Najlepszy Oczyszczacz Powietrza 2021

Niezwykle wygodny jest pilot na podczerwień, za pomocą którego można łatwo sterować urządzeniem siedzącym na kanapie lub przy biurku. Jeśli urządzenie jest wyposażone w funkcję timera i tryb uśpienia, możesz zaprogramować je tak, aby pasowały do codziennej rutyny. Oczyszczacz powietrza Blueair Blue Pure 411 to najlepszy Oczyszczacz powietrza.

Jest dostępny w różnych kolorach, w tym różowym, niebieskim i żółtym, więc naprawdę robi wrażenie. Ten oczyszczacz powietrza jest potężny, ale co prawda głośny, więc może nie jeden do sypialni w nocy. Nie ma też filtra HEPA, ale BlueAir twierdzi, że jego filtry są równie skuteczne. Raporty konsumenckie odnotowały również, że model ten był jednym z najlepszych do wyłapywania kropelek COVID-19 w powietrzu. Usuwa to zanieczyszczenia-zwłaszcza alergeny kotów i psów, roztocza kurzu domowego i pyłki-z powietrza z prędkością, jakiej można oczekiwać od znacznie droższych maszyn.

  • Niektórzy używają również czegoś o nazwie ultrafioletowe napromieniowanie bakteriobójcze „zabić” wszelkie wirusy złapane.
  • Ze względu na lepszą technologię, prawdopodobnie będziesz patrzył na jeden z droższych modeli.
  • Jest również inteligentny i oferuje śledzenie w czasie rzeczywistym drobnych cząstek (PM1-2.5), a także dymu, gazów, bakterii i wirusów.
  • Jeśli jesteś nowy w świecie oczyszczaczy powietrza, Aeris może być właśnie dla Ciebie modelem.
  • Ten oczyszczacz wielkości kufla nie zawiera wielu funkcji, ale jest skuteczny tam, gdzie się liczy.

W świecie, w którym jakość powietrza jest coraz większym problemem, oczyszczacze powietrza są popularnym dodatkiem do naszych domów i biur. Oczyszczacze powietrza Leitz TruSens wprowadzają naukę, styl i technologię do Twojego domu, usuwając zanieczyszczenia i wypełniając pomieszczenia świeżym, czystym powietrzem. Źródłem pyłu zawieszonego jest pył, którego czyszczenie może zakłócić kurz i wyrzucić go w powietrze, sierść zwierząt domowych i sierść, dym i pyłki.

Urządzenie posiada wbudowaną inteligentną technologię oczyszczania, dzięki czemu automatycznie monitoruje powietrze i natychmiast reaguje na potrzebę oczyszczania. Ten oczyszczacz powietrza Philips może szybko usunąć alergeny, gazy, bakterie, zapachy i inne składniki z powietrza. Co więcej, jeśli martwisz się o zakłócony sen, istnieje tryb nocny, gdy potrzebujesz ciszy.

Ubrania Airers

Jest on łatwy w nawigacji, z wyświetlaczem zarówno na maszynie, jak i w aplikacji, pokazującym numery określające ilość niebezpiecznych gazów, punktację cząstek stałych i postrzegane „ryzyko alergenu”. Co więcej, urządzenie i aplikacja przypisują kolory do standardu powietrza, więc pobieżny rzut oka na telefon lub maszynę z drugiej strony pomieszczenia może powiedzieć w przybliżeniu, jaka jest jakość powietrza. To urządzenie do oczyszczania powietrza 5-W-Jednym jest wyposażone w Prawdziwy filtr HEPA, węgiel aktywny i generator jonów ujemnych. Najnowocześniejsza technologia wychwytuje do 99,97% wszystkich cząstek unoszących się w powietrzu, w tym zapachów, dymu i pyłków.

