Nastolatek Czyta Książki Dla Walczących Lub Niechętnych Czytelników

Książka zaczyna się od tego, że uczennica liceum Clay otrzymuje paczkę pełną taśm nagranych przez Hannah, tylko Hannah odebrała sobie życie dwa tygodnie wcześniej. Każda taśma przedstawia szczegółowo jeden z „13 powodów”, dla których Hannah postanowiła popełnić samobójstwo, w tym to, jak została okrzyknięta „zdzirą” za całowanie kogoś na imprezie i jak została zgwałcona w jacuzzi. 13 powodów, dla których możemy pomóc młodym ludziom zrozumieć, że wszystkie działania mają konsekwencje i jak powinniśmy zawsze upewnić się, że nie używamy mocy naszych słów, aby pogrążyć nasze koleżanki. Uznana przez dzieci za jedną z pięciu najlepszych szczęśliwych zakończeń w historii literatury, ta niezwykła książka została napisana z wyjątkowej perspektywy 15-letniego Christophera Boone ’ a.

Odwaga, pomysłowość i miłość ukazane przez dwie bohaterki są zapierające dech w piersiach i całkowicie inspirujące. Kup kopię dla siebie,jak również swojej córki / siostrzenicy/sąsiada i przygotuj się na płacz, to genialne. Oglądanie wydarzenia z jednym z ich ulubionych autorów może być naprawdę ekscytujące i interesujące dla nastoletniego czytelnika.

  • Danforth rzuca nas prosto w wiejską Montanę na początku lat 90.
  • We wstępie autorka i ilustratorka wypowiadają się na temat znaczenia reprezentacji – „wszystkie dzieci zasługują na to, aby widzieć siebie pozytywnie przedstawianych w opowiadaniach”.
  • Książka jest złośliwym atakiem na amerykańskie społeczeństwo w latach 50.
  • Nie zmuszaj ich do czytania czegokolwiek – to pewny sposób na skojarzenie czytania z presją.
  • Myśli o planie obejmującym, po pierwsze, rozweselanie ludzi darmowymi smakołykami, a następnie ciężką pracę, aby ułatwić wszystkim życie, wykonując wszystkie swoje wybitne dorywcze prace.
  • Szesnastoletnia Sophia planuje to zmienić i wraz z dalekim krewnym Kopciuszka wymyśla plan obalenia klas rządzących.

Książka, która wydawała się generować masę rozgłosu ze względu na mniej niż konwencjonalne życie jej autora, tak samo jak historia w niej zawarta. Ale to tętniąca życiem i fascynująca powieść, która próbuje wyjaśnić, dlaczego nastolatki mogą czasami popełniać tak ohydne i straszne zbrodnie, które ledwo wydają się prawdziwe. W tym przypadku zabicie 16 kolegów ze szkoły przez najlepszego przyjaciela Vernona God Little ’ a . Bookzilla to nowa aplikacja dla uczniów szkół średnich w Szkocji. Młodzi ludzie mogą otrzymać dopasowane rekomendacje książek, zobaczyć, co jest popularne wśród swoich kolegów z klasy i rzucić wyzwanie, aby spróbować czegoś nowego z wyzwaniem czytania.

Jest to nie tylko Ostro oprawiona i pięknie napisana współczesna powieść dla nastolatków, ale również taka, która może stać się punktem odniesienia dla przyszłych pokoleń. Spey pochodzi z rozbitego domu-ale szczęśliwy, ustatkowany i dobrze sobie radzi w szkole-Mieszka z mamą i radzi sobie z życiem. To znaczy, dopóki nie dostanie dwóch niespodzianek jedna na drugiej. Jego ojciec, były skazaniec, którego nigdy wcześniej nie spotkał, pojawia się na kanapie na Boże Narodzenie, a jego mama daje mu list, który utknął w poczcie przez jakiś czas… To początek burzliwego związku rozwijającego się z jego dawno zaginionym tatą, gdy szukają nadawcy listu – przyjaciela grupy Playgroup Spey ’ s, który związał się z county lines organizatorami narkotyków. Spey jest napędzany przez autentyczne emocje Nastolatka próbującego pogodzić się z rodziną, złamanymi obietnicami i zerwanymi przyjaźniami.

