Wyspałeś Się? 5 Zasad Do Naśladowania Dla Lepszego Snu

Autorzy zasugerowali, że zmiany w wyglądzie po braku snu mogą mieć znaczące konsekwencje społeczne. Zdrowa skóra ma lekko czerwonawy kolor ze względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych i unaczynienie skóry. Dopływ krwi do skóry jest niezbędny do dostarczenia składników odżywczych do skóry i do obrony immunologicznej. Po deprywacji snu skóra wydaje się blada, ponieważ przepływ krwi do skóry jest zmniejszony. Koreańskie badanie z 2020 roku ma na celu określenie cech skóry, które wynikają z długotrwałego braku snu. Spali 8 godzin na noc przez 6 nocy, potem 4 godziny na noc przez 6 nocy.

  • Problem ze zdrowiem psychicznym powodujący długotrwały niski nastrój, który zakłóca codzienne życie.
  • Kiedy nie mamy dobrego snu, może to przyczynić się do szeregu problemów, w tym depresji i lęku.
  • Pomoże to ustawić wewnętrzny zegar twojego ciała i zoptymalizuje jakość snu.
  • Ogranicz kofeinę w herbacie, kawie, napojach energetycznych lub colach, szczególnie wieczorem, ponieważ kofeina zakłóca proces zasypiania, a także zapobiega głębokiemu śnie.
  • Unikaj pikantnych potraw, alkoholu i dużych posiłków przed snem.

Medytacja, odprężenie z przewodnikiem czy wizualizacje pomagają niektórym ludziom się odprężyć i odprężyć. Jest to również pomocne, jeśli budzisz się w nocy i trudno ci wrócić do snu. Jeśli nie możesz spać, głęboki relaks jest następną najlepszą rzeczą. Postępy w neurologii oznaczają, że zaczynamy rozumieć znaczenie snu.

Wyłącz urządzenia cyfrowe na godzinę lub dwie przed snem. Unikać kofeiny i alkoholu 4-6 godzin przed pójściem spać. Biorąc regularne ćwiczenia jest ważne, ale zrobić to wcześniej w ciągu dnia.

Trzymaj Się Rutyny

Jeśli masz problemy z zasypianiem lub budzisz się, ponieważ martwisz się o koronawirus, mamy nadzieję, że te wskazówki Ci pomogą. Jest to niezwykle trudny czas dla wszystkich, ale ważne jest, aby uzyskać odpowiednią ilość odpoczynku, aby pomóc ci zachować zdrowie zarówno w umyśle, jak i ciele. Woda utrzymuje nasz system nawodniony, pomaga spalić kalorie i utrzymuje funkcjonowanie mózgu w szczytowym momencie, gdy śpisz.

Oznacza to, że wielu z nas może zmagać się z zasypianiem lub pozostaniem w śpiączce, pozostawiając nas zmęczonych i zrzędliwych następnego dnia. Jedzenie ryżu, owsa i produktów mlecznych może produkować substancje chemiczne, które zwiększają nasze pragnienie snu. Oprócz oczywistej kofeiny, jeśli chodzi o jedzenie i picie, aby uniknąć, rzeczy bogate w cukier mogą nie zasnąć, jeśli są spożywane późno w ciągu dnia. Duży posiłek po połowie wieczoru może również powstrzymać cię od spania.

Leki, często nazywane „tabletkami nasennymi”, są dostępne w celu ułatwienia snu i przywrócenia normalnego snu. Jednak niektóre tabletki nasenne mogą sprawić, że ludzie czują się senni następnego dnia. Stosowanie niektórych leków nasennych w dłuższej perspektywie może powodować uzależnienie, chociaż istnieją pewne dostępne leki, które mogą nie mieć tych problemów.

Co Się Stanie,jeśli Nie Wyśpisz Się Wystarczająco?