Stiftung Warentest przetestował 10 międzynarodowych oczyszczaczy powietrza i ocenił IQAir HealthPro 250 jako jedyny Oczyszczacz powietrza, który był „sehr gut” – co jest ich najlepszym wynikiem. Firma powiedziała: „po 15 minutach około 85% wszystkich cząstek brudu o wielkości nawet 0,5 do 1,5 mikrona zostało już usuniętych. Jedyne usunięte o połowę więcej cząstek w porównywalnych warunkach”. Jest to naprawdę schludny, imponująco cichy Oczyszczacz Powietrza z przystępnym, przyjaznym dla użytkownika wyświetlaczem.

Na tym urządzeniu nie ma ustawień prędkości wentylatora, a pojedynczy przycisk montowany u góry jest nieco mylący. Naciśnięcie go raz włącza urządzenie, ale naciśnięcie dwukrotnie włącza go w tryb uśpienia, który zmniejsza jasność wbudowanego światła i wyłącza urządzenie po 8 godzinach. Na ratunek przychodzimy, w tym przypadku, ponieważ nasze systemy filtracji powietrza nie tylko przekraczają wydajność oczyszczaczy powietrza HEPA, ale także znacznie bardziej zaawansowany filtr DFS zmniejsza problemy z jakością powietrza w pomieszczeniach w całym kraju. Ich oczyszczacze powietrza mogą usuwać toksyny unoszące się w powietrzu w domu, usuwać je w biurze, a także tworzyć barierę ochronną, która chroni pasażerów przed 99.99% zanieczyszczeń, które zalewają powietrze, którym oddychasz. Oczyszczacze powietrza wykorzystują wentylator do wciągania brudnego powietrza na jednym końcu, usuwania zanieczyszczeń i wypuszczania czystego powietrza na drugim końcu. Dokładne zanieczyszczenia, które można oczyścić, zależą od zastosowanej technologii.

Jak Wybrać Odpowiedni Oczyszczacz Do Swojego Pokoju?

Jeśli masz Inteligentny Oczyszczacz Powietrza, możesz również uzyskać bardziej szczegółowe informacje wysyłane do aplikacji na smartfona. Pamiętaj, że będziesz musiał zamknąć drzwi i okna do pomieszczenia z oczyszczaczem powietrza, aby nie dopuścić do większych zanieczyszczeń. Przed skorzystaniem z oczyszczacza powietrza zastanów się, jak poprawić wentylację w domu i sprawdź nasz przewodnik dotyczący poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Następnie możesz sparować Oczyszczacz z kompatybilną aplikacją, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje w bardzo jasnym układzie. Gdy nadejdzie czas wymiany filtra, na ekranie pojawi się ikona filtra z linią przechodzącą przez nią. Ten wysoki Cylindryczny Oczyszczacz Powietrza oferuje niezwykły stosunek jakości do ceny, jeśli chodzi o usuwanie zanieczyszczeń z powietrza i jest szczególnie łatwy w konfiguracji i uruchomieniu. Podobnie jak urządzenie Philips, ma inteligentną technologię monitorowania powietrza, dzięki czemu można ustawić ją tak, aby automatycznie pracowała ciężej, gdy zanieczyszczenie wzrasta w domu, a także timer i tryb uśpienia. W przeciwieństwie do maszyny Philips, masz również poręczny pilot zdalnego sterowania.

Jest wbudowany filtr węglowy, zaprojektowany do neutralizacji zapachów i emituje jony ujemne, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych wirusów. Model 650E jest idealny do użytku w domu, szkole, hotelach, szpitalach, laboratoriach, domach opieki, biurach, magazynach, kuchniach lub miejscach komercyjnych o powierzchni do 65 m2 i skutecznie usuwa z powietrza 99,97% wszystkich cząstek do 0,1 mikrona. Zaawansowana technologia wychwytuje cząsteczki unoszące się w powietrzu i wirusy grypy, skutecznie i celuje w zanieczyszczenia, w tym lotne związki organiczne, zarodniki pleśni, sierść zwierząt domowych, roztocza kurzu, pyłki i zapachy z gotowania, zwierząt domowych i dymu. Wyjątkowy i wydajny oczyszczacz powietrza 650E został specjalnie zaprojektowany, aby usunąć zanieczyszczenia przenoszone przez powietrze i najbardziej ogólne nieprzyjemne zapachy, bakterie i inne zanieczyszczenia z powietrza, którym oddychasz. Ten nowy, ciężki produkt na rynku elektronicznych oczyszczaczy powietrza zapewnia możliwość zarządzania jakością powietrza w pomieszczeniach dzięki stylowemu, nowoczesnemu designowi w metalowej obudowie z nowoczesnym, prostym w użyciu wyświetlaczem cyfrowym. Ten model ma Prawdziwy filtr HEPA i filtr z węglem aktywnym z zamiennikami dostępnymi osobno.