W miarę dorastania rodzeństwa uczymy się z nimi o moralności, korzyściach płynących z bycia dobrze czytanym i prawdziwych wartościach tajemnic. Nie oczekuj jednak szczęśliwego zakończenia, ponieważ Snicket uwielbia trzymać czytelników na palcach. Prawie nic nie wiedziałem o opiece zastępczej, więc sprawdziłem i zbadałem więcej. Czytałem prawdziwe historie z życia, artykuły z gazet, posty na blogu; oglądałem filmy, przeglądałem wersje filmowe i znalazłem to, co mogłem w bibliotece. Uważam, że jest to szczególnie ważne, gdy myślisz, że wyczerpałeś wszystkie swoje źródła, wrócić jakiś czas później i kopać wokół nowych rzeczy. Niezwykle wciągająca, w pełni przemyślana przygoda fantasy, która zwraca uwagę na znaczenie przeszłości od mistrza opowiadania i autora niezwykle popularnej serii Świat Dysku.

Kiedy 12-letni Ross zostaje zdiagnozowany z rzadką postacią raka oka, chce znów być normalny. Nie chce, aby ludzie traktowali go inaczej, patrzyli na niego lub znęcali się nad nim. Dzięki przystępnemu stylowi i ilustracjom „Wink” to powiew świeżego powietrza dla dzieci w wieku 11+.

Richard & Judy Przedstawić Ostatni Dom Na Needless Street Catriona Ward

Może dlatego, że studio widzi popularną książkę i myśli o kerchingu! Oczywiście reżyserzy mają nie mieszać rzeczy podejmując ryzyko, więc nie robią i kończy się z niewiele więcej niż książka z dodanymi zdjęciami. W każdym razie, zobowiązania działają również jako oba – jeszcze nie widziałem musicalu.

Pewna ręka prowadzi tę odyseję, gdy Spey szuka przyjaciela, a jednocześnie pełen własnych sprzecznych emocji o swoim ojcu. Książki w tej sekcji otrzymały podstawowy Przedział wiekowy 13+. W młodym życiu przychodzi moment, w którym nadszedł czas, aby przejść od książek i autorów dzieci, którymi cieszyli się jako dziecko, do czytania książek i autorów, którzy oferują większe wyzwania, gdy dorastają w dorosłym życiu.

David Farr Czyta Fragment Z Księgi Skradzionych Snów

Dzięki postaciom czytelnicy będą głęboko zaangażowani i w fascynujący styl, Giften jest niezwykle trafną powieścią naszych czasów. Zainspirowana ruchem Black Lives Matter, ta książka była bestsellerem New York Timesa #1 i nie bez powodu. Opowiada historię Starr, 16-letniej dziewczyny, która jest świadkiem zastrzelenia jej najlepszego przyjaciela przez policjanta, oraz skutków następstw. Thomas zaczął pisać książkę jako część projektu uniwersyteckiego short story, a ona rozwinęła się w film fabularny widziany na całym świecie. Lektura obowiązkowa dla nastolatków, którzy chcą zrozumieć relacje rasowe.

110 Najlepszych Książek Dla Młodzieży: Od Fantastyki Dystopijnej Do Opowieści Przygodowych

Tak tętniąca życiem jak dzisiejsza scena YA, wielu nastolatków męczy się czytaniem książek, które mają pierwszeństwo przed nastoletnim punktem widzenia i są osadzone w świecie swoich rówieśników w wieku. Uważamy, że oprócz Ciebie, Nastolatki korzystają z jakiejś aspiracyjnej lektury, która nie jest im przypisana przez nauczyciela. I czasami, chcą sprawdzić gatunki dorosłych i escapist czytania, też. Wiele dzieci znajdzie drogę do świata książek dla dorosłych same, ale dla innych rodzice mogą odegrać potężną rolę.

Bazując na rewolucyjnej, Prawdziwej Rebelii niewolników jamajskich z 1760 roku, od samego początku przywołuje się trzewne poczucie okrucieństw, którym poddawani są Moa i jego towarzysze. Podczas gdy Moa cieszy się, że otrzymał kluczową rolę w rebelii, obawia się, że sukces i ucieczka oznaczają, że już nigdy nie zobaczy swoich rodziców lub Hamayi – jego konflikt jest wyczuwalny, ale jest nastawiony na bycie trzcinowym wojownikiem. Poza plantacją świat Moa natychmiast się przekształca, a jego życie jako wojownika o wolności przywołane jest w najdrobniejszych szczegółach .