Bycie naprawdę zajętym może nawet powstrzymać cię od snu, ponieważ twoje ciało i umysł muszą się najpierw uspokoić, aby twój mózg wiedział, że może przygotować się do wyłączenia! Dlatego dobrze jest robić relaksujące rzeczy przed pójściem spać. Zasypianie każdej nocy pomaga nam budzić się każdego ranka gotowi na nowy dzień i nowy początek. Sen to coś, czego wszyscy potrzebujemy, aby być zdrowym i szczęśliwym.

Dlaczego Sen Jest Ważny?

Ale ilość snu, której potrzebujemy, to bardzo osobista sprawa. Nastolatki często czują się zmęczone i mogą potrzebować więcej snu, gdy przechodzą przez okres dojrzewania i dojrzewania. Dzieje się tak prawdopodobnie z powodu wszystkich zmian hormonalnych i fizycznych zarówno w organizmie, jak i w mózgu. Nie polegaj na kofeinie lub napojach energetycznych jako krótkoterminowym pick-me-up.

Ludzie, którzy są pozbawieni snu przez długi czas, mogą mieć naprawdę poważne problemy zdrowotne, w tym choroby serca, cukrzycę, poważne problemy ze zdrowiem psychicznym i inne. Jeśli masz problemy ze snem, możesz poczuć pokusę, aby nadrobić zaległości w zasypianiu, drzemając. Jednak jeśli nie czujesz się niebezpiecznie senny, zwykle robi to więcej szkody niż pożytku, ponieważ utrudnia to sen w nocy. Regularne ćwiczenia mogą pomóc nam spać, pomagając zmniejszyć niepokój i stres.

Wszystkie maluchy mają swoje zrzędliwe chwile, ale jeśli twój maluch wydaje się być cały czas w złym nastroju, niewystarczający sen może być powodem. Kolejną świetną wskazówką jest spróbowanie spania o tej samej porze każdej nocy. W ten sposób twoje ciało nauczy się wiedzieć, kiedy nadszedł czas na łóżko i będziesz mógł iść spać bardziej naturalnie.

Wydawane odgłosy mogą wahać się od małych dźwięków tabakowania do głośnych grzechotek i wciągnięć. Na to, czy chrapiesz głośno, może mieć wpływ szereg czynników, w tym Waga, pozycja snu, kaszel lub przeziębienie, kształt nosa i dróg oddechowych, lub rozmiar migdałków migdałkowych i migdałków . Objawy „lęków nocnych” to budzenie się nagle z koszmaru w środku nocy, trzepanie się w łóżku, siedzenie wyprostowane lub krzyczenie. Możesz również doświadczyć paraliżu sennego, gdy czujesz się tak, jakbyś nie był przytomny, ale nie mógł się poruszać. Często towarzyszy temu uczucie strachu lub poczucie, że coś lub ktoś jest w pokoju z Tobą.

Wyjaśnia sen i zdrowie psychiczne, daje praktyczne sugestie i informacje o tym, gdzie uzyskać wsparcie. Informacje te służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie stanowią porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania odpowiednich badań, leczenia, testów i zaleceń dotyczących opieki. Produkty i usługi podlegają dostępności i mogą nie być dostępne we wszystkich jurysdykcjach i są wyraźnie wyłączone, gdy jest to zabronione przez obowiązujące prawo.

Przybycie nowego rodzeństwa, Przeprowadzka, wyjazd na rodzinne wakacje lub przeniesienie się do dużego łóżka może mieć wpływ na jego zdolność do osiąść do snu. Może potrzebować czasu, aby zadomowić się w swojej nowej rutynie lub przyzwyczaić się do wszelkich zmian w swoim świecie. Regularnie zasypiając poza jego zwykłym czasie snu i drzemki. Gdy rutyna została ustawiona, maluchy zwykle lubią ją śledzić. Więc jeśli zasypia w dziwnych miejscach, może potrzebować trochę więcej snu.

Nie zapomnij, aby upewnić się, że priorytet zdrowie psychiczne, i przeczytaj, Jak to zrobić tutaj. Unikaj napojów, takich jak kofeina, przez kilka godzin, zanim chcesz iść spać. Alkohol może pomóc zasnąć w krótkim okresie, ale kończy się zakłóceniem cyklu snu. Czasami trudno jest się dobrze wyspać, bez względu na to, jak bardzo się starasz.