Sierść Zwierząt Domowych

Filtry HEPA nie są dobre tam, gdzie osadzał się kurz, ponieważ filtry mogą usuwać tylko cząstki unoszące się w powietrzu. Dokładny czas zależy od oczyszczacza powietrza i tego, jak brudne jest powietrze, ale spodziewaj się kupić nowy filtr między trzema a 12 miesiącami pracy. Meble, laminaty lub panele mogą być zanieczyszczone formaldehydem, który jest emitowany do powietrza w domu lub biurze przez kilka dziesięcioleci. W niektórych przypadkach powietrze wewnątrz pomieszczeń może być zanieczyszczone do dziesięciu razy bardziej przez kurz i inne cząstki niż powietrze Na Zewnątrz. Ponieważ większość ludzi spędza około 80 procent swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach, czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie.

Dobre urządzenie do oczyszczania powietrza poradzi sobie z tym wszystkim, a także usunie zarodniki pleśni oraz zarazki zimna i grypy z powietrza. Vax Pure Air 300 jest dobrze wyposażony i znajduje się pośrodku przedziału cenowego oczyszczacza powietrza w wysokości około £300. To, co dobre w tym modelu, to rozmiar pomieszczenia, który może pokryć-bardzo duży 120m2.

Światło jakości powietrza z przodu świeci na niebiesko, niebiesko-fioletowo, niebiesko-fioletowo lub czerwono, aby dać Ci natychmiastowy obraz jakości powietrza w twoim pokoju. Jest również podłączony do aplikacji – dzięki czemu możesz zmieniać ustawienia i sprawdzać jakość powietrza za pomocą smartfona. Duży biały kwadrat oczyszczacza, Meaco był stosunkowo cichy i twierdzi, że odfiltrowuje wszystko od pyłków, kurzu i dymu po zarodniki pleśni, zanieczyszczenia, wirusy, bakterie i gazy. Liczba ta ujawnia swoją wydajność w zależności od konkretnej wielkości pomieszczenia. Im wyższa liczba, tym lepiej jest w usuwaniu cząstek unoszących się w powietrzu i tym bardziej skuteczny jest w czyszczeniu większej przestrzeni. Jeśli zależy Ci zarówno na stylu, jak i materiale, warto rozważyć Blueair Blue Pure 211+.

Żarówki

Nie jesteśmy pewni, jak dobrze to działa w praktyce, ale UA-HD40U-L jest imponująco skuteczny w filtrowaniu zanieczyszczeń i bardzo cichy przy automatycznych i niskich ustawieniach mocy. Dobrze zaprojektowany i łatwy w użyciu, jest doskonałym oczyszczaczem powietrza do mniejszych pomieszczeń. Jest zaskakująco skuteczny w przypadku tak kompaktowego urządzenia, dostarczającego dużo powietrza. Przy poziomach mocy od jednego do trzech jest praktycznie cichy, a poziom hałasu nie jest nawet uciążliwy przy najwyższej z dziesięciu prędkości.

Upewnij Się, Że Używasz Oryginalnych Filtrów Hepa

Obszary o dużym przepływie powietrza pozwolą mu być najbardziej efektywnym, ponieważ poruszające się powietrze unosi kurz,pleśń i inne cząstki. Unikaj umieszczania go w rogu lub miejscach o dużej wilgotności (np. łazienka, strefa gotowania). Nasze wysokowydajne oczyszczacze powietrza z serii TAC i AirgoClean®One umożliwiają bardzo skuteczne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu za pomocą systemu filtrów HEPA H14 certyfikowanego zgodnie z normą EN 1822, zgodnie z powszechnymi wymaganiami koncepcji higieny. Liczne dodatkowe funkcje zwiększają komfort, jaki przynosi Oczyszczacz powietrza do Twojego domu.

