Ten prowokujący do myślenia debiut w Brazylii opowiada o trójce nastolatków, którzy przeżywają różne losy po zrobieniu testów na HIV. Przezwyciężając społeczne piętno, trzy życia przeplatają się, aby wspierać się nawzajem w tej zaskakującej i emocjonującej historii LGBT dla starszych nastolatków. Autor: Angelina Jolie, Amnesty International i Geraldine Van Bueren QC, Know Your Rights and How to Claim Them is based by an inspirational knowledge is power ethos. Oznacza to, że określa prawa człowieka poniżej 18-latków i ma na celu „pomoc w określeniu, kto lub co stoi między tobą a twoimi prawami, oraz jakie działania możesz podjąć, jeśli chcesz”, jak wyjaśnia Jolie we wstępie.

  • Gdy ujawnia się więcej jego dzieciństwa, staje się bardziej widoczne, w jaki sposób skończył na ulicy, a jego często niewytłumaczalne zachowanie zaczyna mieć o wiele więcej sensu.
  • Ten prowokujący do myślenia debiut w Brazylii opowiada o trójce nastolatków, którzy przeżywają różne losy po zrobieniu testów na HIV.
  • Istnieje ogromne napięcie, epicka Akcja, i wspaniałe poczucie siostrzanego jako kobiety żeglują po świecie zdeterminowane, aby żyć życiem, na które zasługują.
  • Pierwsze szkice były prawie jak podróże, które następnie postanowiłem przekształcić w historie pełne akcji.
  • Więcej niż jedna z największych historii miłosnych w historii.

Daj nam znać, która książka pierwsza sprawiła, że zakochałeś się w fantazji w polu komentarzy poniżej. Jeśli jesteś nastolatkiem szukającym książki, która jest pełna przygód, ekscytująca i pomysłowa, to nie możemy polecić fantasy i science fiction wystarczająco. Jednak stojąc na własnych, czysto romansowych powieściach, może otworzyć portal do rozgrzewających serca opowieści. Dzięki wspaniałym romantykom dla nastolatków, takim jak If I ’ m Being Honest I Sky Painted Gold, Twoje Nastolatki mogą oddawać się historiom miłosnym, z którymi mogą się identyfikować. Pięknie napisana powieść o letniej miłości i wszystkim, co może pójść nie tak.

Jeśli nie znasz odpowiedzi na zagadkę, nie zepsuję jej tutaj, poza tym, że czytelnikom pozostają pytania, dylematy moralne do rozważenia, a często ze łzami w oczach. Juno Dawson wygrała tegoroczną Nagrodę Ya Book Prize for Meat Market, exposé o ciemnej stronie przemysłu mody. Kraina czarów, jej najnowsza odsłona, to bezkompromisowa, 21-wieczna opowieść o klasycznych Przygodach Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. Nastolatka Alice Dodgson (Dodgson to prawdziwe imię Lewisa Carrolla) żyje w Londynie w luksusie, ale kiedy jej zmartwiony przyjaciel Bunny ginie, zaczyna mieć obsesję na punkcie jej odnalezienia.

Z pewnością obejrzą i pokochają te filmy, a trylogia Książki „Igrzyska śmierci” kontynuuje nasz temat inspirowania kobiet. Książki podążają za Katniss Everdeen, która próbuje przebić się przez przerażający dystopijny świat, w którym każdego roku 12 chłopców i 12 dziewczynek zostaje wybranych do walki na śmierć i życie. Każda książka z serii przybliża Katniss do zwycięstwa i pomoże nauczyć nastolatków, jak zachować odwagę w miarę rozwoju ich tożsamości.

Mroczne spojrzenie na bajkę, w której nastoletni débutantes nigdy więcej nie usłyszą, jeśli nie zostaną wybrani na balu. Szesnastoletnia Sophia planuje to zmienić i wraz z dalekim krewnym Kopciuszka wymyśla plan obalenia klas rządzących. RollerCoaster dystopijna historia miłosna osadzona w wyobrażonym świecie. Esther Earl zmarła w wieku 16 lat w 2010 roku, ale ta niesamowita książka opowiada jej historię za pomocą własnych słów. Zmarła w wyniku komplikacji z rakiem tarczycy, ale była oddaną członkinią Nerdfighters, społeczności młodych ludzi oddanych kreatywności. Korzystając ze starych postów na blogu Esther, opowiadań, wierszy i rysunków, możesz poznać życie inspirującej młodej kobiety, która nie pozwoliła, aby jej choroba przeszkodziła w jej pasjach.

Wspomnienia te zostały napisane przez Anne podczas dwóch lat, w których przebywała w ukryciu z rodziną podczas okupacji hitlerowskiej w Holandii, aż do ich odkrycia. W miarę rozwoju książki jej pisanie rośnie wraz z wiekiem, zaczyna wyrażać swoje opinie na temat ludzkiej natury, a jej myśli prowadzą ją do głębokiego zastanowienia się nad jej relacją z Bogiem. Znaczenie tej książki nie może być zawyżone, i da czytelnikowi więcej perspektywy na życie, niż mogą sobie wyobrazić.