Jeśli nie możesz zasnąć, wstań i zrób coś, co nie jest zbyt stymulujące, przeczytaj książkę, zrób gorący napój bez kofeiny, a następnie wróć do łóżka, gdy poczujesz się senny. Ten przewodnik oferuje wskazówki i wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swój czas na uniwersytecie i utrzymać dobre zdrowie psychiczne. Przeczytaj, Jak dbać o zdrowie psychiczne, jeśli rozpoczynasz studia po tym, jak jesteś pod opieką. Jeśli nie możesz zasnąć, a inne techniki nie zadziałały, spróbuj wykonać jakąś nie stymulującą czynność, taką jak czytanie książki. Trzymaj światła przyciemnione i unikaj ekranów lub czegokolwiek, co może powiedzieć Twojemu mózgowi, że czas się obudzić. Jeśli zaczniesz z tym zadzierać, może to mieć głęboki wpływ na samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Jeśli twój sen jest zakłócony przez wiele nocy, prawdopodobnie trudno będzie Ci się skoncentrować i podejmować rozsądne decyzje. Ryzyko wypadków wzrasta i zdrowie psychiczne może ucierpieć zbyt. Wszyscy możemy odnosić się do uczucia zmęczenia i biegania w dół, jeśli nie śpimy wystarczająco dużo.

Picie 2-2, 5 litra wody, rozmieszczone w ciągu dnia, może pomóc zaspokoić codzienne potrzeby płynów, a tym samym zapobiec zmęczeniu i odwodnieniu w ciągu dnia. Przed snem należy wypić szklankę wody, aby zachować nawodnienie przez całą noc. Jeśli nie udało Ci się wyspać, może to nawet zmienić to, co jesz. Kiedy jesteś zmęczony, twoje ciało potrzebuje więcej energii, aby robić wszystko.

Nie uzyskanie wystarczającej ilości shut-eye w regularnych odstępach czasu jest również związane ze wzrostem częstości akcji serca i ciśnienia krwi, i może zwiększyć ryzyko otyłości. Badania sugerują, że osoby śpiące mniej niż siedem godzin w nocy mają tendencję do przybierania na wadze i mają większe ryzyko otyłości. Może to być dlatego, że zmagamy się z rzeczami wpływającymi na nasze zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne lub dość często, obawy o pieniądze. Gdy już się tym zajmiemy, nasz sen może się znacznie poprawić.

Nazwa Cigna, logo i inne znaki Cigna są własnością Cigna Intellectual Property, Inc. Sen ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia dziecka. W przypadku dzieci wpływa na ich rozwój na wiele sposobów, od zarządzania emocjami do rozwoju procesu myślowego i zdrowia fizycznego. Zaburzenia snu, takie jak bezsenność, obturacyjny bezdech senny i zespół niespokojnych nóg są powszechne. Alternatywnie może być konieczne skierowanie do specjalistycznej kliniki snu.

Ci, którzy otrzymują wymaganą ilość snu, korzystają z lepszej pamięci, zwiększonej ostrości, zmniejszonego stresu i wyższego poziomu energii. Chociaż niektórzy uważają, że analcoholicdrink pomaga im zasnąć, intensywne picie może powodować bezsenność, podobnie jak picie kawy, herbaty lub innych napojów zawierających kofeinę tuż przed snem. Zażywanie narkotyków, zwłaszcza leków pobudzających, takich jak amfetamina, metamfetamina, MDMA i kokaina, również powoduje problemy ze snem. Sen jest niezbędny zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Brak snu lub słaby sen może również narażać Cię na większe ryzyko chorób, takich jak choroba serca, otyłość i cukrzyca typu 2. Jeśli czujesz, że nie jest to pomyśl o tym, co można zrobić inaczej na godzinę przed snem.