Z równym pogardą traktuje wszystkie swoje problemy, od spotów po dziewczyny, a także wojnę o Falklandy. I nie zapomnieć o jego zaprzysiężonej wrogce, Margaret Thatcher. Pisanie Townsenda doskonale zajmuje się interakcjami między dorosłymi i nastolatkami i jako takie, twoi nastolatkowie pokochają te książki. Właściwie czytam więcej w moich nastolatków niż czytałem w jakimkolwiek innym momencie mojego życia.

Pierwsza powieść założyciela kampanii „Everyday Sexism” opowiada historię nastoletniej Anny, która przenosi się wraz z matką do odległej części Szkocji, próbując uciec od swojej przeszłości. Oryginalna biografia, książka Favelli i Cavallo, która obejmuje wszystkich, od ady Lovelace po Zahę Hadid, pozostaje idealną lekturą na dobranoc dla dziewcząt i chłopców na całym świecie. Zachwycająco ilustrowana książka Harrisona przedstawia biografie 40 pionierskich czarnych kobiet, w tym Mary Seacole, Diane Abbott i Sojourner Truth.

Tematy są graficzne, ale pomogą otworzyć oczy czytelnikom na niektóre z realiów, z którymi borykały się kobiety w historii, a także historia zawiera wiele podnoszących na duchu momentów, gdy siostry rozwijają się pomimo trudnych czasów. Ta książka jest osadzona w fikcyjnej krainie Orïsha, i koncentruje się na historii coming-of-age wokół tematów rasizmu, ucisku i niewolnictwa. Adeyemi opowiada o konflikcie między kosidanami i maji, z kosidanami posiadającymi lżejszą skórę i zniewolonymi segmentami maji. Historia jest opowiedziana oczami zélie, młodej maji, która chce okiełznać swoje moce, aby przywrócić magię swoim ludziom i obalić jej oprawców.

Zebrałem najlepsze książki, które miałem przyjemność czytać w mojej pracy, aby stworzyć ostateczną listę lektur dla starszej Nastolatki. Opowiadana przez jej ducha, ta książka opowiada historię jej życia i jej rodziny w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. W słowach czternastoletniego Moa, „nadzieja naszej krainy marzeń urwała się w moim brzuchu”, potężne stwierdzenie, które pulsuje przez tę niezwykłą historię wojny Tacky ’ ego.

Bohaterowie spotykają się w różnych momentach w całym ich życiu i trzeba zaakceptować niezwykłą koncepcję, ale zaakceptować to będzie, bo jest pięknie skonstruowany. To historia miłosna, czysta i prosta, ale prawdopodobnie najbardziej niezwykła historia miłosna, jaką kiedykolwiek przeczytasz. Nominowana do prestiżowej nagrody Sheffield Children ’ s Book Award 2011 / bestsellerowa autorka Malorie Blackman ma wyjątkową zdolność patrzenia na świat z perspektywy Nastolatka. Ale potem pojawia się jego była przyjaciółka i Dante odkrywa, że jest … Blackman używa swojego znaku bliźniaczych głosów, gdy Dante i jego brat Adam odkrywają historie ze swojej przeszłości, ich intensywne uczucia do siebie i rosnącą miłość do dziecka.

Oszołomiona i zdezorientowana postanawia udać się na rekolekcje dla dotkniętych nastolatków, z dala od swojej rodziny. Jednak na odległej wyspie Lightsea jej zrozumienie rzeczywistości wydaje się jeszcze bardziej zagrożone. Część historii o duchach, tajemnica imprezy, przymus nastolatków, aby dowiedzieć się, kim jesteś i na co liczysz, jest sercem tej wciągającej powieści. Posiadanie siebie i swojego życia jest możliwe tylko wtedy, gdy zrozumiesz głęboką odpowiedzialność, która z tym wiąże. Takie poczucie obowiązku wobec siebie nie wyrasta z szalonej karuzeli społecznej konkurencji, do której większość nastolatków czuje się zmuszona, ale w czasach cichej kontemplacji. Kiedy Cesarzowa zaczyna naukę w szkole Aniyi, nie są najlepszymi przyjaciółmi.

I , przy tak olśniewającej różnorodności talentów przedstawionych tutaj, ta książka ma wiele inspiracji dla prawdziwego grona młodych czytelników. Jest to historia młodej dziewczyny, która ma marzenie, aby być tancerką baletową i przez dziesięć długich lat pracuje z marzeniem z rodziną za nią. Poświęca przyjaciół, życie towarzyskie, tańczy, aż jej stopy krwawią.