Opowiada historię Hazel Grace Lancaster, pacjentki z rakiem płuc (choć nie byłaby zbyt szczęśliwa, gdyby usłyszała, że ktoś tak ją określa). Jest to rodzaj romantycznej powieści dla nastolatków, która sprawi, że poczujesz się ciepło i rozmyto w środku i będziesz żałować, że nie masz takiej przyjaciółki jak Lara Jean. Możesz myśleć „ale widziałem film”, i tak, wielu ludzi tak, ale to nie jest tak dobre, jak książka moim zdaniem. To, co tak pięknie ukazuje się w książce, to niezwykłe użycie głosu narracyjnego.

Rodzice: Czego Nie Wolno Mówić Nastolatkom Przystępującym Do Egzaminów!

Rozważ skierowanie swojego nastolatka do książki dla dorosłych z apelacją dla nastolatków—takiej, którą prawdopodobnie nie zostanie przydzielony do klasy. Można zacząć od klasyków, o których mogła już słyszeć, takich jak Catch-22, The Hitchhiker ’ s Guide to the Galaxy Lub the Group. Z długim gorącym latem na horyzoncie i mnóstwo czasu na rękach, jest to idealny czas, aby zachęcić nastolatków i młodych dorosłych do czytania.

/ To genialnie świeża i oryginalna historia z zagadką w sercu. Kiedy najlepszy przyjaciel Mirandy, Sal, zostaje uderzony w brzuch przez innego chłopca bez wyraźnego powodu, wszystko zaczyna się rozplątać. Gdzie prowadzą wątki i jak Miranda podąża za nimi, jest pięknie i prosto opowiedziana, pomimo faktu, że historia, którą opowiadają, jest złożona i prowokująca do myślenia. Ten sam wzór pojawia się, gdy Nastolatki wracają do swoich ulubionych książek. Znajdują pocieszenie w znanym, ale także odbierają informacje, które mogli przegapić w pierwszym czytaniu. Mogą kwestionować coś, co autor napisał lub, co bardziej prawdopodobne, spróbują umieścić to, co przeczytali w kontekście swojego życia.

Lovereading Top 10

Rozpocznij podróż o wysokie stawki do mrocznego rdzenia królestwa i wiele poszukiwań duszy, plus mnóstwo mocnego romansu. Dzięki inteligentnemu budowaniu świata i obsadzie żywych postaci, jest to powieść, którą pożrą fani Sarah J Maas i Cassandra Clare. Jeśli chcesz pomóc swoim nastolatkom nauczyć się zmian klimatu, ten zbiór 16 najsłynniejszych przemówień Grety Thunberg jest idealnym miejscem na początek. Greta słynnie zaangażowała młodych ludzi w walkę o ratowanie naszej planety w 2018 roku, a Penguin opublikowała jej słowa, aby zainspirować jej pokolenie. Niezbędna książka z tematami, które koncentrują się wokół samobójstw i gwałtów, została wykorzystana jako przydatne narzędzie do rozpoczęcia rozmowy między dorosłymi i młodymi ludźmi na temat chorób psychicznych i samobójstw.

Z ziemią spieczoną i w dużej mierze bezowocną, mówiąc, że żywa jest codzienną walką. Jako dar Ruthie posiada istotny dar, jakim jest możliwość przywrócenia pożywienia na jałowej ziemi. W związku z tym jest szanowana przez swoją społeczność i poszukiwana przez rządzący reżim, który poluje na dary za ich niesamowite umiejętności. I tak Ruthie jest zmuszona podjąć się zadania o wysokiej stawce w towarzystwie przyjaciół, zadania, które sprawią, że staną w obliczu bezpośredniego konfliktu z reżimem i jego mroczną armią.

Historia Melvina Burgessa o dwóch nastolatkach z Bristolu, którzy angażują się w narkotyki i prostytucję, opublikowana w 1996 roku, wzbudziła wiele kontrowersji, zdobyła w 1997 roku Carnegie Medal. Burgess powiedział później: „to była wspaniała rzecz napisać książkę, która wywołała takie zamieszanie w kraju i za granicą, i była w centrum krajowej debaty na temat młodzieży, narkotyków, edukacji i literatury.” Przeglądaj fantastykę, powieści graficzne, zabawne fakty i książki o dorastaniu i podstawowych umiejętnościach życiowych. Dom Czarnokrwistych jest wspanialszy niż wyobrażała sobie Ena i bardziej niebezpieczny niż życie, z którego uciekła.