Rzeczywistość jest jednak taka, że tylko niewielka ilość zanieczyszczeń może zostać zaadsorbowana przez tak niewielką ilość węgla, a zatem ich korzyść jest praktycznie znikoma. Zawsze staraj się wybrać maszynę z rzeczywistym granulatem węgla aktywnego w filtrze, w przeciwieństwie do zwykłej gąbki impregnowanej węglem. Chociaż większość podstawowych oczyszczaczy powietrza hepa może usunąć przynajmniej część zanieczyszczeń pochodzących z ruchu ulicznego, tylko kilka z nich jest specjalnie zaprojektowanych do wykonywania dobrej pracy. HEPA odnosi się do rodzaju filtra występującego w większości nowoczesnych oczyszczaczy powietrza, które usuwają co najmniej 99,97% drobnych cząstek w powietrzu. Litery odnoszą się do „wysokowydajnego powietrza zawieszonego” i powszechnie uważa się, że jest to najlepsza opcja, jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza. Wiele produktów, w tym kilka z naszej listy, wykorzystuje kombinację filtrów HEPA i z węglem aktywnym, zwiększając ich skuteczność.

Po zaciśnięciu filtrów powietrza Pure Hot+Cool można sterować za pomocą pilota, który magnetycznie mocuje się do górnej części łopatki wentylatora. Możesz ustawić temperaturę, przełączyć wentylator w tryb chłodzenia i przełączyć wyświetlacz, aby zobaczyć, jak czyste jest powietrze i co powoduje jakiekolwiek zanieczyszczenia. Oczyszczacz powietrza byłby najbardziej efektywny od 3 do 5 stóp nad ziemią w pobliżu najgorszych zanieczyszczeń powietrza (np. dymu, zapachu, źródła pleśni).

Meaco produkuje doskonałą gamę wentylatorów chłodzących i osuszaczy, które recenzowaliśmy przez lata, ale jest to pierwszy Oczyszczacz powietrza, który otrzymaliśmy od brytyjskiej firmy. Podobnie jak wszystkie najlepsze oczyszczacze powietrza, Meaco jest wyposażony w technologię laserową do monitorowania powietrza. Oznacza to, że zwiększa ssanie i wydalanie, gdy wykryje wyższe przypadki złej jakości powietrza spowodowanej paleniem, sierścią zwierząt domowych,zapachami kuchni lub letnim pyłkiem. Naprawdę dobrą rzeczą w tym modelu jest to, że wciąga powietrze ze wszystkich stron – większość oczyszczaczy powietrza ma jeden obszar wlotu powietrza, który pomija niektóre niewidoczne zanieczyszczenia unoszące się wokół – i to można uznać za główną premię. Oferując szybkie czyszczenie powietrza, Filtry w tym usuwają 99,97% alergenów w powietrzu, pyłków, drobnego pyłu, cząstek i bakterii.

W trybie full tilt jest tak głośny, jak większość konkurencyjnych oczyszczaczy powietrza, ale w trybie uśpienia trudno byłoby usłyszeć go powyżej poziomu dźwięku otoczenia – mierzyliśmy moc wyjściową na poziomie zaledwie 31dba. W naszym teście dezodorantów w sprayu H-Purifier 500 obniżył stężenie PM2.5 do bezpiecznego poziomu w ciągu dwóch minut i ośmiu sekund, a system oczyszczania Hoovera z trzema filtrami został zatwierdzony przez British Allergy Foundation. Nie jesteśmy w 100% pewni opcji dodawania olejków eterycznych do przepływu powietrza, ale opcje obejmują butelkę H-Biotics, która dodaje probiotyczne „dobre” bakterie do atmosfery. Podsumowując, jest to doskonały Oczyszczacz, który idealnie nadaje się do średnich i większych pomieszczeń, z metką cenową, która nie pozostawi cię bez tchu.