Loveless Alice Oseman

Poruszająca i podnosząca na duchu opowieść o dwójce małych dzieci z przeciwnych stron świata i o tym, jak jedno zadanie w szkole zmieniło ich życie na zawsze. Wzruszająca historia, która pomoże młodym dziewczętom myśleć o ich statusie na świecie. Caitlin i Martin opowiadają swoją historię o tym, jak stali się korespondencyjnymi kumplami – ona w USA, on w Zimbabwe – i jak ich przyjaźń zmieniła ich życie i wszystkich wokół nich.

Jamie Oliver: Dukkah Pieczony Kurczak Ciepły Sos Granat Sos Przepis

Witch to lektura, która wprawia w trzask energii, zachęca także do refleksji i wzbijania się w górę i zasłużenie zasiada jako jeden z naszych kochających debiutów miesiąca. Z przyjemnością przeczytałam również książkę koleżanki szkolnej bibliotekarki, chociaż Rebecca nie była w tej roli od bardzo dawna, mam nadzieję, że da jej to kilka pomysłów na przyszłą historię! Po wysłaniu tych pytań przez wydawcę, dowiedziałem się o muzycznym tle Rebeki, co naprawdę pomaga wyjaśnić, jak wiele funkcji muzycznych w książce , i że pracuje nad tą historią, odkąd była w wieku swoich głównych bohaterów. Nurty literackie pojawiają się silnie w książkach dla młodzieży, jak i we wszystkim innym. Paranormalne historie zdominowały kilka poprzednich dekad i nadal mają dużą obecność, ale realizm w stylu megahit Johna Greena The Fault in Our Stars, o dwóch nastoletnich chorych na raka, którzy się zakochują, również jest silny.

To zabawne, seksowne i łamiące serce i jedna z najlepszych gejowskich historii miłosnych nastolatków. Arcydzieło Emily Bronte to jedna książka, którą każdy nastolatek powinien przeczytać przynajmniej raz. Romans z dużą dawką gotyku, to opowieść o losowym romansie rozgrywającym się na dzikich i pięknych wrzosowiskach, gdzie Bronte mieszkała z rodziną. Książka J. D. Salingera opowiada historię siedemnastoletniego Holdena Caulfielda i opowiada o jego nieszczęściu w szkole z internatem, jego napiętych relacjach z kolegami (których uważa za” fałszywych”) i napiętym życiu rodzinnym. Kiedy Anthony McGowan zaczął pisać Brocka, jego brutalny opis dwóch nastoletnich braci, których ojciec zamienia się pić, gdy ich matka wychodzi, nigdy nie przewidział, że wyprodukuje trzy kolejne książki o rodzeństwie.

Maluje idealny obraz dorastania jako gej w konserwatywnej rodzinie, rodzinie, która jest zdeterminowana, aby „nawrócić” ją z powrotem na heteroseksualizm. Ta książka daje głos każdemu nastolatkowi, który chce pokazać światu, kim jest i jak pokazać odwagę, aby żyć własnym życiem. Jeśli nigdy nie zapomniałeś o swojej pierwszej miłości, to jest to książka dla Ciebie. W ciągu jednego roku szkolnego w 1986 roku wyruszamy w podróż z Eleanor-typową nową dziewczyną w mieście, która wystaje jak obolały kciuk – i parkuje-cicho, ostrożnie i niewiarygodnie chłodno. Żadna z ich rodzin nie chce, aby byli razem, ale im więcej czasu spędzają ze sobą, tym trudniej się zakochują.

Rok 11 książki-poniższa lista książek zawiera tytuły przeznaczone dla młodzieży i młodzieży w wieku gimnazjalnym. Sugestie te składają się z szeregu tytułów obejmujących wszystkie zakresy umiejętności, w tym opcje czytania dla mniej zdolnych i bardziej zdolnych. Ta lista książek dla roku 11 jest często aktualizowana i zawiera autorów, takich jak Alice Sebold, Arvin Ahmadi, Daniel Keyes, Kacen Callender, Ellen Raskin, John Green i Charles Dickens. Sprytnie opowiedziana powieść, która zasila fascynujące życie Taylor Harper czytelnikowi poprzez wpisy z pamiętnika – przełączanie się między wydarzeniami przed przełomowym momentem w jej życiu, a tym, co dzieje się w dramatycznym następstwie.

Będziemy używać twojego adresu e-mail tylko do wysyłania ci naszego newslettera. Nigdy nie udostępnimy Twoich danych innym firmom.Kliknij tutaj, aby przeczytać naszą Politykę prywatności. Wyrusz na misję w śmiesznie epickim finale serii Jak zostać bohaterem, A Gathering of Giants, stworzonej przez Cat Weldon i zilustrowanej przez Katie Kear. Mało prawdopodobny Bohater Whetstone i wygnana Walkiria Lotta ukrywają się. Ich poszukiwanie magicznych strun harfy zanim Loki, Bóg tricksterów, użyje ich do sprowadzenia chaosu na dziewięć światów, trafiło w ślepy zaułek. A gdy zła Walkiria błyszczy-ogień sieje spustoszenie na ziemi, nigdzie nie jest bezpiecznie.